"Mısır'da KATLİAM Var!"

The Ertuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
315
Sevgili forum üyeleri Müslüman kardeşlerimiz Mısırda katlediliyor hemde "demokrasi" istedikleri için... Ve hiçbir sözde demokrasi demirbaşı ülkeler bunlara katliam ve darbe diyemiyor. Bence artık şu siyasi düşüncelerimizi bir kenara bırakıp Mısır da ki kardeşlerimize dua edip, birlik olup destek olmalıyız. Güncel haberleri bu başlığın altında paylaşalım.

Scudo

Murat cinar

Aktif Üye
Tepki
64
Bisiklet
Atala
Çok güzel peki edelim benim askerim ölürken benim analarım ağlarken ben ne mısırlı,ne İranlı,ne suudi,ne Suriyeli,ne Cezayirli,ne mogadişulu ve nede diğer sözüm ona Müslüman '''çakması kardeşlerimizin yardımlarını desteklerini bir kez görmedim'''nasıl olacak şimdi.

fatih çelik

Aktif Üye
Tepki
35
Bisiklet
Cannondale
Oradaki İnsanlara Sırf İnsan oldukları için Dua ediyorum.Başlarına gelenler çok acı herkes için.Barış içinde yaşama kavuşmalarını isterim.Ve Aynı olaylar bizim başımızdayken sokaklardaki bizim haykımıza Lanetler okunurken aynı şey için sırf tepedeki kişi öyle söylüyor diye adalet terazisiyle tartamayan.Akılları yetersiz olan, kendi ülke halkımız içinde. Allah'tan akıl,vicdan,ileri görüşlülük ve adalet duygusu diliyorum.

Engin ATAL

Forum Bağımlısı
Tepki
364
Bisiklet
Trek
Bu konu doğrudan siyasi tartışmaya yol açabilir. Konuyu açma niyetini çok iyi anladım , öldürülen müslümanlara bizde büyük üzüntü içersindeyiz ama söylediğim gibi konu doğrudan siyasi tartışmalara yol açabilir..

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.382
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Onlara dünyanin demokrasisini versen, yine demokrasiden anlamazlar. Onlar esine kizina, sen yanindayken laf atan yüzvermeyince de sana küfür eden, namazi abdestsiz kilan camileri temizlemeyen müslümanlar. Murat Cinar arkadasimizin dedigi gibi, önlar cakma müslüman.

BF Okuru

Üye
Tepki
1
ertuğrul dostum..

hatırlar isen ,abd dış ilişkileri bakanı hilari kilintın (türkçe yazdım) çok kan akacak dedi ,evet arap baharı başladı bu arap baharı bence arap iç savaşı şekline dönüştü ,bush' un zenci bayan bakanıda ne demişti ,22 ülkenin sınırları değişecek demişti,,
dünyaya baktığımızda kuzeyden başlayan ve afrikayı boydan boya geçen ve mısıra dayanan oradan kuzeye doğru gelen ve suriyeyi karıştıran büyük bir dalga var ,mısırda face ' den örgütlenenler toplandı meydana, önce 30 senedir memleketi yöneten mübarek gitti ,libya sarsıldı kaddafi yıkıldı,bu arap baharı kimlerin işine yarayacak ona bakalım bence bu çoğrafyada en başta israilin ,iranda arap baharı oluşmadı ,suudi arabistanda aynı durum olmadı ,şimdi arap çoğrafyasına bakarken etnik gruplara bakacağız, dini etnik grup olarak şii 'ler vardır ve arkasında iran vardır ve suud ' lar ise sünni araptır ve iran ile pek araları iyi değildir..bahreynde ne oldu şii 'ler ayaklandı ve kim bastırdı ,ülkeye giren suud ' lu askerler ,
evet böyle, etnik olarak bölünmüş arap çoğrafyasında ,asla bir birlik söz konusu olamaz, bu durumdan en çok yararlanan yıllarca israil olmuştur ,,,3 arap devleti israili tepeleyemedi 1973 savaşında arkada abd var tabi,,
ortadoğuda sınırlar değişecek ,nitekim ırak operasyonu tamamlandı ,kuzeyde kürt devleti kuruldu ve bağdat 'ı araplar temsil ediyor iki ayrı devlet şekli ,emperyalizm bir çok devletçikler yaratmak ister ,çünki onları yönetmek çok daha kolaydır ,başına kukla liderler getirirsin, böl sömür yönet modeli,,
22 ülkenin sınırları değişecekmi, değişmeyecekmi ,çok kanlı savaşlar olacak ,yani iç savaşlar, bu gün mısırdaki tablo vahim idi ,
evet darbeye sesini çıkarmayan abd hükümeti,çünki askeri malzeme satıyor mısıra ...peki esas gerçeği biliyormuyuz, o nedir ? suudi arabistan, mısır askeri rejimine dolar desteği veriyor ,ve suudi rejimi ne hikmet ise ses etmiyor..
suriyeye bakalım, iran orada abd nin kontrolünü kırmak için devreye hizbullah militanlarını soktu ve özgür suriye savaşçıların elinden bazı kentler geri alındı..
dünyada iki dev santranç oynuyor nerede orta doğuda ,suriyede rus üsleri var rusya burayı asla bırakmaz, bizim uçaklar rus füzeleri ile ruslar tarafından vurulmuş ise bu bir savaş nedenidir ,bu konuda bilgi yok uçağımızı ,ruslarmı düşürdü yoksa suriyemi...
her iki durumda bu savaş nedenidir, ama üstü kapatıldı ,suriyeye askeri hareket olursa rusya ile karşı karşıya geliriz ,ardından iranla, uzaktan ise çin bize karşı çıkar, akabinde kuzey kore...böyle bir durum var
dünyadaki kutuplaşmaları göreceğiz
3 kutup var
birinci kutup rusya -çin-kuzey kore-iran -hindistan şanghay beşlisi
ikinci kutup abd -israil -ingiltere
üçüncü kutup avrupa birliği
evet her 3 ekseninde ortadoğuda emelleri vardır ve rakipleşmeleri söz konusu olacaktır .

gelelim ülkemize ,bize düşen ise üniter yapıyı korumaktır ,ülkenin bölünmesi bize hayır getirmeyecektir ,
şunuda asla unutmayalım, bu ülkenin ekonomik olarak kalkınmasını istemeyecek epey ülke vardır yani çıkarlarına ters düşen, bu ülkeleri bileceğiz ve ona göre gardımızı alacağız ,mısırda yapılan katliamdır ,çocuklara kurşun sıkılmaz,kadınlara sıkılmaz,
ve ülkemizde ölen şehit olan askerlerimiz var ,ne bu ülkede şehitler gelsin ,ne de diğer arap ülkelerinde iç savaşlar çıksın ,ama böyle temennide bulunmak olacak olan olayların önüne geçebilecekmi ? sorun orada,,,,

BF Okuru

Üye
Tepki
1
@Alperen ERTEN

bu öyle bir fitneki kardeşi kardeşe kırdırır ,amaçları o zati kırdırmak ,zayıflatmak ve nihai hedefi vurmak evet alperen büyük ortadoğu projesi bush ile başladı ve güya müslüman olan obama ile devam ediyor ..yemiyorum ben ..

Murat cinar

Aktif Üye
Tepki
64
Bisiklet
Atala
Yalnız bir durum daha var evet biz bisiklet yolunda piknik yaparız,biz futbol ve milli maç dendimi kenetleniriz;cahilizdir,görgüsüz ve dikkatsiz ve önlem almadan yola çıkarız yeri geldimi birbirimize kazık atmayıda çok iyi biliriz eğri oturalım doğru konuşalım;ama yeri geldimi çok iyide savaşırız düşmanlarımız iyi bilir isteyen arap baharı isteyen zenci baharı isteyende çinli yada japon baharı yapsın no problem eğer bu millet şahlanırda bir türk baharına başlarsa ozaman ben göreceğim bazılarını.

Tuncay Üner

Forum Bağımlısı
Tepki
619
Bisiklet
Trek
Konu direk olarak siyasi. :)

Sadece tek birşey demek istiyorum. Suriyede ortaya konan tezgâh bugün Mısır'da kuruluyor. Ana akım medyaya baktığınızda hepsi tek bir ağızdan "mısırda katliam var, darbeciler halkı katlediyor" haberleri geçiyor.

Bana bir allah'ın kulu, şu videodaki sivil kişilerin kim olduğunu ve piyade tüfeğini nereden bulduğunu açıklayamaz: (link)

Diyeceğim o ki, amiyane tabirle "ayık olun". Evet Mısırda birileri ölüyor. Ama kim ve neden öldürüyor? İşte didik didik etmemiz gereken soru bu...

The Ertuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
315
Arkadaşlar lütfen konuyu bu tür tartışmalara çekmeyelim. İlk mesajın tartışma yeri burası değil.
Çakma müslümanlık konusunda haklısınız ama orada bir dediğiniz "çakma müslümanlar" (darbeciler ve yandaşları) birde gerçek müslümanlar var onlarda bu darbeye direnen kişilerdir.
Kudret abi yazılacakları yazmışsın ve haklısın.

BF Okuru

Üye
Tepki
1
@Tuncay Üner

evet dolaplar var büyük ortadoğu projesi adım adım çalıştırılıyor büyük ortadoğu projesi büyük israilmi acaba ?

BF Okuru

Üye
Tepki
1
@Ertuğrul

ertuğrul dostum,
arabı araba kırdırmak batının işidir ,türkü kürde kırdırmak batının işidir ,tabi içimizde hainler olabilir bu işte payı olan,
kimse kusura bakmasın bu sebeple batıya karşıyım, ülkemi severim ,ben kafatasçı değilim, demokratım, farklı düşünen insanlara karşı benim gibi düşünmeyenlere karşı saygılıyım ,demokratlığım bunu gerektirir, asla cebiri sevmem, şiddeti sevmem , kavgayı hiç sevmem, demokratik ortamda tartışmalara inanırım, karşımdaki insan ne diyor onun anlamaya çalışırım .önemli olan budur ..

Tuncay Üner

Forum Bağımlısı
Tepki
619
Bisiklet
Trek
@Ertuğrul

Bu tür tartışmalara çekmeyelim diyorsun ama bu yazdığın mesaj ile meseleyi bilen insanları kışkırtıyorsun.

Senin hakiki müslüman dediğin mursi yanlıları yani ihvan, ortadoğunun terörist sağlayıcısıdır. Bugün Suriyeye giden elemanların yüzde ellisinden fazlası müslüman kardeşler cemaatine bağlıdır. Selefidir ve aynı vahhabiler gibi sakıptır. Hak mezhebe bağlı değildir.

Bu arkadaşlar iktidarı kaybetti diye terör estirecekler, insanları katledecekler ve orduya saldıracaklar. Ondan sonra darbeciler katliam yaptı. Geçiniz bu işleri.

Kusura bakmayın ama bu işlerle uzaktan yakından alakası olmayanları kandırabilirsin ama benim gibi bu meseleleri başından beri didik didik takip edenlere bu söyledikleriniz sökmeyecektir.

Biraz şu süper-müslüman "ihvan" üyelerine göz atalım bakalım:

Tuncay Üner

Forum Bağımlısı
Tepki
619
Bisiklet
Trek
"Gerçek müslüman" denilen müslüman kardeşler (ihvan-mursi yanlıları) selefidir.

Cüppeli hoca bunları bu videoda anlatıyor:

• Beğen
Tepkiler: akifberkant

The Ertuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
315
@Kudret Kurtcebe

Kudret abi, kesinlikle haklısın batı kendinden başkasını düşünmez ve dediğiniz şeyleri yapıp sömürürler. Müslüman düşmanlıklarından bahsetmemize gerek yok herhalde... Mısırda ki darbeninde arkasında kesinlikle israil vardır ve şimdi darbenin başarısız olmasından korkuyor.

BF Okuru

Üye
Tepki
1
tuncay dostum,
hasımların kim olduğu ,müttefiklerin kim olduğu anlaşılıyor ..selefiler ve vahabiler müttefik ,yani suudlular abd çıkarı için suriyede rejime silah sıkıyor, bu durumda iran devreye giriyor ve hizbullahı sokuyor süriyeye, demekki selefiler ve vahabiler suriyede müttefik yani mısır ve suudi arabistan ama iran ,mısıra ve suudi rejimin suriye politikasına karşı bu çekişme lübnana sirayet edebilir
suudi rejiminin dolar yardımı vermesine ne demeli askeri rejimi destekliyor evet hüsnü mahalleliye göre, gazeteci kendisi,
yalnız bi çelişki var ,mursiye destek vermiyor suudi rejimi ama suudi rejimi ile mursinin esede karşı politikaları aynı garip bi çelişki ..

Tuncay Üner

Forum Bağımlısı
Tepki
619
Bisiklet
Trek
@Kudret Kurtcebe

abi o işin arkasında ortadoğunun yönetiminde vs pay sahibi olma hırsı yatıyor. suudi, katar, mısır bu üç devletin suriye politikası aynıdır ancak her biri bu pastadan en büyük payı almak için sivrilmek istiyor. suudi, katarı devre dışı bıraktı. şimdide mursi devreden çıktı. ki zaten mursi iktidara geldiğinden ihtibaren tayyip erdoğan'ı örnek almıştır. onun gibi davranmıştır ancak hızlı oldu, yemedi.

kısacası suudi'nin bu sebeple işine gelmekte.

bu üç ülke içerisinde suriye meselesine en fazla ilgiyi ve alakayı suudi göstermiştir. çünkü para var. ve eleman var. birsürü eğitimsiz cahil dolaşıyor suudi'de topluyorlar bunları cihad falan diyorlar hoop suriyeye. katar da bayağı para akıttı ama elemanı yok. mısır ise para yok ama çok eleman sağladı.

sonuç olarak savaşı suudiler kazandı gibi duruyor. bunun anlamı şu, suriye düşerse aslan payını suudi alacak.