Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Minimum tecrübeye ihtiyacım var :)

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Fatih EZEN tarafından paylaşıldı.

1. Fatih EZEN

Fatih EZEN Aktif Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Durumumu şöyle izah edeyim; Bireysel veya grubumla 40 50 km lik dağ turlarına gideceğim.
    Merhaba, uzun süredir hayallerim de olan bisiklete ilk adımımı attım, bu ilk adımla sizlerin karşısındayım. :)
    Bisikletim hazır sınırlı bütçe ile ekipmanlarımı dizmek istiyorum, yani zamanla elime para geçtikçe ekipmanlarımı dizmek istiyorum.
    Sizlere sorum şöyle olacak; ilk olarak hangi ekipmanı almalıyım, sırasıyla yazarsanız sevinirim.

İlk nelerden başlamam gerekiyor ?

Başlangıç olarak Whistle mivok 1493 aldım bir de, seçimim sizce iyimi ? bacak iç boyum 85 cm kadro boyu 47 cm bisikletin. ama aldığım ilk günden beri popom biraz acıyor :) Selem de MTB XL yazıyor bunu da bilen varsa bilgisini öğrenmeyi diliyorum.

2. Ömer KARAN

Ömer KARAN Onursal Üye

Adı:
    Ömer KARAN
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Bir çok kişi bisikletini aldığında yaptığı ilk iş km saati almaktır. Ki bence ilk başta hiç te ihtiyaç olmayan bir üründür. Eğer maddi olarak bir çok aksesuarı aynı anda alma durumunuz yoksa ilk olarak koruma aksesuarlarını alın ( kask, eldiven, gözlük, paça bandı, ön arka far vs) sonrasında sizi yolda kaldığınızda kurtaracak ürünleri alın (bir sele altı çanta, yama seti, yedek iç lastik, alyan takımı, pompa vs.) Daha sonra km saati vs aksesuarları alırsınız.

Haluk Eke ve N.ÖZKAN bunu beğendi.
  3. suat akman

suat akman Onursal Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Arkadasim su konuyu bir incele istersen:
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=132761&highlight=

Ne olmali, ne ise yarar hepsi aciklanmaya calisilmis. Sende buna gore onceliklerine karar ver ve olustur boyle bir set.
    Bence gayet guzel bir bisiklet secmissin. Hayirli olsun!
    Trafikte herkesin birbirine saygılı olduğu yollarda, kazasız, belasız, patlaksız, arızasız nice keyifli pedallar :)

Fatih EZEN bunu beğendi.
  4. Fatih EZEN

Fatih EZEN Aktif Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Yorumlarınız için teşekkürler :)