Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Minik Adana turum. Seyhan Baraj gölü çevresi

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında girmasek tarafından paylaşıldı.

1. girmasek

girmasek Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar öncelikle merhaba;
    Uzunca bir ara verdiğim bu spora 1 aydır geri dönmüş bulunmaktayım. Her gün okula bisikletle gidiyorum. Hem 1. sınıf okut hem de günde 20 km yap başlarda biraz zorladı ama alışıyorum.
    Bayram tatilinde hazır kondüsyonda oluşmaya başlamışken şöyle biraz limiterimi göreyim diye düşündüm. Bayramın 3. günü sabahı Karaisalı-Hacıkırı istasyonuna trenle gidip yaklaşık 60 km geri dönecektim. Fakat sabah trene bisikletle binmemde problem çıkarttılar. Baktım iş tartışmaya dönüşecek ben de uzatmadım şöyle keyifli bir göl turu yaptım. Daha güzel fotoğraflar çekemedim çünkü inanın durmak gelmiyor içimden. Neyse Adana'yı bilenler bilir rotam şöyle lmuş oldu.
    Başlangıç Güzelyalı öğretmen evi- Turgut Özal Bulvarı- Hasan Usta Kavşağı- Alparslan Türkeş Bulvarı- Tren istasyonu- Sular- Çevre yolu- Eski müze- E5(asri mezarlık önü)- Afet evleri- Kozan yolu- Sofulu- Balcalı- Menekşe köyü civarı- doğu köprüleri- Topalak köyü- Batı köprü- Karslılar- TRT kavşağı- Bitiş
    Bu arada Kozan yolu çok tatlı bir tırmanışmış
    Her inişin bir çıkışı varmış.
    Kondüsyonum güzelleşmiş.
    Kask, eldiven, gözlük, kıyafet şart olmuş.
    İnsanın sürdükçe süresi geliyormuş.
    Herkese kazasız belasız, keyifli sürüşler...

2. Melih Çolak

Melih Çolak Cyclist ♥

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    güzel yerler yeşillik,mavi doğa ile iç içe :) aman hocam kasksız asla binmeyin bisiklete lütfen kask alın hemen.

Samet Yurt ve YüzSürKoş bunu beğendi.
  3. nuri kılıçkaya

nuri kılıçkaya Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    bende adana dayım ve okula bisiklet ile gidiyorum..adana da bisiklet sürmek gerçekten çok keyifli... fırsat olursa beraber turlamak isterim.

,

girmasek bunu beğendi.
  4. Eren Can Güldalı

Eren Can Güldalı Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    adanada bisiklet sürmek keyifli mi ?

hocam siz başka yerde yaşıyorsunuz galiba bisiklet yolları tek tük var göstermelik yapmışlar onuda yayalar istila ediyor zaten kaldırım gibi kullanıyor üstüne sürüyorum bende çekiliyorlar o zaman. hele barajyolu turgut özal yolun yanından gidemezsin park yeri olmuş en sağ şerit arabalar için kaldırımdan zaten gidilmez cehennem gibi yollar.

girmasek bunu beğendi.
  5. girmasek

girmasek Yeni Üye

Seviye:
    Bu hafta sonu bir Çatalan barajı yapadım var ama kondüsyon olarak hazır mıyım bilmiyorum. Siz hangi okula gidiyorsunuz?

6. nuri kılıçkaya

nuri kılıçkaya Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    adana şehit ilbey gülbey de görev yapıyorum... adana da sürmek keyifli derken şehir içinden bahsetmedim tabiki.. siz çıkın bakalım bir alman köprüsüne keyifli mi değil mi o zaman konuşalım.

7. Eskici

Eskici Aktif Üye

Adı:
    İbrahim öğretmen
    Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Adanada bisikleti bilmem ama araba sürmesi sıkıntı. Saglayan grup tehlike saçıyor