Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Minibüsler Varlıklarıda Yokluklarıda Zarar(başıma gelenler...)

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında KemalBaloglu tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. KemalBaloglu

KemalBaloglu Forum Demirbaşı

Seviye:
    selamlar başımdan taze geçmiş bir olayı anlatmak istiyorum;
    İstanbul'da Kadiköy Pendik minibus yolu güzergahında Kadıköyden Suadiyeye gidiyordum Göztepe/sahrayicedit arasında tahminen 30 Km/h la gidiyorum(bu arada tüm techizatlarım mevcut) minibüsün biri yolcu almak için önüme geçip aniden durdu (bu arada sırtımdada 15Kg'a yakın sırt çantam var mecburen bu günlük full dolu) nasıl durduğumu hatırlamıyorum. bir 100 merte ilerde tekrar önümü keserek yolcu toplamaya çalıştı lakin beni hiç görmüyormuş gibi duyarsız davranıyor her seferinde kalbim yerinden çıkcakmış gibi oluyor.

baktım böyle olmiyacak hızımı arttırıp solladım geçtim (bu aradada beni farkediyor el kol haretleri yapıp duruyor) ve tekrar sağ şeride girdim. sağımda solumda arabalar oluğu için başka şeride geçemeden 30 km/h ile gitmeye devam ettim yol iyicene daraldı tek arabanın geçebileceği kadar oldu, minübüsün önünde olduğum için ilk ben geçtim arkadamdan gelen minibüs söförü arka lastiğimin dibine kadar geldi arkadan sıkıştırmaya başladı. yol tekrar genişleyince elimle işaret yaptım napmaya çalışıyorsun diye(hareket derken yanlış anlaşılmasın) ve bundan sonra yanındaki muavinimsi insanla beraber küfür ve hakaret etmeye başladılar, arkamda zaten büyük bir yük olduğu için hiç uğraşcak durumda değildim(bu arda suadiyeden kadiköye giitim çantamı doldurdum kitaplarımla hiç durmadan geri dönüyorum uruçluyum bide).

velasıl yolcu indirmek için tekrar yanaştı ben aradan sıyrılıp tekrar geçtim ışıklarda durdum. arkadan gelen insanımsı minibüs soforü ışığa bile bakmadan yanımdan gelip geçti VE en önemlisi yanımdan hızlıca geçerlerken yanındaki insanımsı muavin yarım avuç kadar sayılabilecek 5Yk u geçerken üzerime fırlattı hiç birinin üzerime gelmemiş olması güzel bişey lakin ışıklarda yanında durduğum arabanın boyasında küçük küçük para izleri kaldığını söyliyebilirim.
    Sizden ricam Ben böyle olaylardan şimdi 1 tanesini yaşadım minibuslerin duyarsızlığı yüzünden bisikletle veya arabayla ne kaza yapan insanlar tanıyorum. Bu arada lütfen yanlış anlaşılmasın bütün minibusçüler ekmek parasını kazanıyor ve çok duyarlı olan abilerimiz amcalarımız var, ama benim gördüğüm kadarıyla aralarında bisikletlilere karşı duyarsız olanlar çoğunlukta lütfen dikkat edelim böyle durumlara.Sizinde kafanızı yordum ama

Size bol sağlılı bol pedallı günler
    BisikletForum ailesi

2. hakano

hakano Kıdemli Üye

Seviye:
    Korku filmi gibi. Boyleleri icin iki sey yapilabilir, ya indirip doveceksin (hizli cozum) veya plakasini alip polise vereceksin, bir de resmen sikayetci olacaksin, en azindan yarim gunluk isinden edeceksin (sagduyulu cozum).

3. Hasan Derya

Hasan Derya Kıdemli Üye

Seviye:
    Dostum ilk olarak geçmiş olsun.
    Bir elin tüm parmakları bir olmadığı gibi trafikte direwksiyon başına geçenlerin tamamıda bir değil.Aralarında çok nazik trafik kurallarına uymayı bilen gerektiğinde yol vermesini bilen kişilerde var.
    Fakat anlattığın gibi (İsteyenler kızabilir tarifim için) daha kendinin insan olduğunun farkında olmayan evrimini henüz tamamlayamamış;gelişmemiş yaratıklarda var.Keşke elimizden gelsede bunları tek tek cımbızla ayıklıyabilsek.Ama mümkün olan bir şey değil.Eskilerin bir lafı vardır.Her zaman kullanırlar pekte severim "sallandıracaksın taksimde bir iki tanesini bak yapıyorlarmı bir daha?"
    Yine söylüyorum geçmiş olsun.

4. kurt

kurt Kıdemli Üye

Seviye:
    ne demek yordum? olur mu öle sy tesekürler paylastıgın icin!
    konuya gelince bisikletcinin istemiyecegi heyacanı yasamışsın gecmiş olsun neyseki antalyada degilsin kücük bir sehirde olsa istanbulun sahip oldugu sayı burada mevcut anlıycan kısa alanda dar paslasma gibi bisey hepimizin basına muakkak geliyor! benim sikayetim ise bu minübüs soforleri nedense bisiklet kullanıcıların hızlarını önemsemiyorlar.
    kusurabakmasın kimse ama beni kızdırana parmak gösteriyorum rahatlıyorum:).düsünceli soförlerede saygı ila kafamı egiyorum tesekür ediyorum. gecmiş olsun

5. Murat EVGİN

Murat EVGİN Bisikletkolik

Seviye:
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.