Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mineral fren yağı aranıyor.

Konu, 'Takas ve Aranıyor Arşivi' kısmında Abdulmecit Altınbaş tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Abdulmecit Altınbaş

Abdulmecit Altınbaş Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Özelilkle istanbul bahçelievler civarında elinde yağı olan yada çok olup paylaşmak isteyen arkadaşlara duyrulur. mail:macitbas@hotmail.com

2. buğra kuddaş

buğra kuddaş Kıdemli Üye

Seviye:
    Mineral yağ kullanıyorsanız, illa spesifik shimano yağı kullamanız gerekmez; ben hem amortisör için hem de frenler için castrol'un mineral 'fork oil' yağını kullanıyorum. sanırım litresi 10 tl civarı, benzinliklerden bulabilirsiniz...altı ay oldu şu ara frenlerimde tamamen bu yağ var, bir sıkıntısını görmedim...

3. kayhan

kayhan Misafir

yalnız fren yağları iki cins olur. bir dot 4 dot 5 diye tanımlananlar var yaygın olanı bunlar. bir de tektro ların kullandığı tipler var. wolkswagen in kullandığı fren hidrolikleri bunlarla uyumlu. en doğrusu üreticinin sitesine grip ne tür mineral yağ kullandığını öğrenip benzinciden yada wolksvagen servisinden almak.

4. buğra kuddaş

buğra kuddaş Kıdemli Üye

Seviye:
    hocam, dot yağlarla mineral yağ elbette ayrı; avid dot yağ kullanırken, shimano, tektro, magura mineral yağ kullanır. dot yağlar kendi içlerinde ısı dirençlerine göre numaralanırken mineral yağlarda böyle bir derecelendirme yoktur.

arkadaş mineral yağ dediği için ben shimanodur diye tahmin yürüttüm frenleri.
    ama elbette ki mineral yağ kullanan bir otomobil markasını frenlerde kullanmak amorisör yağından daha sağlıklı sonuç verebilir.

5. Abdulmecit Altınbaş

Abdulmecit Altınbaş Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Genelde shimano satıldığı için bende öle düşündüm. Frenlerim Tektro Auriga Comp.
    Manual inde tektronun fuild ini kullanıdiyor.Sonraki olası zararlardan sorumlu olmazmış yoksa :)
    manualde yağ için genel bir tanımlama yapmadığından bilinen bişi olsun demiştim.
    Arkadaş VW nin yağları tektro ile uyumlu demiş. araştıracağım.
    Yardımlarınız için hepinize teşekkürler..:in:

6. ali karagönlü

ali karagönlü Bisikletkolik

Seviye:
    Shimano BR-M486 var ve opette satılan DOT-4 kullanıyorum ve hiçbir şikayetim yok. DOT-3 ince geliyor. Havasını alamıyorsunuz. 4,5tl 500mililitresi.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.