Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

millileri dövdüler

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında mustea7 tarafından paylaşıldı.

1. mustea7

mustea7 Forum Bağımlısı

Seviye:
    Türkiye Kürek Şampiyonası’na katılan Ankara Üniversitesi kafilesi, ilçe merkezinde ‘Burada taytla, şortla gezemezsiniz’ diyen 25 genç tarafından hastanelik edildi...

Finalleri Sapanca’da bugün gerçekleştirilecek olan Kulüpler Türkiye Kürek Şampiyonası’na katılan Prof. Dr. Yılmaz Akça başkanlığındaki 14 kişilik Ankara Üniversitesi Kürek Takımı dün akşam yemeği için bir minibüsle Sapanca Öğretmenevi’ne gitti. Üzerlerinde tayt ve şort olan, bazıları ise ay-yıldızlı milli formayı da giymiş olan sporcular araçtan inip öğretmenevine doğru yürürken, bir grup genç iddiaya göre “İlçe merkezinde böyle taytla-şortla gezmeyin” diyerek çıkıştı. Bu sözler nedeniyle çıkan tartışma, bir süre sonra yatıştı. Yemeğin ardından öğretmenevinden çıkan kürekçilere, kapı önünde bekleyen 3 genç aniden tekme tokat saldırdı. Sporcular ne olduğunu anlamaya çalışırken sayıları bir anda 25’e ulaşan gençler, kürekçileri dövdükten sonra kaçtı. Birçok sporcunun, aldıkları darbelerle yüz ve vücutlarında morluklar oluştu. Milli Takım sporcusu da olan Sait Alican Çiftçi ise kafa travması nedeniyle Toyotota-Sa Travmotoloji Hastanesi’ne kaldırıldı. Sapanca Kaymakamı Mehmet Ceylan “Çok üzücü bir olay. Sorumluların yakalanması için araştırmalar sürüyor” dedi.

bide bunlar var memlekette yav

2. lepidoptera

lepidoptera Forum Demirbaşı

Seviye:
    Pes doğrusu...Kendilerini bulundukları mekanın sahibi sanan ama aslında herşeyden bi haber olan cehalet abidesi insanları anlamaya çalışmaktan ben yoruldum.Ama onlar hiçbirşeyi anlamamak konusunda benden bile başarılılar..

cansın bunu beğendi.
  3. ZekiAlper

ZekiAlper Antalya Downhill Prof MTB rider

Adı:
    Antalya Downhill Özel Antrenör
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bu haberi üzüntüyle okudum :( malesef ki Saygısız insanlar toplumda mevcut!:boese157:
    Üstelik o insanların spor yapmaktan başka gayeleri de yoktu fakat dış görünüşü onların beyinlerine öyle bir kazınmış ki insanların dış görünüşlerinden rahatsızlar oysaki AB ye girecezzz :D hani nerede buna benim halkım hazır mı yada hazırlandılar mı? Gerek emniyetiyle gerek yönetimi ve idaresiyle hiç hazır değil!

Bizi bizden başkası kabul etmez önce kendimiz kabul etmeye kendi içimizde barışı saglamaya özen göstermeliyiz!

bikesever ve cansın bunu beğendi.
  4. mustea7

mustea7 Forum Bağımlısı

Seviye:
    onlra 25kişiyse 225 kişi toplanıp iyi bir benzetmek lazım ondan sonra ne onlar nede başkaları yapabilir

Onur Kahraman bunu beğendi.
  5. Gamerasi

Gamerasi Üye

Adı:
    Ruhi Kurt
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bu tür müdahalelere karşı refleks geliştirip tepki vermek lazım. Bisiklet sporuyla az veya çok ilgilenen arkadaşlar; güzel bir organizasyonla Sapanca'ya gidilir ve bu orada protesto edilerek, bu çirkin saldırıya uğrayan sporculara destek verilir. Yapılması gereken budur...

bikesever, Bulunmaz ve Fırat Ayanyan bunu beğendi.
  6. derya.yildirim

derya.yildirim Kıdemli Üye

Seviye:
    Daha dün gibi canlanıyor gözümde geçmişte yaşadıklarımız. Bizim Şişecam Kürek Kulübü de İstanbul Çayırova'daydı ve uzun koşularımızı E-5 yanındaki yolda yapmak zorunda kalırdık. Bayanların da erkeklerin de yemediği laf kalmazdı. Aynı şekilde denizde yapılan antremanlarda da Tuzla sahilinde keyif süren insan sürüsü (!) karadan denize laf yetiştirmekten geri kalmazdı. Şu insanlara bile medeniyeti öğretebiliriz fakat bahsi geçen şahıslar için aynı iyi niyetim ne yazık ki geçerli değil!

7. mustea7

mustea7 Forum Bağımlısı

Seviye:
    bu değerlendirilebilir iyi bir fikire benziyor kürekçilerle irtibata geçip yapmak gerek

ZekiAlper bunu beğendi.
  8. Nevzat KÖSEOĞLU

Nevzat KÖSEOĞLU Onursal Üye

Seviye:

:boese157::boese157::boese157::boese157: sana çok teessüf ederim sen bu ne idüğü belirsiz varlıklara insan demekle bizleri kirletiyosun bunların insana benzer bi yanını gormedim ben

murattaner bunu beğendi.
  9. Önder Özdoğan

Önder Özdoğan Onursal Üye

Seviye:
    Sapanca spor kültürü olarak çok gelişmiş ilçedir,Halkının % 90 kesimi yüzme,yelken,su kayağı ile uğraşmaktadır.Türkiye kürek Milli Takımı antremanlarını ve kampını da Sapanca Gölü'nde yapmaktadır.

Bu olayın akabinde Ankara ekibi yarıştan çekilmiş,üzücü bir hadise.Ankara ekibi 2-3 senedir aynı yerde kalıyor böyle bir durum hiç olmadı.Bu tarz olayın bir daha yaşamamasını temmenni ediyorum..

Yaklaşık (15 sene)kendimi bildim bileli bu bölgede organizsazyon yapılır,böyle bir şey hiç olmadı.Üç beş densizin yaptığını bölgeye mal etmemek lazım,zaten gözaltına alınmışlar arkasından bir şeyler çıkar mutlaka..

sevgiler.

10. Fırat Ayanyan

Fırat Ayanyan Forum Bağımlısı

Seviye:
    ben de tam bu konuyu yazıcaktım tam gasteden sayfayı koparıp yazıcam mustea7 konuyu açmış.ne diyelim böyle insanlara bilmiyolar ki çakı vicutları ile onlara uyup kavga etseler ağızları burunları kırılsa akılları başlarına gelse ne diyelim o kadar cahiller ki okadar kendilerini küçük düşürüyolar türkiyeyi geri götürüyolar ya yazıklar olsun bu insanlara eminim hepsi de kendini polat alemdar sanıyolardır keşke onlarda bi örnek olarak kendilerine Muammer Yıldız,Lance Armstrong,Nihat Kahveci,Sebastian Vettel,Liu Xiang' ı örnek alsalar herşeyden önce insan kendini eğitmeli dayak yiyen sporculara geçmiş olsun diyorum

11. Serdar TEBER

Serdar TEBER Bisikletkolik

Seviye:
    Ben de geçmiş olsun diyorum sporculara. Kendini bilmez bir grup insanın yaptığını tüm beldeye maletmemek lazım ama, ülkemizde bu tür olaylar gittikçe artıyor. Her yönden gerilememiz devam ediyor :(

cruphasulie ve cansın bunu beğendi.
  12. janset

janset Üye

Seviye:
    çok üzücü ve endişe verici bir olay.cehalet,yobazlık ve şiddet giderek artıyor ne yazık ki.toplumumuzun akıl sağlığına ve sağduyusuna kavuşmasını umuyorum bir gün...

13. mustea7

mustea7 Forum Bağımlısı

Seviye:
    adamlar 25 kişiymiş o yüzden milliler dalmamışlar dalsalardı dayak yerlerdi üzerlerinde adamların kesin bişeyler vardır ayrıca bildiğim kadarıyla adamlar hayla aranıyor

14. mekatronik

mekatronik Aktif Üye

Seviye:
    bizim insanımız ne zaman bilinçlenecek dogrusu bilmiyorum
    şu an bile böyle olayların olması çok üzücü

cruphasulie bunu beğendi.
  15. cansın

cansın Aktif Üye

Seviye:
    Haberi okuyunca hiç ama hiç şaşırmadım. 2003 yılında tren yolunun yanındaki koşu etabında bizi de taşlamaya çalışmışlardı. Bu yüzden Sapanca'yı hiç sevmem.
    Lütfen dikkat !
    Son zamanlarda ardarda bir sürü olay oluyor. Nedense ya kendini bilmez bir iki kişi, ya yanlış anlaşılma, ya iftira, ya da meczup oluyor. Yani olaylar yetkililerce küçümsenmeye çalışılıyor ve Türkiyemiz "bilinmeyen bir yola !" doğru hızla ilerliyor.

bts.elektronik, ZekiAlper ve cruphasulie bunu beğendi.
  16. ozgurtex

ozgurtex Aktif Üye

Seviye:
    02.06.2008 (bugün) tarihli Cumhuriyet gazetesinden:
    Sporculara saldırı basit bir olaymış!

Sapanca’da Türkiye Büyükler Kürek Şampiyonası’na katılan Ankara Üniversitesi (AÜ) sporcularının ‘tayt giydiği’ için 25 kişilik grup tarafından dövülmesi yankı buldu...

(İnternet üzerinden tamamına ulaşamadım..)

Ayrıca konuyla ilgili valiliğin yaptığı açıklamayı ve gerçekleri saptırıcı düşünceyi kınıyorum.

VALİLİKTEN KÜREKÇİLERE SALDIRI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Sakarya Valiliği, Sapanca Kırkpınar'da Yapılan Türkiye Kürek Şampiyonası'na Katılan Bazı Sporcuların İlçede Bir Grubun Saldırısına Uğrayarak Yaralanmasıyla İlgili Bir Açıklama Yaptı.

Sakarya Valiliği, Sapanca Kırkpınar'da yapılan Türkiye Kürek Şampiyonası'na katılan bazı sporcuların ilçede bir grubun saldırısına uğrayarak yaralanmasıyla ilgili bir açıklama yaptı. Valilikten yapılan açıklamada, bahse konu Türkiye Büyükler Kürek Şampiyonası'nın 30-31 Mayıs ve 01 Haziran 2008 tarihlerinde Sapanca ilçesi Kırkpınar kürek parkurunda 6 bölgeden 24 takım ve 240 sporcunun katılımıyla başarıyla neticelendiği belirtildi. Valilikten yapılan açıklamada, 31 Mayıs 2008 Cumartesi akşamı saat 19:40 sıralarında Sapanca ilçesinde 1 başkan, 1 antrenör ve 8 sporcudan oluşan Ankara Üniversitesi Kürek Takımı sporcu kafilesinin, yemek ve istirahat ihtiyaçları için Sapanca Öğretmenevi önüne geldikleri esnada, kendilerine yaşları küçük şahıslar tarafından usulsüz park parası talebinde bulunulduğu belirtilerek "Bu talebin yerine getirilmemesinden dolayı, olay yerinden ayrılan müştekilerin araçlarının lastik havalarının şüpheliler tarafından indirildiği, tekrar olay yerine gelip bu durumu gören müştekilerle şüpheliler arasında ağız münakaşası oluştuğu, münakaşanın karşılıklı darp olayına dönüştüğü, bunun üzerine şüphelilerin olay yerinden kaçtığı, müştekilerin müracaat amacıyla karakola intikal ettikleri, müştekilerden birisinin hayati tehlike arz etmeyecek şekilde raporu olduğu, diğer müştekilerde herhangi bir darp, cebir ve şiddet izinin bulunmadığı" ifade edildi.

Olayla ilgili yapılan araştırma neticesinde yakalanan 5 şüphelinin alkolsüz olduğu belirtilen açıklamada şöyle denildi: "Şüphelilerden birisinin 5 gün, diğerinin 2 gün iş ve gücüne mani olacak şekilde raporunun olduğu anlaşılmıştır. Olaya karışan şüphelilerin dördünün yaşlarının küçük olması nedeniyle 2 Haziran 2008 günü Cumhuriyet Savcılığına çıkarılmak üzere Cumhuriyet Savcısının talimatıyla serbest bırakılmalarına karar verilmiştir. Olay basit bir tartışma neticesi gelişen ferdi bir olay olup, bölge insanını da son derece üzmüştür. Bölgedeki yarışmalar huzur ve güven ortamında normal seyrinde neticelenmiştir."

Kırmızı yaptığım yerleri tek tek yorumlamak :mad: ve daha fazlasını yapmak :boese157: isterdim ama vaktim yok, zaten herşey ortada!!!

17. Fırat Ayanyan

Fırat Ayanyan Forum Bağımlısı

Seviye:
    çok doğru katılıyorum kendileri bi işe yaramaz sen git milli sporcuyu döv olcak işimi ya bu aptal adamlar her şeyi hak ediyor zaten geri kalmış bi toplumuz ilerleyenin de önü kesilkiyo nasıl memleket burası ya geçenlerde foru7mda dolaşırken bi resim gördüm bi bi bisiklet takımı yaşlı bi kadının eviin önünden geçiyor kadın da o sırada adamları alkışlıyor burdaki fotoğrafta spor yapanın kafasına taş onlarla bizim aramızdaki farklardan biri de bu

18. nuhcan

nuhcan Onursal Üye

Adı:
    nuh can
    Seviye:
    Beyler yine sazanlık yapmayalım lütfen...

Ortada Tayt, şort mevzusu yok... İşsiz gençleri organize eden bir kaç kişi durumdan vazife çıkartmak için milli takımın üzerine salmış... Pazar günü milli takım kürekçilerinden biriyle röportaj yapmışlar o söylemiş...

Haberleri tek kaynaktan dinleyip yorum yapmayalım bence...

ozgurtex ve Önder Özdoğan bunu beğendi.
  19. cansın

cansın Aktif Üye

Seviye:
    Durumdan ne gibi bir vazife çıkarılacakmış/çıkarılmış? Açıklarmısınız

ZekiAlper ve cruphasulie bunu beğendi.
  20. cruphasulie

cruphasulie Forum Demirbaşı

Seviye:
    Haberlere bakılırsa; sporcular araçlarından inindikten sonra bu
    orada yaşayan buşahıslar otopark parası istemek için yanlarına gelmiş,
    ve olumsuz cevap almışlar. Çünkü bulundukları park yeri öğretmen evinin
    yanında.
    Buraya kadar dediğiniz gibi olay; Milli sporcular dikkatinilerini çekmiş,
    ''bunlar buralı değil; biraz para koparalım'' amacıyla yanlarına gitmişler kısaca.

Olumsuz yanıt alan kişilerle milliler arasında bir tartışma başlamış.
    Yemek sonrası milliler araçlarının ''lastikleri patlatılmış'' bir biçimde bulmuşlar.
    ''Haksız kazanç'' elde edemeyen üstüne ''zarar veren'' bu insanlar; bu sefer de
    Millilerin kıyafetlerini bahane ederek olay buymuş gibi bağrınmaya başlamış,
    millilerin etrafı galeyena gelen diğer insanlarla dolmuş.

Bakın haksız kazanç elde edemeyen insanlar; birden ahlak gelenek görenek
    bekçisi kesiliyor; milliler suçlu durumuna düşürülüyor (artık suç kime göre suç
    neye göre suç konuşmak bile istemiyorum.) ve oradaki diğer insanlar sadece
    bu kılık kıyafet mevzusundan galeyana gelip ''bizim sporcularımızı''
    tartaklayabiliyor.

Sizce hala bir sorun yok mu???
    Sorun hadi para çarpma meselesinden ibaret olsun, mahallelisi veya
    arkadaşları bu haksız insanlara destek olmuş olsun, bu da çok mu
    normal???

''Sazanlamak'' kelimesine gelince; siz nasıl fikir beyan ediyorsanız
    diğer insanlar da ediyor...

ozgurtex ve cansın bunu beğendi.