Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

milli takım veya ay yıldızlı forma

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında gökhan turk tarafından paylaşıldı.

1. gökhan turk

gökhan turk Kıdemli Üye

Seviye:
    arkadaşlar yokmu ay yıldızlı formalar giyelimde öyle trafikte çevirelim pedal

A.Bülent Yamaner ve brol bunu beğendi.
  2. ahmet ozgen

ahmet ozgen Onursal Üye

Seviye:
    Milli takım formasını herkesin giymesi bence çok hoş olmaz,formayı giymenin gerçekten ne kadar zor olduğunu çok iyi biliyorum hatta kendimin bile milli formam olmasına rağmen sadece onun sahibiyim kullanmak tabiki gurur verici olur ama sonuçta onun için emek harcanıyorsa haketmeden giyilmemeli diye düşünüyorum.umarım anlayışla karşılarsınız.

3. nuriaktürk

nuriaktürk Onursal Üye

Seviye:
    dediklerine tamemn katılıyorum ama bizide turist sanıyorlar be kardeşim söyle milli takım olmasa bile ürtünde Türk oldugumuzu gösterecek bir forma olması lazım daha bu sabah adama bak buraları bisikletle geziyor diye laflar ettiler göreme açık hava müzesi önünde bizim Türkler.

4. Fatih Ertörün

Fatih Ertörün Bisikletkolik

Seviye:
  5. gökhan turk

gökhan turk Kıdemli Üye

Seviye:
    ya arkadaşlar ne bu olup bitenden haberiniz yokmuş gibi yazmışsınız forma üstümüze yapışmıçak tabiki giyinip terör laneti için ben hergün bagcılar mecidiyeköy yolunda pedal basan 1 bisikletçi olarak giycektim yok onun bedeli varmış bunlar yanlış böyle 1 zamanda

6. nuhcan

nuhcan Onursal Üye

Adı:
    nuh can
    Seviye:
    Bazı şeyler yerli yerince kullanılırsa özellikleri olur.

Her maçta milli marş okuna okuna artık kanıksanıyor, kimse eşlik etmiyor...

Ne oldu şimdi? Milli marşı (haşa) ayaklar altına aldılar...

Bu nedenle mesajınıza katılıyorum. Bazı şeylerin kıymeti korunmalı...

ahmet ozgen bunu beğendi.
  7. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    O zaman bisikletlerimizin gidonuna Türk Bayrağı asalım olmaz mı?

yighitjan ve ahmet ozgen bunu beğendi.
  8. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:

Bu konuda size katılmıyorum. Kendi adınıza haklı olabilirsiniz. Ama bir de şunu incelemenizi tavsiye ederim:

http://www.bicyclinghub.com/tunate.html

Bu mağazada Türkiye milli takım forması satılıyor. Elin Amerikalısı isterse satın alıp bu formayı giyebilecek durumdayken, bizim bunu giymek için haketmeyi beklememiz ne kadar mantıklı sizce?...

Sizi anlıyorum; ancak kendimi Türk olarak hissettiğim sürece ben bu formayı giyeceğim.

Bulunmaz, mecaoz ve ahmet ozgen bunu beğendi.
  9. Fatih Ertörün

Fatih Ertörün Bisikletkolik

Seviye:
    Mart 2007 yılında Alanya'da u23 milli takım yol kampındaydık.11 arkadaşımdan 6 arkadaşım İspanya'ya ülkemizi temsile etmeye gitmişti.Üzerlerinde ise milli forma yoktu, bir bisiklet satıcısını temsil eden forma vardı.Çünkü formaların hazırlanması gecikmişti.Bir de böyle bir durum var yani.

10. Fatih Buzgan

Fatih Buzgan Onursal Üye

Seviye:
    Yine küçük detaylarla ve bize hiçbir getirisi olmayacak irdelemelerle uğraşıyoruz.İnsanlar, başkalarına etik, sosyolojik, teolojik veya psikolojik olarak zarar vermediği taktirde istediklerini yapmada serbest olmalılar.
    Tabiki milli formayı kimler giyebiliyor, bunu biraz genel kültürü olan bilir.Hele bisiklet camiasını takip ediyorsa kimlerin şu anda giyebildiğini de bilir.
    Ama bu, diğerleri giyemez anlamına gelmemelidir.Ay yıldızımızı ister bizi turist sanmasınlar diye, ister renklerini ve şeklini seviyoruz diye veya ister manevi anlamından dolayı isteyen herkes giyebilmelidir.
    Bir yabancı Türk formasını giydiğinde ne düşünürsünüz?
    Benim hoşuma gider, ne güzel adam/kadın bizim ülkemizin formasını üzerine giyecek kadar değerli görüyor demek derim.
    Konuyu açan arkadaşın konusu dağılmış oldu.Bunları parantez arası gibi düşünelim ve ilk mesajını hatırlatayım;

Milli takım veya ay yıldızlı forma arıyor arkadaşımız.

11. ahmet ozgen

ahmet ozgen Onursal Üye

Seviye:
    olup bitenden tabiki haberimiz var abim hakkaride gezici tim olarak askerlik görevini yapıyor.ilk mesajınızda olup bitenle alakalı bi yazı bi cümle yok hatta athletic abi aşağıya arkadaşımız milli forma satın almak istiyor yazmış.terörü lanetlemek amacıyla alalım bayraklarımızı elimize asalım gidonlarımıza soneryen abimin dediği gibi.amacım tartışma yaşatmak polemik yaratmak değil ben sadece fikrimi söyledim ve mesajımdada umarım anlayışla karşılarsınız yazdım.siz ne demişsiniz yok onun bedeli varmış cvp olarak sadece arkadaşlar size katılmıyorum milli formayı terörü lanetlemek için giymek isterim.diyebilirdiniz.Şunuda asla unutmayalım milli formanın tabiki çok büyük bedeli vardır.saygılarımla,
    (kesinlikle kimseyi küçük düşürmek veya ders vermek çabası içinde değilim sadece fikirlerim bunlar)

12. nuhcan

nuhcan Onursal Üye

Adı:
    nuh can
    Seviye:
    Aman beyler iyi niyetimizle birbirimize düşmeyelim...

brol ve ahmet ozgen bunu beğendi.
  13. Ediz Tevfik Özgan

Ediz Tevfik Özgan Bisikletkolik

Seviye:
    Anlayışla karşılıyorumda hiç anlamıyorum. Basket,Futbol vs takımı formaları bizizat federasyonlarca satılıyor herkes giyiyor hatta stada öyle gidiyor Göbüşleriyle tezahurat yapıyorlar, dünyanın haryerinde de bu böyle iken bisisklet formasıyla pedal çevirmek, neresi garip. Tersine bence hoş bir dayanışma, Öyle ise herşeyi bırakalım milli forma üzerine sucuk reklamı alanları vatana ihanetten asalım. Kesinlikle birilerini küçük düşürmek ve ders vermek çabası içinde yazmadım. Milli maça giderken milli takım forması giyenler aman alınmasın.

Spec, Bulunmaz ve nuriaktürk bunu beğendi.
  14. ahmet ozgen

ahmet ozgen Onursal Üye

Seviye:
    peki arkadaşlar milli takım forması ile Allah korusun kaza yapıldığını düşünelim,ne olur milli sporcu kaza yapmış olur.sonra milli bisikletçi olmuş hala bisikletle kaza yapıyor.mantıklı değil bu ama kaza bu geliyorum demez dünya şampiyonu düşerken yani düşülebilir sonuçta. ama afedersiniz milletin ağzı torba değil.bisiklet sporu açısından hoş olmayan bir durum ortaya çıkar.

15. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Milli Futbol Takımımızın formalarını satın alıp tabi ki giyebilirsiniz. Ancak o formayla halı sahaya gidip kaçınız maç eder? Sadece taraftar formasıdır ve Millilerimizi maçlarda desteklemek için, bir sevincinizi belirtmek için giyersiniz.
    O nedenle Milli Bisiklet Takımı'mızın da formaları satılmalı, ancak şahsi görüşüm o formayla bisiklete binmemekten yana. Milli Takımı desteklemek istiyorsak tabi ki almalıyız, şahsen ben de evimde bir örneğini taşımak isterim hatta Balkan Şampiyonası gibi sadece millilerin yarıştığı bir yarışta kot pantolonumun üzerine giyip "Hadi oğlum bas hadi hadi" diye parkurun yanından tezahurat etmeyi de isterim. Ama o formayla bisiklete binmem, binemem... Kaldıramam ağırlığını. Diğer yandan zaten o formayla yarışmak yasak. Sadece Türkiye Şampiyonu o formayı giymek zorunda ki onun da forması farklı, üzerinde "Turkish Champion" yazıyor.
    Bugün Türkiye'de bisiklet sporunu düşündüğünüz zaman, Milli Sporcu'larımızın tek motivasyon kaynağı Milli Forma'mızı hakkıyla, alın teriyle kazanıp giymektir. Ondan gayrı hiç bir çıkarları, motivasyonları, kazançları yoktur. O nedenle (belki de bir kaç Milli'mizin yakın arkadaşım olmasından kaynaklanıyordur bu düşüncelerim) o forma, onlara özel kalmalı.

Bu konuda da şunu söylemek istiyorum; Bu forma orjinal Milli Takım forması değil. Daha doğrusu BioRacer Türk Milli Bisiklet Takımı'nın formalarını üreten firma buraya kadar hata yok, ancak model farklı. Sadece renkleri ve "Türkiye" yazısı doğru diyebiliriz.

16. Ediz Tevfik Özgan

Seviye:
    Tabi oformayı görende hemen ayırır dimi.Bak bu taklidi diye. Yarışma konusunda sonuna kadar haklısınız.Olmaz öyle şey.halı saha maçta bir müsabakadır. Ama gezi amaçlı ferdi sporu amaçlı tercihe kalmış. Siz spororcu arkadaşlar doğal olarak yoruma bir müsabık olarak bakıyorsunuz.Özenilmek bence daha da ayrı bir zevk. Ah cylist arkadaşım ne kadar iyi niyetlisin, yav memleketim insanları bisikletin milli takımı varmı,milli forması varmı bile bilmiyoki senin tabirinle torba büzelim. İstersen çıkalım soralım bunun spor olduğunu bilen kaç kişi, bıraak milli formayı normal formayla dolaşmaktan çekindiklerini yazıp duruyor arkadaşlarımız foruma. Milli renkleri görünce gaza gelirler belki. Keşke senin dediğin günleri görsek.

17. ahmet ozgen

ahmet ozgen Onursal Üye

Seviye:
    halilöztürk abim konuyu çokda güzel açıkladı çok teşekkürler.edi55 arkadaşım peki memleketim insanları milli takımı milli formayı bilmiyorlarda biz terörü lanetlemek için bütün insanların bildiği türk bayramızla çıkmıyoruzda milli takım formasıyla çıkıyoruz.ayrıca benim memleketimde bisiklet sporunun olduğunu bu sporun türkiyede milli takımının olduğunu gayet iyi biliyorlar.Eğer bisiklet sporunu biraz derinlere inerek araştıracak olursanız şuanki bisiklet antrenörümün bisiklet hocası Celal Fidan ilimizi ve ülkemizi olimpiyatlarda temsil etmiş kendisini kütahya tanıyor.4 senelik lise hayatım boyunca yeni sporcular aramak için kütahyada gitmediğim okul kalmadı gittiğim yerlerde sadece var mı bisikletçi olmak isteyen demedim.çocuklara bu spordan bahsettim milli sporcu olmaktan bahsettim.ki kütahyada bu sporu tanımayan kalmasın.İnşallah bu spor daha da iyi yerlere gelir.

18. Ediz Tevfik Özgan

Seviye:
    temennilerine katılmamak eldemi bak sende arada milli formayı giydin. Galiba biz birimize aynı şeyi söylüyoruz. Ama siz bisiklete binmeyi müsabıklık açısından görüyor milli forma ile gezilemeyeceğini yada kondüsyon açısından pedallanamıyacağını falanmı düşünüyorsunuz. Hukuk ortadaysa hukukun serbest bıraktığını kısıtlamaya mahalle baskısı denir.Ama senin böyle bir düşüncen olmadığını zaten biliyorum. Kişi kendini o şekilde ifade ediyorsa buna ancak saygı duyulur.

19. gökhan turk

gökhan turk Kıdemli Üye

Seviye:
    Evet Dostlar Yokmu Elİnde Ay Yildizli Forma Olan Mİllİ Takim Falan Anlamam Şu GÜnlerde ÜstÜmden ÇekarmiÇagim 1 Forma Neden Lapİer Fransa Gavur Formalariyla Antereman Yapalimkİ YariŞlarda Çikaririz Mİllİ Takim Formasini

20. Bulunmaz

Bulunmaz Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Şahsen, 'Milli takım forması antremanda giyilmez.' diyenlere pek katılmadığımı belirtmek istiyorum..Futbol milli takımımızın forması satılıyor ve alınıyor, ve halı saha maçlarında giyenleri de görebiiyorum ben..Basketbol da aynıdır herhalde..Ve bunu alıp giyenlerde hiç; 'Ben bunu hak etmiyorum, bunun sorumluluğu altına giremem' gibi cümleler duymadım..Burda satılsa kesinlikle alırdım o formayı..Hem tasarımı güzel, hem manevi bi değeri var..Saygısızlık olacağını hiç ama hiç düşünmüyorum zaten..Eğer futbol maçlarını izliyorsak futbolcuların burunlarını formalara sildiğini görmüşüzdür..Belkide saygısızlık budur?:rolleyes:

Hem bundan daha doğal ne olabilir ki? Ülkemin formasını taşıyorum..

Neyse konu feci dağılmış..:rolleyes:

:)