milli takım seçme kriterleri

Fırat Dizman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.018
Bisiklet
Cube
sayın eren çelik ,birşeylere kızdığınız belli ,ancak derlerya öfkeyle kalkan zararla oturur,bence biraz daha sağduyu ve sakinlikle , daha iyi yorum yapabileceğin.Tabiki kendinize göre bildikleriniz vardır,ama biz bilmiyoruz,zaten bir avuç insanın birbirine düşmesi,başkalarına prim olacaktır.Asıl bu işi yapması gereken kişiler kavga ederse,sonuç alamayız ve hep benim gibi burada yazı yazıp dururuz.bence dedğin gibi eski bu spora gönül vermiş kişiler bir araya gelerek daha iyi işlere imza atabilir.nedersin.

Scudo

Fırat Dizman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.018
Bisiklet
Cube
bizim federasyonumuzu yayınlamayıp,sır gibi sakladığı milli takım kadrosunun yer aldığı listeye ,yarış sonuçlandıktan sonra ulaştım,zaten son bir hafta kala ıtu .org ta yayınlandı ama ,federasyonumuz ne gariptir ki milli takım sprocularının isimlerini bizlerden esirgedi,neyse sonuçlarda gençlere baktığımda ,çağırılan isimlerde gene bazı sıkıntılar olduğu görüşündeyim,fakat şöyle yorumluyorum,takımın oluşmasında ,akyakanın yanı sıra,federasyonun yıllık faaliyet programında yer almayan bir hazar spor şenliğine giden veya davet edilen diyelim ,çünkü açık bir yarış değildi,iki yarışın bir karışımı şeklinde olmuş gibi duruyor,yakında bu yarışa puanda verilirse şaşırmayacağım,hiç yıllık faaliyet programında yer almayan ve davetli çağırılan bir yarış bu seçime etki edermi siz nediyorsunuz bilemem ama ,bence ve duyduklarım ettiği sonucunu veriyor.yarış sonucuna dönersek Tüm katılan sporcu arkadaş ve kardeşlerimi candan kutluyorum,nekadar zorluk ve eşit olmayan şartlarda yarıştıklarının bildiğim için ,orada bulunmaları ve yarışmaları bile yeterli.Teşekkürler..

Tepki
14
sevgili kardeşlerim. öncelikle spor hayatınızda başarılar dilerim. ben uzun yıllar atletizm yapmış bir sporcuyum. bir süre bırakıp tekrar teklif alarak aktif spora geri döndüm. benim de bırakma sebeplerimden bir taneside bunca emeğe rağmen ne bir ilgi nede kıymet bilindi. şu kesin ki bal tutan parmağını yalar bu memlekette. itiraz etsenizde bu böyledir bu ülkede. hangi spor branşı olursa olsun, hiç farketmez. mesela bir yarışmaya başlıyacaksın, ısınmışsın artık yarışın başlama saati geçiyor neymiş efendin falanca bakan veya vali veya her kim gelecekmişte starı verecekmiş. sınmanın üstüne bir 30-45 dk daha ısın derken konsantrasyon veya diğer etkenler kaybolup gider. gelelim futbola, startı kim verir maçın hakemi, neden atletizmde veya triathlonda ve/veya diğer amatör branşlarda alakasız adamlar verir? tek sebebi var yalakalık. inanınki sporcuyu kimse düşünmez. başka bir örnek vermek gerekirse yarış fotolarına bakın tamamen olmasada protokol resimleri görürsünüz değilmi. dünyada sadece bizim ülkemizde vardır bu uygulama. yarışa gitmek bir dert, konaklamak bir dert, harcırah dersen ayrı bir dert. bizler kimler için yapıyoruz bu sporu? önce kendimiz için. ben yaklaşık iki yıl hazırlandım triathlon yarışmalarına ama birtürlü nasip olmadı. adamlar beni yarıştırıp benden para kazanmaya bakıyorlar. yani işin özeti sporcuyu müşteri gibi görüyorlar. ülkemizde o kadar yetenekli insanlar varki dünya çapında derece yapacak kadar yetenekliler. bu saydığım veya bir kısmını saymadığım nedenlerden dolayı bu branşlara yönelmiyorlar. en basitinden ben; türkiyenin eniyi antrönerlerinden biri olan (MÜMTAZ ÖZTÜRK bu sitede modaratör yrd. ) ile çalışıyorum. ama bir türlü bir yarışmaya katılamadım. gelelim milli takım seçmesine anladığım kadarıyla sebebi çok aşikar. azıcıkta olsa adam kayırma var gibi. şimdilik hoşçakalın. iyi antrenmanlar

• Beğen
Tepkiler: Fırat Dizman

Fırat Dizman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.018
Bisiklet
Cube
@Eren Celik
bugün riva triahtlonunda çağlar taş ilgörüştüm.bu yazının altında benim ve bülent özerin teşekkürü var,konun muhattabı bayram yalçınkaya,kendisinlede görüştüm ,ama bugün çağlar taştan konuyla ilgili bayram yalçınkayanın benim adıma altında teşekkür olduğu için çok üzgün olduğunu belirtti.kendisinede söyledim teşekkür tamamem bir hata cevap butonu yerine acele ile teşekkür butonuna bastım daha sonra moderatör bülent beye durumu anlatıp teşekkür yazısının silinmesini rica ettim ,beş dakika sonra yazının altında bülent beyin teşekkür yazısını gördüm ve akabinde cevap geldi bakarken teşşekkür butonuna bastım.yani ikimizde bir hatan sonucu o yazı ibaresini kulandık.ve çağlar taşın sözlerinden sonra çok üzüldüğüm için bu yazıyı yazma gereği duydum.özel bir konu ama sonuçta yazı herkes tarafından okundu,
ayrıca burada bülent beyinde ismini kullnıyorum,tabiki cevap hakkı onun onun adınada konuçmadım.ama sevdiğim ,bir eski triahtlet olan ve as başkanlık yapmış bayram yalçınkayadan özür dilerim.sonuçta bir hata ama geri dönüşü yok.ama beni tanıdığın için anlıyacağına eminim
saygılarımla

• Beğen
Tepkiler: Bülent ÖZER

chainmassacre

Aktif Üye
Tepki
8
zaten bu isi bilen adam tam anlamiyla yapan adam Turkiyede yapmaz diyoru ism bu cunu her kafadan bi ses cikacagi icin ve de herkes kendi bildigini dogru sandigindan sonuc itibariyle bi ilerleme dsaglanamiyor tabii basa gelen adamlarin bilgisiz olmalari ilk baslica neden diye dusunuyorum

duyguny

Forum Demirbaşı
Tepki
120
@chainmassacre

bilgisiz olsalar da emek harcıyorlar hiç olmazsa
ben buna bizzat şahit oldum...
tabii ki bu tip sporlarda türkiye çapında başarılı olabilmek için en önemlisi bireysel çaba ve imkanlar...

Fırat Dizman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.018
Bisiklet
Cube
arkadaşlar,bugün kulüplere 18 nisanda antalyada yapılacak avrupa triahtlon kupası milli takım listeleri yollandı,sadece milli takım düzeyinde yapılacak olan müsabkalara dışarıdan yerli ve yabancı triahtlet giremeyecek yani age gruop yok buraya kadar herşey normal ,yasal.fakat diğer bir ibarede gençlerden yarışmak isteyen kuluplerin başvurması ile ilgili madde var bu enteresan .esas enteresanlık konun başlığı ,yani bu sayfadaki,milli takım seçme kriterleri.Sağ olsunlar bir ay önce arayıp sordular ,katılıp katılamayacağımı,bende uygun bir şekilde mazeret bildirdim,özür diledim,bunu yazmamın nedeni bazı kişiler diyebiliyor ,sen çağırılmadığın için yazıyorsun diye ,bu baştan cevabım olarak yazıyıorum.gelelim konuya,çağıralan arkadaş ve kardeşlerim son yarış 6 ay önce alanya yarışı performansına göre çağırıldığı düşüncesindeyim ,çünkü arada başka yarış olmadı. peki bu nasıl olabilir,nekadar bilimsel,etik,bu arada ismi önemli değil,triahtlonu bırakan kiişiler var onların bile ismi geçti.benim burada sitemim görevli kurullara ,başkanın bunda açıkçası teknik bilgisi yok,yok derken bu konular akademik işler,o anlmada!yani bherhangi bir branşta bir kulup başkanı veya futbol federasyonu başkanı hiç milli takım hocasın şunada al ,bu maç şunu oynat demez ,doğrusu bu zaten .ama kurular başkanı bu konuda uyarmakla görevli,o her kurumda olduğu gibi eline gelen yazıyı gerekli kurul onayladığı için imzalar ,ama şu an bu demek oluyorki,bir iki kulüp başkanı veya antrenör veya hakem çevresinde gerçekleşiyor,ben sormak isterim bu seçimi kim,nasıl, neye göre ,nezaman yaptı,niye bir yarış yapılma gereği duyulmadı?böyle bir uluslararası yarış ,niye daha hiç ulusal yarış yapılmadan takvime alındı,takvimi kim veya kimler neye göre hazırladı?diyebilirsiniz bunları federasyona niye yazmıyorsun,ben problem değil çözüm arıyorum ,diyebilirsiniz buradamı arıyorsun ,hayır ,sadece paylaşıyorum, oraya gönderdiğim yazılarada karşıtmış gibi tenkit aldım,o yüzden düşüncemi sadece sizlerle paylaşmak istedim.
saygılarımla...

Fırat Dizman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.018
Bisiklet
Cube
@duyguny

duygun yurteri,bahadır tama,zülfü karabulut,mert onaran,oksal özdöl,fevzi saydam,özhan kırmızı,onurcalp akın,dinçer yılmaz,uğur sancaktepe,akif salı,zekeriya yücetürk,mertcan yılmaz,doğucan bilgetürk,furkan gür ve 5 bayan sporcu.

• Beğen
Tepkiler: duyguny

duyguny

Forum Demirbaşı
Tepki
120
evet bazı yanlış seçimler var...
ama zaten bu seçimler yarıştan sonra görülecek umarım
o zaman ona göre davranırlar...

Levent Topcu

Forum Demirbaşı
Tepki
504
arkadaslar, valla isiniz cok zor. bu spor bu ellerde daha coook boyle mesajlara mahkum. gercekten spor sevenler icin icler acisi, zor bir durum...

Fırat Dizman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.018
Bisiklet
Cube
hepimizin işi zor levent,riavahtlona gelmedin? istanbulda ayağa gelen bir yarış kaçmazdı ve ene az alanya klasında bir yarış oldu teknik açıdan ,keşke federasyondan birileri olsada ,yarış nasıl yapılır görselerdi diyorum.

duyguny

Forum Demirbaşı
Tepki
120
evet uzun ama oldukça saçma bi durum...
gerçekten fıratın dediği gibi belki alanyadan bile kaliteli bir yarıştı, herşeyiyle mükemmeldi, heleki bu işi gönüllü yapan insanların emeğiyle hazırlandığı için daha da mükemmeldi.
çok keyifli bir yarıştı, katılım süperdi, çok renkli bir ortam vardı...
sezon öncesi süper antreman oldu valla...

duyguny

Forum Demirbaşı
Tepki
120
bu arada antalya milli takım kadrosu için bi yenileme olmuş sanırım.
etu yarışı olduğundan türkiyeye 5 kişilik kontenjan belirlenmiş

17-18 Nisan da yapılacak olan, 2010 Antalya ITU Triatlon Avrupa kupası milli takım kadrosu açıklandı.

ULUSLARARASI TRİATLON BİRLİĞİ’NCE (ITU) START LİSTESİNE GİREN TÜRKİYE ADINA YARIŞACAK SPORCULARIMIZIN LİSTESİ

1 Duygun YURTERİ Büyük Erkek
2 Bahadır TAMA Büyük Erkek
3 Zülfü KARABULUT Büyük Erkek
4 Zekeriya YÜCETÜRK Büyük Erkek
5 Onur Fevzi SAYDAM Büyük Erkek
6 Çiğdem GÜLGEÇ Büyük Bayan
7 Berrak MUTLU Büyük Bayan
8 Sema Doğa ÇAPANOĞLU Büyük Bayan
9 Bahar SAYGILI Büyük Bayan
10 Emel YILDIRIM Büyük Bayan

NOT: Türkiye adına yarışacak diğer sporcularımızın da Start Listesine girebilmesi için çalışmalara devam edilmektedir.

Fırat Dizman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.018
Bisiklet
Cube
@duyguny

iyi güzelde bu işi kimler yapıyor,bu baştan belli değilmi,böyle şey olurmu,adamın ismini yaz sonra yok arkadaş olmuyor,işmi,orjinal resmi sayfada bu yarış continental cup olarak yazıyor,anlamadım doğrusu.

Fırat Dizman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.018
Bisiklet
Cube
17 Apr 2010 2010 Antalya ITU Triathlon European Cup Triathlon Continental Cup orjinal yazının kopyası

Fırat Dizman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.018
Bisiklet
Cube
şuan yarışma listesinde mert gözküyor ,halbuki ,federasyonun sayfasında onun yerine onur var.birileri düzeltmeli.

duyguny

Forum Demirbaşı
Tepki
120
evet mert gözüküyor...
olay şu şekilde bizimkiler nasıl olsa bizde düzenleniyor diye istedikleri kadar sporcu sokabileceklerini düşünmüşler, dolayısıyla milli takım düzeyindeki tüm sporcuları davet etmişler, fakat organizasyon bunun puanlı bir yarış olduğunu dolayısıyla organizasyon sahibi olduğumuz için en fazla 5 erkek 5 bayan sporcu sokabileceğimizi söylemişler
şu anda erkeklerdeki 5 sporcu 2012 olimpiyatları için desteklenen sporcular, onun için bu 5 kişi oldukça mantıklı
mert onaran yarışa katılmayacak, onun yerine onur saydam katılacak, bunu da yakında düzeltirler heralde...

elite men start list

(link)

duyguny

Forum Demirbaşı
Tepki
120
liste hergeçen gün değişiyor, ben bile takip edemiyorum kim katılacak kim katılmayacak diye milli takım adına...