mikroçip

Tepki
9
arkadaşlar çalınmaya karşı çip yada mikro çip yokmu ?

ufak bi araştırma yapayım dedim gecenin 3.ünde ama hayvan dostlarımız için mikro çip varmış 7.ila 40 tl arası bişe :)

buna benzer mikroçip yokmudur 2000 tl lik bisikletleri uydudan takip etmek için

yada kasko olmuyormu sonuçta çalınan modeller 800 tl ile 2500 tl civarı bisikletler

Scudo

orkun tulu

Forum Demirbaşı
Tepki
228
çok merak ettiğim bir konuya parmak basmışsın gelişmeleri ben de merak ediyorum

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Çip sanırım gözükmeyecek bir yere rahatlıkla saklanabilir... Ama Kasko yada sigorta olmuyor bisikletlere.

Sigorta ya da kasko ancak evin içinden çalınırsa ve siz bunu faturası ile beyan etmiş iseniz olabiliyor.

Tepki
9
aslında mutlaka vardır tv de nazaman izledigimi hatırlamıyorum ama ögrenci takip için mikroçip bile izlemiştim kol saati içinde cep telefonu ile iyi bir araştırma mutlaka ses getircektir forumda ..

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
@nasip tepeyurt

Hayvanlar için olanlara link vermeniz mümkün mü? (Ö.M. da olabilir)

Tepki
13
Turkcell'in kol saati şeklinde çocuk takip sistemi mevcut. Saat çocuğun koluna takılıyor ve ister sms olarak ister harita üzerinde çocuğun nerde olduğu izlenebiliyor. Bu saatin boyutunu bilemiyorum ancak bir şekilde bisikletin gizli bir yerine monte edilirse oldukça kullanışlı olabilir. Aylık ücreti 39 tl. Düşünmekte fayda var ;)

Emre Yıldız

Forum Bağımlısı
Tepki
502
Bisiklet
Giant
Köpek için olanını sele borusunu koysak nasıl olur ? :)

a.caglar

Üye
Tepki
14
Adı üzerinde mikroçip çok rahat bisikletin gidonuna veya ön veya arka maşaya saklanabilir

Tepki
9
@Emre Yıldız

aklıma gelmedi degil ama olurmuki :))

Kadıköy Belediyesi İbrahimağa Veteriner Aşı ve Tedavi Merkezi’nde, 25 TL karşılığında hayvanların boyun bölgelerinde, deri altına yerleştirilecek. Anestezi dahi yapılmadan uygulanabilen ve can yakmadan takılan mikroçip, hayvanın kimlik ve sağlık bilgilerini barındıracak. Mikroçip sayesinde, çalınan ya da kaybolan evcil hayvanların bulunması daha kolay olacak

işte link en azından HAYVAN dostlarımızı koruyalım :))

(link)

• Beğen
Tepkiler: S26
Tepki
28
mıkrocıpı koydurmak ısın aslında kolay tarafı denılebılır ama eger bısıklet calınırsa hangı sıstemle ya da hangı devlet kurumunun yardımıyla bulunabılır?
ayrıca cıp taktırma ısını cogumuz kabul edecektır en kotu ıhtımalle bır veterıner merkezıyle anlasamaz mıyız

Tepki
9
walla motor tutkunlarından bazıları şöle uygulama yapmışlar.
eski bir cep telefonunu bi yere monte edip turkcell den filo takip merkezinden şifre gibi bişi alıyorlarmış açıkcası kafam karıştı pıraktım bu işleri şimdilik :))

Tepki
28
belırttıgınız turkcell hızmetı kurumlara ozgu ıstecell uygulaması ve paraya dahıl dıye bılıyorum