Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

migren ve baş ağrısı çekenler için biberiye

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında Nail Bozkurt tarafından paylaşıldı.

1. Nail Bozkurt

Nail Bozkurt Yeni Üye

Seviye:
    arkadaşlar 1 YILdır migren şikayetim vardı.bisiklet sporuna başladığımdada nöbetler sıklaştı.doktardan aldığım ilaçlar fayda etmeyınce bende bitkilere başvurdum.daha once papatya buharı nı denememe ragmen bir sonuç alamadım ve bir sitede biberiye yagı ve biberiye çayının baş ağrıları ve mıgren agrıları uzerındekı etkısıyle alakalı aşagıdakı yazıyı buldum yaklaşık 1 haftadır çayını kullanıyorum bu süre içerisinde hiç migren nobeti geçirmedim. inşallah migren ağrısı çeken arkadaşlara bu yazı yardımcı olur

:in: not:bahcesel.com dan alıntı yapılmıstır,ayrıca sadece baş agrıların da değil daha birçok yerde kullanıldıgı yazıyor yazıda

MİGREN

1. Eşim evliliğimizden önce başlayan migren ağrılarından şikâyetçi
    idi ve cebinde bir suru ağrı kesici ilaçlarla dolaşır ve kriz anlarında da başımı kesin de bu ağrıdan kurtulayım' derdi. Hacettepe Tip Fakültesi’nde 1980 başlarında MR' çekilip migren teşhisi konuldu ama olumlu bir sonuç alamadık. 1983 yılında iş yerim Ankara Üniversitesi' nden Gazi Üniversitesi' ne geçince burada da MR çekilip migren teşhisi konulunca migren tedavisi başladı. Verilen çeşitli haplar etkili olmayınca depresyon tedavisine başlayacağız dediler ve giderek değiştirilen ilaçlar sonucu eşim neredeyse 24 saat uyumaya başladı ilaçların etkisi ile. Bu aşamada ben tedavi ve ilaçları kestirdim. Bitkisel ilaç aramaya başladım ve tanıdığım bir zamanlar orman bakanlığında tıbbi bitkiler araştırm a projesi' nde çalışmış emekli tanıdığım biberiye çayını tavsiye etti. Günde 5–6 fincan biberiye çayı tedavisine başladık ve 20–25 gün sonra migren, baş ağrıları sorunları bir daha gelmemek üzere sona erdi.

2. Ortopedist kardeşime ameliyat olan sanatçı Selçuk Ural kardeşime migreni olduğunu söylüyor ve kardeşim biberiye çayını
    tavsiye ediyor. Selçuk Ural birkaç yıl önce ATV televizyonundaki bir programda migreninin ortopedist doktorunun botanikçi ağabeyinin tavsiyesi ile geçtiğini söylüyor ve teşekkür ediyor.

3. Kayınbiraderimin eşi Elmadağ’da kızakla kayarken düşüp kızak
    freni demirinin ayak bileği ile diz arası orta bölgede V harfi şeklinde
    ve büyükçe bir bölgede etini kemiğe kadar kaldırdı. Buraya dikiş
    atıldı ancak kalkan kısmın büyüklüğünden 1 ay V harfi iç kısmındaki deri canlanmadı ve doktorlar bu bölgeye deri nakli yapmamız gerekir dediler. Kayınbiraderimin bulduğu estetik ameliyatı yapacak
    doktor Amerika’dan yeni bir ilaç geldi önce birkaç gün bunu sürüp
    deneyelim, sonuç alamazsak ameliyatı yaparız dedi. Sürülen yağ deriyi 3–4 gün sonra canlandırmaya başladı. Bu yağın üzerine baktığımda Rosmarinus kelimesini görünce biberiye bitkisine olan ilgim çok daha arttı. Kendi kütüphanem ve internetten yaptığım araştırmada biberiye bitkisinin iyi geldiği hastalık ve sorunlar 100'u çok aşınca araştırmayı kestim bu kadar yeter diye.

4. Biberiye yağını yazlık evimize götürdük. Ağabeyimin torunları
    düşüp veya koşarken başlarını veya eller ve ayaklarını bir yerlere
    çarptığın da evde başlayan telaşa hiç gerek olmadığını söyleyip bu yağı sürüyordum ve şişmesi, morarması veya ağrıması gereken bölgelerde bunların hiç biri gerçekleşmiyordu.

T0LGA ve Arda Göndiken26 bunu beğendi.
  2. Murat Genç

Murat Genç Üye

Seviye:
    Biberiye çayını bende günde bir defa geceleri mideye iyi geldiği için içiyorum. Ama bu tür bitki çaylarında aşrıya kaçmamaya dikkat etmek gerek. Bunlarda bi tür ilaç fazlası zararlı olabilir. Günde bir iki bardak yeterli.

3. Nail Bozkurt

Nail Bozkurt Yeni Üye

Seviye:
    bi sitede en fazla 3 başak bir sitede 5 bardak için en fazla diyor.kararsız kalıyor insan ama neticede herşeyin fazlası zarar

4. Hasan Kuru

Hasan Kuru Onursal Üye

Seviye:
    Daha önce buna benzer bir konu açıldı. Bizzat kendim açtım yani. :)

Ali Menemen bunu beğendi.
  5. Nail Bozkurt

Nail Bozkurt Yeni Üye

Seviye:
    tekrar iyidir ......akılda kalması acısından :D

Ali Menemen ve M.Kaba bunu beğendi.
  6. M.Kaba

M.Kaba Forum Bağımlısı

Seviye:
    katılıyorum bende mi açsam acaba bizzat kendim :D:)