Microsoft Amerika - Müşteri Memnuniyeti !!!

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Ahmet Miura tarafından paylaşıldı.

1. Ahmet Miura

Ahmet Miura Forum Demirbaşı

Adı:
    Ahmet Cemiloglu
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Geçen yıl Media Markt'dan aldığım Wireless Entertainment Desktop 8000 Klavye-Mouse seti ile ilgili enteresan bir şey anlatacağım. Amerika için pek enteresan sayılmasa da bizim buralarda heyecan verici olabiliyor...

H harfinin arasına kaçan bir susam :eek: nedeniyle tuşu yerinden çıkarmam gerekti. Tuşu gövdeye bağlayan aparat kırıldı ve tuş yerinde durmuyor.

Media Markt, tabi ki Microsoft servisi ile çözmem gerektiğini söyledi (tüm teknoloji marketleri gibi). Ama bu klavye Türkçe değil Amerikan klavye ve Microsoft tarafından Türkiye'ye hiç bir zaman ithal edilmedi. Yani yedek parçası yok, yenisi yok. Faturası kayıp, garantisini bile kanıtlayamıyorum ki zaten tuşu sökerken kıran da benim.

Microsoft Amerika'ya yazdım, buradan halletmemi önerdiler, olmadı dedim, biz sizi ararız dediler. Az önce aradılar... Artık bu modeli üretmediklerini ama ilgilenirsem bir alt modeli olan 6000 ile değiştirmek istediklerini söylediler. :eek: Ben Türkiye'deyim dedim, kargo ödemem gerekecek mi? Hayır. :D Eski klavyemi Amerika'ya göndermem gerekecek mi diye sordum, çünkü kargosu bayağı tutacak... Gerekmiyor dediler. Klavyeyi atmayın, iadesi istenirse kargo maliyetini düşük tutmak için Avrupa'ya iadesini isteyebiliriz. :in:

Buyrun buradan yakın. Şimdi yeşil karta başvurmayayım da ne yapayım? :mad:

2. Güvenç Terzierol

Güvenç Terzierol Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    algılayamadığım bir durum var...
    memnunmusunuz bu durumdan yoksa sitem mi ediyorsunuz...

benim anladığım microsoft a başvurmuşsunuz ve size olumlu cevap vermişler
    yeni bir klavye yolluyorlar...

bilmiyorum acaba baska birşey varda benmi anlamadım.??

42FY bunu beğendi.
  3. Volkan Bilirli

Volkan Bilirli Bisikletkolik

Seviye:
    Anladığım kadarı ile
    ilgi budur
    Enpati budur
    yol göstermek budur
    işi zora değil çözüme kavuşturmak budur,

:in:

Ali AKTAŞ bunu beğendi.
  4. Ahmet Miura

Adı:
    Ahmet Cemiloglu
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Adamlar mallarına da, dünyanın öbür ucundaki müşterilerine da sahip çıktılar. Sonuç budur. Kullanıcı hatası diyorum, yedek parçasını satın almak istiyorum, adamlar biz onu ücretsiz değiştirelim, hatta kapınıza da gönderelim diyorlar. Sitem ediyorum ama bizim tekno-marketlere ediyorum.

Ayrıca ürünün kutusuna etiket yapıştırıp, yırtarsanız iadede %10 keserizci zihniyete sitem ediyorum (TeknoSA).

5. Volkan Bilirli

Seviye:
    Geçenlerde bir akrabam,
    almış olduğu beyaz eşya aksesuarının faturasını istedi diye yaka paça tokatlanarak dışarı atıldı 15 gün oluyor,
    Bunları yaşayan bir milletiz ,

sonra işleyişteki bu sistemi görünce insan Amerikadaki sisteme de aşık olur tabi,

Firmanın büyük olması olayı değil ,anlattığım olay Türkiyenin en büyük beyaz eşyacısının yetkili servisi tarafından yapıldı ,önemli olan büyüklük değil Vizyonu

Maalesef bu gerçeklerde yaşıyoruz

başarist ve Mehmet Boran bunu beğendi.
  6. Ozzgurr

Ozzgurr Bisikletkolik

Seviye:
    Amerikada musteri hizmetleri en ust seviyede, rekabet sagolsun. Benimde Ergon ile soyle bir tecrubem oldu;

Ergon elceklerimin kenarlarindaki kapaklar bisiklet dustugu icin catladi ve cok fena cizildi, hic hos durmuyordu. Ergon satan yere gittim kapak satmiyoruz dediler bende Ergon merkezine e-mail attim ( sanirim Almanya) , 2 ay bekledim ses yok. Bende bu sefer Amerika temsilciliklerine e-mail attim, 3 gun icinde acele posta ile kapaklar geldi. :in: ( bedava)

7. ZekiAlper

ZekiAlper Antalya Downhill Prof MTB rider

Adı:
    Antalya Downhill Özel Antrenör
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Sayın Miura, anlattıklarınız birçok kişiyi ilgilendiren bir konu oldugu için bilgilenmemiz açısından teşekkür ederim:)
    Umarım güzel ülkemizde de bu tür sorumlu bayileri görürüz. Bunu ülke sempatizanlığı boyutuna indirmek yerine başka türlü anlatmanız taraftarıyım çünkü Türkiye'nin dört bir yanı Amerika'dan kat ve kat güzel(Bence..). Tabiki teknolojik konuda Amerika önde olabilir fakat Türkiye'miz ise başka konularda ön planda :) bunu aklımızdan çıkarmayalım..

Ben de başımdan geçen bir olayı anlatayım.. "Geçenlerde sd hafıza kartı aldım fakat her nedense hafıza kartı bad sektör oluşturmuş kendi kendine :(.. (Ama mağazada deneyerek almıştım) Ben de evimde biçimlendirmeye kalktım doğal olarak (Microsoft un yazılımıyla WinXP ile fakat bir türlü biçimlendiremedim yani anlayacağınız bu mağazada satılan bu ürün tek kullanımlık çok dandik bir sd kart! Bu yüzden TeknoSA'ya ithal ettiği ürünlere bilinçli bir tüketici olarak daha titiz ithalini sağlamasını istiyorum :eek:)"
    İyi forumlar..

8. d.berkay

d.berkay Onursal Üye

Adı:
    Demir Berkay
    Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    Yurt dışındaki müşteri memnuniyeti gerçekten inanılmaz boyutta..
    İngiltereden bir siteden alışveriş yapmıştım Haziran'da ancak normalde her seferinde en geç 8 günde gelen paket 2 ay oldu gelmedi. Tabi bu süreçte bir kaç mail attım.. En sonunda hiçbir ek ücret talep etmeden siparişimin aynısını tekrar adresime kadar yolladılar.. Bu arada siparişim yaklaşık 250tl değerindeydi..

temucin90 ve ZekiAlper bunu beğendi.
  9. Soner Sarihan

Soner Sarihan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    foruma da üye olan bir dostumuz anlatmıştı.
    Her yıl ( burası önemli ) yıl sonu partisi vermek için aynı elektronik mağzasına gidip bir sürü ses sitemi ( hepsi inanılmaz pahalı ve lüks şeyler ) aldıklarını , partilerini tamamladıktan sonra götürüp geri verdiklerini anlatmıştı.

Bunu kaç yıl üst üste yaparlarsa yapsınlar aynı mağaza hatta aynı çalışanlar en ufak bir surat ifadesi göstermeden sanki hiç geri gelmeyecekmiş gibi görevlerini yapıyorlarmış.

Kendi başımdan da şöyle bir olay geçti,

Almanya da şişme mat satın aldık. ( 2 tane ) Avrupa turumuz sırasında kullanmak için. Sanırım 10. gününde bir tanesinin iç bağlantısı koptu ve şişme matın ortasında futbol topu kadar bir şişlik oluştu. Tamda ortada yatmak mümkün değil.

biz tabi yoldayız , aldığımız şehirden 1000 km ötede.

Ablamı aradım biri böyle oldu ne yapalım dedim. Ablam mağzaya sormuş,

Mağaza şubemiz olan ilk yerden değiştirsinler demiş . fiş , fatura vs hayır gerekmez. İsterlerse kargo ile göndersinler demişler.

Tabi biz şube olan bir yer bulamadık, kargo ile göndersem zaten en azından birini kullanıyoruz dedik. Kalan ay boyunca diğerini kullandık.

Yaklaşık 45 gün sonra geri götürdüğümüzde kredi kartı ile aldığım ürünlerin parasını elime saydılar.

Yok slip, yok fatura vs istemediler.

Çünkü insana güven var. Adam kullanıp kullanıp, benden almadığı ürünü bana getirmez diye düşünüyor. Biz herkese sahtekar muamelesi yapıyoruz. Sahtekarlık yapacak yine yapıyor. :)

10. Ahmet Miura

Adı:
    Ahmet Cemiloglu
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Aslen Amerika sempatizanlığı yapacak son kişilerden biriyim, ama belirli noktalar var ki karşılaştırma yapıp çıldırmamak elde değil.

başarist, Mehmet Boran ve ZekiAlper bunu beğendi.
  11. Mustafa ÖZKARA

Mustafa ÖZKARA Forum Demirbaşı

Seviye:
    Ne demeli ki...

12. gezgin2

gezgin2 Forum Demirbaşı

Seviye:
    Benim Logitec ses sistemim vardı 5+1 bu makina bizim şehir genelinde elektirikteki sorunlar nedeniyle bişe oldu çalışmadı burdan Polen Bilgisayar'dan almıştım ve Polen Bilgisayar kapanmıştı daha sonra ilk ulaşdığım kişi internet üzerinde Logitec'in yurt dışı müşteri servisiydi ve türkçe konuşacak birini zorda olsa buldum :) Daha sonra sorunu anlatmamı istediler sorunu anlattım ve faturadaki no'sunu falan verdim ev adresi falan aldılar ve aradan 1 hafta geçti İtalya'dan bir kargo geldi :) İçinde Logitec 5+1'im çok şaşırdım ve hemen telefona sarıldım ( Bu arada adamların bütün servis telefonları ücretsiz ) ve elime geçtiğini çok teşekkür ettiğimi söledim bendeki ses sistemini size göndermem gerekip gerekmediğini sordum aynen olaya tepkisi şuydu kişinin "Olurmu öyle şey efendim siz memnun ettiysek ne mutlu bize" dendi ve büyük mutlulukla kutuyu açmaya başladım ve içinden bir adet'te logitec kulaklık hediyemiz - yazmışlar ve çok pahalı bir cihazıda hediye olarak yanında göndermişler o gün bu gündür logitec'den başka bir marka önermem,almam gerçekten işlerini çok iyi yapıyorlar...Aradan 3 ay geçti telefon geldi İtalyadan ve Logitec servisinden aradılar hizmetlerimizden memnun olup olmadıklarını sordular bende mükemmel dedim biraz konuştuktan sonra hafif türkçesi bozuk birisiyle konuşuyordum kendisine "Keşke türkiyedede sizin kadar duyarlı üreticiler olsa dedim " ve bana verdiği cevap içler acısıydı ! " Bizim kadar duyarlı üretici ve tüketiciler türkiyede olsaydı zaten Avrupa Birliğine girmek istemez veya çoktan girerdi türkiye " dedi ve gerçekten taktir ettim...

Bu sebeble çok harika bir müşteri memnuniyeti sağladılar gerçekten can'i gönülden tebrik ettim...

13. nuhcan

nuhcan Onursal Üye

Adı:
    nuh can
    Seviye:
    öncelikle; adamlar işlerini iyi yapıyorlar. "50$'lık müşteriden birşey olmaz" demiyorlar. Adamlar "damlaya damlaya göl olur" mantığını benimsemişler...

Gelelim yeşil kart konusuna; Sen yeşil kart için başvurasın diye yapıyorlar zaten. Amerikanın imajı herşeyden önemlidir.
    Yeşil kartı alıp oraya gidince, eğer vasıfsız birisi isen ya çöpçüsün yada benzin pompacısı...

Fırsatlar ülkesi Amerika! Yeşil kart için bizleri bekliyor!

Süleyman Uzunköprü bunu beğendi.
  14. mustafa kemal güler

mustafa kemal güler Kıdemli Üye

Seviye:
    arkadaşlar amerikayı övmüşsünüz ama türkiyedede var böyle bayiler geçenlerde erdoğanlar bisikletten tanesi 7 dolara 4 tane scott marka mtb şamyeli sipariş ettim onlar bana yol bisikleti şamyeli göndermişler aradım ben mtb şamyeli istemiştim dedim saatte yaklaşık akşamın 6sıydı telefonda benle konuşan beyefendi hemen göndereceğini sıkıntımın giderileceğini, elimdekileride ne zaman istersem o zaman gönderebileceğimi söyledi ertesi gün kargoyu almaya gittiğim tanesi 10 euro olan hutchinson marka şamyel göndermişler ve bu kadar alışverişde tek kuruş kargo parası vermedim bile...

serisonu, d.berkay, ZekiAlper ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  15. Soner Sarihan

Soner Sarihan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Daha 2 gün önce Atlantis uzay mekiğinin uzay gönderilişini , insan kardeşlerimin başarısı karşısında neredeyse gözyaşı dökecek kadar duygulanarak izledim. 7.000.000 kg a yakın ağrılılktaki roketi , uzaya gönderecek hesapları , gücü, tekniği , bilimi düşünerek saygı ile andım tüm çalışanları.

Şimdi de Nasa tv den canlı yayında , uzay mekiği ile Uluslararası uzay istesyonunun kenetlenmiş ve Dünya nın çevresinde dönen halini izliyorum.
    dünya mavi bir küre olarak , din, dil, ırk farkı tartışmalarından uzak o kadar güzel görünüyor ki.

Bu anlamda, adamlar yapmış kardeşim. Sağına soluna kulp takmaya, ama onlarda kızılderilileri kestiler demeye bence gerek yok.

Bush üzerinden ABD ye küfretmek moda oldu. Bunu yapalım, yapmayalım değil.
    Ancak Bush un en büyük karşıtları ABD gazeteleri değil mi , Nikon u yine bir ABD gazetesi düşürmedi mi görevinden, Ebu Garip cezaevindeki olayları, Guantanamo daki rezillikleri yine Batı medyası bulup çıkartmıyor mu ?

Var mı ABD hakkında atıp tutan ülkelerde oradaki kadar özgür basın. Açın herhangi bir abd kanalını , bakın nasıl dalga geçiyorlar kendi sistemleri ile, başkanları ile, yöneticileri ile.

Zaten hollywood filmlerinin çoğunda , fbi ajanları satılmış, cıa başkanı güç için binbir türlü entrika çeviren adamlar olarak gösterilmiyor mu ?

ABD kentlerinde Irak işgaline karşı en büyük protestoları yine ABD li gençler yapmıyor mu ?

ABD ( genel anlamda batı ) tek bir gövde ve tek bir zihniyetten ibaret değil.

DErdim ABD yi savunmak ta değil. Ama 40 sene önce bazı üniverstitelere giremeyen zencilerden birisini şu an başkan yapan gelişmişliği ve hoşgörü kültürünü de görmezden gelemeyiz.

New york metrosu 2000 km ise, ben ağzımı açmam daha.
    17 ayrı noktada da denizin altından geçiyor yanılmıyorsam.
    Haa durum buyken, Fransa - İngiltere 55 km lik tünelle Manş denizi altından birbirine bağlanmış iken boğaz tüp geçişi asrın projesi :) o ayrı hikaye. :)

gezgin2, Ozzgurr, d.berkay ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  16. Volkan Bilirli

Seviye:
    Halkını zora koşmayan yönetimler idareciler ulaşılmak istenen değerler

Refaha kavuşturmak dertleri ;olması gerekende bu olmalı,

Vatandaşa hizmet etmek Vatandaşa değer vermek,

Protesto ediyorum dede gör maalesef ülkemizde , Jopu görürsün,

Ama sormazlar kardeşim nasıl yardım edebilirim ,biz görevimizi yerine getiremedikmi sorun nedir diye ,

Yapılacak işleri yönetimler Halka sorsunlar,

Halk çok şey istiyor ,yöneticilerin göremediği görüp de yapmadığı kadar

Batıdan alınacak çok iyi şeyler var bunları almamız gerek

Saygılar

17. 42FY

42FY Kıdemli Üye

Seviye:
    İşte Amerikanın dünya devi olmasının sırrı;% 100 müşteri memmnuniyeti,onlardan çıkacak para kazanacakları 1 memnun müşterinin yanında devede kulak.

18. nuhcan

nuhcan Onursal Üye

Adı:
    nuh can
    Seviye:
    Tabii ki bir kişiyi bile memnun etmeyi düşünüyor. Baksana bir memnun müşteri kaç kişiye birden reklam yaptı. Bunun bedeli ölçülemez sanırım...

d.berkay bunu beğendi.
  19. Ozzgurr

Ozzgurr Bisikletkolik

Seviye:
    "Amerika" cok degisik bir olay. Turkiye ve Amerika arasindaki en onemli fark; Amerikada insana insan oldugu icin onem verilir ama Turkiyede insanin tasidigi makama,une, pozisyona deger verilir. Bir arkadas demiski "oraya gider benzin istasyonunda calisirsin, copcu olursun" iste demek sitedigim bu. ( Bunu soyleyen arkadas alinmasin lutfen, Turkiyede genel olan bir gorusu dile getirdigini biliyorum ve onu hedef almiyorum)

Ben keske copcu olabilsemde 6 haneli yillik maasi hic veya cok az sorumluluk ile sadece haftada 5 gun 40 saat calisarak goturebilsem. Ve emin olun hicbir sekilde sen copcusun hadi oradan gibi bir muammele soz konusu degil burada.

Dedigim gibi Amerika cok degisik bir yer. Her Turk insani izledigi filmlerden, Amerikayi gelip goren arkadaslarindan duyduklarindan, Amerikadaki zenginlige ve refah seviyesine duydugu sempatiden veya kiskancliktan dolayi kendine gore bir Amerika yaratiyor ve buna koru korune inaniyor. Ben dokuz senedir buradayim burasi soylendigi gibi hayal ulkesi degil, bircok aksaklik var, tabiiki olumsuz yonlerinde var ama olumlu yonleri daha fazla ve Turkiyenin cok ilerisinde bircok konuda.

serisonu bunu beğendi.
  20. serisonu

serisonu Forum Bağımlısı

Seviye:
    21 yıllık yaşantımda buraya yazıp sizi şaşırtacak bir müşteri şikayeti çözümüm hiç olmadı. buraya bişeyler yazıp sizi şaşırtmak isterdim ama malesef hiç öyle bir satıcıya denk gelmemişim.

nuhcan bunu beğendi.