Microshift Arsis Carbon arka aktarıcı & Ultegra 6700 ön Aktarıcı

Özgün ÇETİN

Forum Demirbaşı
Tepki
332
Microshift arsis arka aktarıcı fazla kullanılmamıştır.2.el almama rağmen kozmetik olarak dahi fazla yıpranmamıştır.
-Ağırlık 200 gr.
-9-10 vites Shimano uyumlu
-Fiyat 75 tl , kargo alıcıya ait.
(link)
(link)
(link)

Ultegra 6700 ön aktarıcı
Ürün kullanılmamıştır.
10 vites uyumludur
Ağırlık Braze-on kullanımda 89gr.
Braze-on bağlantısı var ama isteyene, üzerinde bulunan normal kadro bağlantı aparatını da vereceğim(onun ölçüsü 31.8)
Fiyat 55 tl
(link)

(link)

(link)
(link)

İletişim pm

Scudo

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
@Özgün ÇETİN

hayırlı satışlar dilerim önce ama bir arka aktarıcının hem 9 hemde 10 uyumlu olması teknik olarak imkansız. çünkü 9 lu zincir ile 10 lu zincir arasında oldukça bariz en farkı var(0.9 mm olması lazım) bu aktarıcının makaraları ya 9 ludur yada 10 lu siz ikisinde de kullanmış olabilirsiniz ama üretici firma muhakkak hangi sistem için ürettiğini belirtmiştir.Önemli bir ayrıntı o yüzden ilanınıza yazdım şimdiden kusura bakmayın tekrar hayırlı satışlar dilerim.

Özgün ÇETİN

Forum Demirbaşı
Tepki
332
Yurtdışı bazı kaynaklarda 9 lu sistemle de uyumlu olduğu yazıyor.kullanılabilir,ama asıl olarak 10 lu sistem için üretilmiştir.10 lu sistemde kullanılması daha sağlıklı olur.

bianchiultra

Forum Bağımlısı
Tepki
226
@Özgün ÇETİN

ilanı kirletmek istemem ama Arka Aktarıcı 196 gr :in:

Özgün ÇETİN

Forum Demirbaşı
Tepki
332
@BARIŞ AKAN

4 gr. için seni mi kırıcam,sen daha iyi bilirsin. o civarda ağırlığı 200 gr.dan fazla değil:)

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
@ferhat köse

değil
Mesela SLX arka aktarıcının özelliklerine bakalım;
Use: Mega9, 8 & 7 speed compatible.

Burada önemli olan zincir kalınlığıdır. Zincir kafeslerin arasına sıkışmadığı sürece, üzerinde yazanın altındaki bütün sistemlerde kullanılabilir.
Kısacası, makaraları tutan bacakların arasında yeterli boşluk varsa bu aktarıcı 8li de kullanılır 7li de :)

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
@Gökhan Toros

Gökhan senin bilgilerine güvendiğim için yarım saattir shimanonun tecnıchs kısmında slx i inceliyorum hiç senin yazdğın bilgiyi göremedim.9 sistem diyor 6-7-8 li sistemde ince zincir kullan diyor hatta ibare aynen şöyle:
"CN-HG50 / CN-HG40
gibi 8-/7-/6-vites
ince zincir"
yani her ihtimalde ince zincir kullanacaksın diyor. Gökhan senın bu yazdııkların shımanonun hangi kitabında bana link atarmısın özelden.

ayrıca makaraları tutan bacakların arasından 2 tanede zincir geçer. 9 lu aktarıcıyı 8 lı zıncırle de kullanırsın 10 lu zıncırlede kullanabılırsın kısa vadede sorun tabiki çıkartmaz ama üretici firma uygun olmadığını yazdığına göre uzun vadede çabuk deformasyon ve aktarımlarda sorun çıkartabılır anlamına gelır diye düşünüyorum.

ilanı kirlettiğim için özür dilerim.

Özgün ÇETİN

Forum Demirbaşı
Tepki
332
ilanda bahsi geçen ürün 9-10 uyumludur,gerisi genel kültürdür bilginize:)