michelin xcr dry ve x'treme

Elman TEMEL

Forum Bağımlısı
Tepki
868
*arkadaşlar michelin xcr dry 2,0 veya xcr x-treme 2,0 nasıl bi lastiktir arka ve ön kullanımında +'ları -'leri neler.

*kullanmayı düşündüüğüm kombinasyonu şuan halil kullanıyor.şöyleki,
ön=xcr dry
arka=xcr xtreme

fakat bu kombinasyon görsel olarak pek hoşuma gitmiyor.

*asıl sormak istediğim şu xcr dry ön ve arka olarak kullanılırmı?
aynı zmnda xcr xtreme'de ön ve arka kullanılırmı.........

cvp lar için şimdiden teşekkürler....

Scudo

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
:) Adım geçmiş cevap veriyim bari...

Öncelikle Elman benim ön lastiğim XCR Dry II. Arada çok ciddi fark var ;) Ben bu kombinasyonu BüyükAda yarışı için yapmıştım, sonra çok hoşuma gitti ve yaz boyunca değiştirmedim. Çünkü önce çok iyi kontrol avantajı veren bir lastik, arkada da çekişi çok kuvvetli bir lastik kullanmak hem tırmanış, hem de iniş için çok keyif verici oluyor. Ancak artık değiştirme vakti geldi, çünkü artık ortam pek "dry" (kuru) değil...

Ön ve arkada Dry II kullanmak tabi ki olur. Özellikle asfaltta bisiklete binip arazi lastiğinden vazgeçemeyenler için çok iyi bir çözüm. Çünkü lastiğin kuru zemin performansı çok iyi ve çok da akıcı bir lastik. Yine yaz ayları için de, arazide çok verimli bir set.
Ancak mevsim itibari ile Dry II şu dönemde alınacak lastik değil. Çünkü yağışlar başları, lastiğin çok yüksek olmayan fakat çok sık olan diş yapısı çamurda aynında tıkanıp asfalt lastiği halini alıyor.

XCR X'treme de dediğim gibi çekişi çok kuvvetli bir lastik. Nispeten seyrek ve yüksek diş yapısı direk çamur olmasa da nemli/ıslak toprakta da iyi görev yapar hissi uyandırıyor. Yanal dişleri de oldukça sık ve yüksek, bu da viraj kaabiliyetini artırabilir. Fakat X'treme'i hiç önde kulanmadım. Gerçi kış için tercih edilebilir ancak ben yine XCR Mud öneririm. Safkan bir çamur lastiği kendisi :)
http://two-wheels.michelin.com/2w/ImageServlet?imageCode=8910524679&codeSite=LP2R

Unutmadan, Michelin'in XCR serisinde "Dual Compaund" olan lastikler, yani üzeri gri olan lastikler diğer lastiklere göre çok çok iyi yol tutuş sağlıyorlar. Fakat ömürleri daha kısa.

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
XCR dry kullanıcı olarak tavsiye ediyorum ama dry II yi kullanmadım