Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Michelin Pro3 Race geliyor

Konu, 'Yol Bisikleti / Road Bike' kısmında Atila Filmer tarafından paylaşıldı.

1. Atila Filmer

Atila Filmer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    mükemmel yol tutusu ve hafifliğinin yanısıra sağlamlığıyla da beğendiğimiz pro2 race serisi'ni yenileyen Michelin, Pro3 Race serisini 2008'in bahar aylarında piyasaya sürüyor. Yeni lastikler 220 gr olan Pro2'lere oranla 20 gr daha hafif ve tam 200gr ağırlığında.

2. Ceyhungecer

Ceyhungecer Yeni Üye

Seviye:
    Eğer pro3 ler pro2 lerden de iyilerse bisikletimden sonra arabama da takıcam şahidim olun. :)

3. tecadisk

tecadisk Kıdemli Üye

Seviye:
    sizce continental 4000 mi iyi michelin pro2 mi

4. Ceyhungecer

Ceyhungecer Yeni Üye

Seviye:
    Continental 4000, pro2 ye göre biraz daha hafif her iki lastiğide kullandım continental 4000 için kötü demeye dilim varmıyor, fakat michelin pro2 deki rahatlığı o lastikte bulamamıştım. Ve pro2 nin en sevdiğim özelliği lastiklerimin bugüne kadar hiç patlamamış olması ki bisikleti sadece şehir içinde değil uzun turlarda da kullanıyorum, ve bazen km. lerce bozuk ve kirli yolda sürmek durumunda kalıyorum, buna rağmen şansta diyebilirsiniz, ama ben henüz hiç patlatamadım ve 20 000 km değiştirme ihtiyacı duymadan gönül rahatlığıyla kullandım.

tecadisk bunu beğendi.
  5. Mustafa İçdağ

Mustafa İçdağ Bisikletkolik

Seviye:
    Clincher Lastikler-Yol:
    Ben Türkiye yol şartları için Continental Grand Prix 4 Season Tavsiye ederim.
    ( 700X23C 220gr. 110-120 psi. max.) Grand prix 4000' e göre 15gr. daha ağır fakat daha sağlam ve güvenli, sürüş kaliteleri ise aynı, pek fark yok.

Eğer Aranızda "Tubular" lastik kullanmış olan varsa ne demek istediğimi daha iyi anlayacaktır. Clincher lastiklerde Continental veya Michelin (her ikisinide kullandım) olsun sağlam ve uzun ömürlü lastikler olmalarına rağmen sürüş kaliteleri çok iyi değiller, sertler. Bunu tubular lastiklerle ( Vittoria, Clement-denediklerim arasında.) kıyaslıyarak söylüyorum.
    Kullandığım diğer iki Clincher lastik ise Veloflex ve Gommitalia. Bu lastiklerin sürüş ve yol tutuş kalitesi çok üstün, neredeyse Tubular lastik kalitesinde diyebilirim. Her ikiside çok hafif lastikler ( 170gr.-200gr.), fiyatları 60-70$
    arası(tanesi). Dezavantajları ise kısa ömürlüler, kolay patlamıyorlar fakat çabuk
    eriyorlar (5000km. max.)
    Eğer çok üstün nitelikli clincher lastik denemek istiyorsanız tavsiye ederim.
    Türkiyede bulunduklarını zannetmiyorum, fakat internet aracılığıyla veya dışardan gelen varsa getirtebilirsiniz.

[​IMG][/URL][/IMG]
    [​IMG][/URL][/IMG]

6. MUSTAFA ŞAHAN

MUSTAFA ŞAHAN Forum Bağımlısı

Seviye:
    Arkadaşlar ben sarı siyah Michelin Pro2 yi nereden bulabilirim. Yardımcı olur musunuz.