Michelin PRO 4 Aradaki Fark ?

Furkan BOZKUR

Aktif Üye
Tepki
46
Merhaba arkadaşlar yol bisikletim için dış lastik alıcam Michelin Pro 4 te karar kıldım ama decathlon da 2 farklı pro 4 var bunların aralarındaki fark nedir ve KATLANABİLİR mi bilen var mı ?

Michelin PRO4 LASTİK T.S 700X23
(link)

700X23 PRO 4 YOL BİSİKLET LASTİĞİ - SİYAH
(link)

Scudo

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
biri tubles galiba

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
İlki "Service Course", ikincisi "Endurance" modeli. İkisi de katlanabilir.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Birisi Pro4 Service Course diğeri Pro4 Endurance.
Her iki lastik de katlanabilir aralarındaki temel fark Service Course modeli performans odaklı, Pro4 Endurance dayanıklılık/uzun ömür odaklı bir lastik.

• Beğen
Tepkiler: Triban

Furkan BOZKUR

Aktif Üye
Tepki
46
@Berke K. Service Course modelin dayanıklılığı konusunda bir fikrin var patlamaya direnci ne kadar iyi acaba ?

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Furkan BOZKUR
Aslında ikisinin de performans ve dayanıklılık bakımından iyi lastikler olduğunu okudum fakat Service Course bir adım performans olarak, Endurance bir adım dayanıklılık olarak önde deniyor.
Normal kullanımda iki lastiğin de güzel olduğunu okuyorum gelecek ay Endurance modelini alacağım.

• Beğen
Tepkiler: Furkan BOZKUR

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
Ben uzun zamandır service course kullanıyorum. Eski lastikler 1 kere patladı, yeni lastiklerim 1 senedir patlamadı. Service course alabilirsin sorun olmaz.

• Beğen

D. Oğuz

Daimi Üye
Tepki
600
Kullanım amacına bağlı.

Performans ağırlıklı (yol yarışlarına hazırlanıyom ben diyorsanız) SC
Uzun süreli kullanım için ENDURANCE.(sürekli uzun yola çıkıyorsanız.)

İkinci bir seçenek olarak da bisikletinizin türüne bağlı.
Safkan yol ise endurance lastiği takmak biraz mantıksız bence. Bunu da göz önünde bulundurun. :)

• Beğen

Yağız Gökmen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.854
İsim
Yağız GÖKMEN
Bisiklet
Focus
Service course doğru tercih olucaktır alabiliyor iseniz merlinden alın 1 ay önce aynı şekil aynı lastiği aldım kargo parası dahil daha hesaplı hemde yanak rengi seçeneğiniz olacak decathlonda siyah var sadece

Chucky-1

Daimi Üye
Tepki
54
Bisiklet
Diğer
Bence endurance alın. Biri 75 lira diğeri 100 lira. yüzde 35 daha pahalı service course. Bu lastik işine girerseniz en sonra continental gran prix4000 s2 de bulabilirsiniz kendinizi. Hiç maceraya gerek yok pro4 endurance ile hem rahat hemde uzun ömürlü sürersiniz kanımca. Ön arka kar yaptığınız 50 liraylanda 5 iç lastik 1 yama seti 1 tanede slime alır senelerce sorununuz kalmaz

• Beğen

Berk Karaca

Daimi Üye
Tepki
480
Bisiklet
Giant
Ben Service Course kullanıyorum. Kullanım ömrü olarak çok dayanıklı değil ama patlamaya karşı dirençli olduğunu düşünüyorum. Pek patlak yaşamadım. Bana göre diğer artıları çok iyi yol tutuşu ve frenleme anındaki tutunması. Memnun kalmadığım yönü ise yuvarlanma direnci oldu. Daha önce conti gp4000 s kullanıyordum, o daha akıcı hissettiriyordu.

Bu iki modelden birini alacaksanız Service Course tercih edilebilir ancak 2 lastiğe 200 tl vermeyi göze aldıysanız merlin'den schwalbe one alın bence.

• Beğen

Furkan BOZKUR

Aktif Üye
Tepki
46
Yurtdışından isteyip riske girmek istemiyorum ayrıca gümrük sorunu da cabası

Tepki
211
Bisiklet
Lapierre
pro 4 endurance modeli daha mantıklı duruyor, service course modeli vardı bence bira şişesine girince teker yarıldı fakat bu benim hatamdı, tekrar alacak olsam endurance modelini alırım service course yol tutuşu çok iyi değildi ama ani hızlanmalarda bariz bir sprint gücü katıyordu fakat gene de dayanıklılık ve yol tutuş hızdan daha önemli ayrıca decathlonda fiyatı çok uygun.

• Beğen
Tepkiler: Triban

Yağız Gökmen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.854
İsim
Yağız GÖKMEN
Bisiklet
Focus
gümrük sorunu derken ? hiç bir sorun olmayacaktır gümrükte,bisiklette ucuza kaçılmıyacak tek bir parça varsa oda lastiktir bana göre bir yerde canınız lastiklere emanet bir kere alın en iyisini alın

İsmail ATALI

Aktif Üye
Tepki
192
Bisiklet
Cannondale
Michelin dinamic sportlari 2000 km lullandim servirce course 200 km de ayni hale geldi.su anda da o var bisikletimde yeni aldim..yol tutus islak zemin akicilik mukemmel ama istanbul yollari icin Fazla narin..ikinci gun cam kesti duz yolda bi kac gun sonra baktim ayri cizikler olusmus v.s .yarisci degilseniz kesinlikle endurnce..zira ben oyle yapacagim.. Bana bi kac kullanici dostum demisti bi yollarda yazik bu lastiklere diyr hakli ciktilar...bu arada devamli bogaz hattinda surjyorum )))

Furkan BOZKUR

Aktif Üye
Tepki
46
Yarışlara katılsam bile endurance modeli iş görmeyecekmidir ? Sonuçta professional değiliz bende şuan Lugano takılı 2000 km yi geçti Lugano ya göre PRO4 endurance daha akıcı değilmidir ?

İsmail ATALI

Aktif Üye
Tepki
192
Bisiklet
Cannondale
yanlıs bır sey soylemıyım ama yanlıs hatıorlamıyorsam lugano donus dırencı en kotu olan alstıklerden bırı ıdı...endurance bı tık ılerısındedır sanırım..ama proflar daha ıyı bılır tabı

• Beğen

Emre Akkanat

Forum Demirbaşı
Tepki
478
Bisiklet
Merida
Merak ediyorum continental grandprix 4000 kullananlar nereden aldı? Hiçbiryerde bulamıyorum.Yurtdışı sitelerinde çifti en ucuz 220 tl. Gümrük sınırı 200 tl :(