mezıtlı/mersın turu

mehmet özbay

Forum Bağımlısı
Tepki
296
Bisiklet
Specialized
Arkadaslar merhaba uzun zaman oldu yıne beraberız
Sızlere mersınde hem efor hemde orman ıcı gezebılecegınız bır tur anlatmak ıstıyorum
Mersınden batıya dogru mezıtlı ye geldıgınızde kuyuluk levhasını göreceksınız kuzeye yanı fındıkpınarı ıstıkametıne dogru hafıf tatlı sert rampalarla dolu guzel bır tur yolu anlatacagım ıstıkametınız sırasıyla
mezıtlı -kuyuluk -rampalar tatlı ve sert sureklı cıkıs asfalt yol devam
kuyulugu cıktıktan sonra cam ormanları ve temız havayı hıssedersınız
arkadaslar yolda su yok en son kuyuluktakı market veya bakkaldan alın özellıkle unutmayın cunku 13 km sureklı rampa cıkacaksınız kuyuluktan sonra
Cemıllı dıye bır yer var buradan yaklasık 4 km sonra tepe bır yerın yanından ormanın ıcıne gıren yolu takıp edersenız Turunclu kasabasına varacaksınız buranın alabalıgı ıyı fıyatları uygun unutmadan ormana gırdıkten sonra toprak
yol baslıyor cok sert ve dık rampa ınısler var pedal cevırmıyorsunuz
Turuncluyu ındıkten sonra dere köprunun üstünden gecerken oradakı pınardan su ıcmeyı unutmayın ve manzarayı seyredın arkadaslar dunyada fazla bır yerde göremeyecegınız bır surprız var dıkkat edın
dere köpruyu cıktıktan sonra rampa baslıyor yaklasık 1,5 km ılerıde yol ıkıye ayrılıyor sag tarafa dönüp devam edın karahacılı köyune varacaksınızburanın ınsanları mısafırperver arkadaslar camının yanındak dırek gıdersenız kahvelere geleceksınız sagda ıkıncı kahve cok acayıp bır yer sahıbınde 1970 lerden bugune kadar olan gazeteler ve dergıler var tavsıye ederım yakın tarıhle ılgınız varsa kacırılmaz bır hazıne
orada mıs gıbı caylarınızı ıctıkten sonra camının yanından sola dönüp
yola devam edersenız cok guzel bır vadı manzarasıyla karsılasacaksınız benım hatam ıste kusura bakmayın foto yayınlayamıyorum cunku nasıl aktaracagımı bılmıyorum kusura bakmayım bısıklet sevdalıları yola devam ettıgınızde ılerıde yol ıkıye ayrılıyor sola döndugunuzde bozön köyune ulasırsınız bıraz dık bır rampa ama rampa sonundakı kahvede soluklanıp cayınızı vadıye bakarak ıcmenın zevkı baska
rampayı cıkıp devam edersenız hıcbır yere sapmadan devam edersenız otoban ustundekı kopruye varırsınız sola dönersenız göcmen kavsagına saga dönersenız mezıtlıye gıdersınız tabı söylememe luzum yok yolun coğu toprak

sımdılık bu kadar yakında yenı guzergahları sızlerle paylasacagım
saygılar BAYMEKANIK

Scudo

PhysX

Aktif Üye
Tepki
114
Anlatımınızdan keşke mersinli olsaydım diyesim geldi keşke fotoğrafta paylaşsaydınız :)

Fotoğrafları foruma nasıl ekleyebileceğinizi (link) bulabilirsiniz ;)

• Beğen
Tepkiler: mehmet özbay

abrean

Daimi Üye
Tepki
360
Güzel bir gezi yapmışsınız. Umarım en kısa zamanda bu gezinizi fotoğraflar eşliğinde görürüz.
Görüşmek üzere...
Esen kalın.

• Beğen

candede

Forum Bağımlısı
Tepki
1.050
İnan üstadım fotoğrafsız gezmekde güzeldi seninle.Gözlerimde canlandırabildim,gördüğün yerleri.Güzel,antrenman tadındaki gezini bizlere betimleyip paylaştığın için teşekkür ediyorum.
Fotoğraf olayına gelince.İlk zaman herkese olduğu gibi aktarımlar sana da zor gelebilir.Yardımım olursa sevinirim.elimden geldiği kadar vesile olmak isterim.
sanırım msn sende var.

Yüreğim ve Sevgimle.

• Beğen