Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mevsimlik Lastik Önerisi

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında hasancanerdogan tarafından paylaşıldı.

1. hasancanerdogan

hasancanerdogan Kıdemli Üye

Adı:
    Rize
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Merhaba Arkadaşlar

Kısaca özetliyim 26" mtb kullanıyorum (rr560) uzerınde mıchelın 26x2.0 dıslı lastık var suanda fakat ben ona duz ve ınce bır lastık takmak ıstıyorum kısın kullanabılıcegım ınce ve duz bır lastık onerısı olan varmı ?

2. M.Burak KARADAĞ

M.Burak KARADAĞ Onursal Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Maxxis Detonator. Biraz çabuk patlar (schwable marathona göre) ama yağmur ve viraj tutuşu marathondan kat kat iyidir. 1.500 km oldu kullanıyorum sadece 2 defa yama yaptım. Şiddetle tavsiye ederim.

3. Stalker97

Stalker97 Üye

Adı:
    berkin
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    @M.Burak KARADAĞ bende duz lastik ariyorum da daha uygun bildiginiz lastik var mi cst veya rubena nasildir?

4. M.Burak KARADAĞ

M.Burak KARADAĞ Onursal Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @Stalker97 Rubena Flash. Kullanmadım ama geçen forumda bir arkadaş baya methetmişti. Zırhlı. Kolay kolay patlamıyor. Tane fiyatı da 30 lira falan. Desen marathonla aynı. Tutuşuna da bayılmış arkadaş. Düşünülebilir. Kullanmadım ben hiç. Ama bakın derim.

5. Furkan Y.

Furkan Y. Aktif Üye

Adı:
    Furkan YILDIRIM
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Uygun fiyatlı düşünüyorsan Rubena Flash öneririm.

6. Stalker97

Stalker97 Üye

Adı:
    berkin
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    @F. YILDIRIM cst city traveller dan daha mi iyi ozaman onu alayim kış grliyor
    ama disli lastik daha mi iyi tutunur yagmurda

7. Furkan Y.

Furkan Y. Aktif Üye

Adı:
    Furkan YILDIRIM
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Hangisinin daha iyi olduğunu söyleyebilmem için ikisini de kullanmış olmam gerekiyor fakat sadece rubena flash'ı biliyorum. Lastiğin hamuruyla, deseniyle de alakası var yağmurdaki performansının. Tecrübe etmek lazım, kesin birşey söyleyemeyeceğim.

Stalker97 bunu beğendi.
  8. ErenCanYRT

ErenCanYRT Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    ben aldım bügün öğlende gelir herkes methediyor rubena flash zırhlı + aps 1.75x26 hafif lastikmiş

M.Burak KARADAĞ bunu beğendi.
  9. Stalker97

Stalker97 Üye

Adı:
    berkin
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    @ErenCanYRT nerden aldiniz bu arada kullandiginizda bana bilgi verirmisiniz :D

10. aktasg

aktasg Yeni Üye

Adı:
    Gürcan AKTAŞ
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Merhabalar,

Ben de 26" lastikli bisikletime Michelin Tracker Protek Plus aldım 1,85 kalınlıklı. Genelde asfaltta sürüyorum, aslında memnunum lastiklerimden ama kiminle konuşsam neden daha ince bir lastik takmıyorsun diyorlar. 1.5, 1.4 kalınlığında lastiklerden bahsediyorlar daha yüksek hıza ulaşabilmek için. Siz ne dersiniz, sizce değiştirmeli miyim lastiklerimi? Daha da yeni aldım, 150km anca kullandım, verdiğim paraya kıyamıyorum.

11. ErenCanYRT

ErenCanYRT Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bisikletin mtb yse zaten hız için almadinki hız istiyorsan yol alacaktın bence hiç gerek yok bende 1.50 alacaktim vazgectim yani gerek yok

12. Furkan Y.

Furkan Y. Aktif Üye

Adı:
    Furkan YILDIRIM
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Lastiklerimden memnunum diyorsunuz, bence "değiştirmeli miyim?" sorusunun cevabı burada saklı. :)

13. aktasg

aktasg Yeni Üye

Adı:
    Gürcan AKTAŞ
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Benim hikayem biraz farklı aslında. Bisikletim çok eski bir Bisan ART 725, 30 yaş üzeri olanlar hatırlayacaktır, MTB bir bisiklettir, ama maşaşı amortisorlü falan değil. Bu yaz başında dank etti, bisiklet hevesim tekrar başlad. Lise yıllarımda babamın aldığı bu bisikleti de, hatırası var diye atamadım, yeni bir bisiklet almak yerine onu toparladım. Arka aktarıcı, V-frenler, lastikler, fren vites kolları alarak güncellemeye çalıştım bisikleti. Bir de sanayide boyadık, yeni hali bayağı hoşuma gidiyor.

Eskiden pek bilinçli bir kullanıcı değildim, ama yaz başından beri bu forumu hatim ettim diyebilirim. Biraz elim de yatkın, biraz da bu forumdan öğrenerek birşeyler yaptım. Ama şimdi bakıyorum, en çok bisikleti sürdüğüm yer Fenerbahçe-Maltepe arası sahil yolu, biraz da mahalle arası sürüyorum akşam geç saatlerde. Biraz sorup soruşturunca da aslında şu anda benim kullanım hevesime en uygun bisikletlerin Sirrus Elite gibi bisikletler olduğunu anladım. Eş dost, etraftaki bisikletçilere falan da sorunca, aldığım 1.85'lik lastiklerin çok da bana hitap etmediğini düşünmeye başladım. Daha ince lastikli bir bisiklet de sürmedim zaten, akıcılığı, emniyeti vs. gibi konularda fikrim yok. Ama işte insan okuyup araştırdıkça, "acaba" diye sormaya başlıyor işte, orasını size anlatmama gerek bile yok zaten. Sanırım herkes aynı meraka düşüyordur zaman zaman:)