Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mevlana bisiklet turu başlıyor...

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında 42FY tarafından paylaşıldı.

1. 42FY

42FY Kıdemli Üye

Seviye:
    Konya'da 16-19 Haziran da gerçekleştirilecek Mevlana Bisiklet Turu'na Türkiye'nin de aralarında bulunduğu 8 ülkeden 100 civarında sporcu katılacak.

"Yarışa, Türkiye, Almanya, Romanya, İran, Bulgaristan, Gürcistan, Azerbaycan ve Kıbrıs'tan 100 civarında sporcu katılacak. Yarışlarda eski milli bisikletçiler, dedeler, muhtarlar ve bürokratlar da kendi klasmanlarında yarışacak. Onlar için ayrı yarışlar düzenledik."

3 gün sürecek ve 6 etaptan oluşacak yarışların merkez Karatay, Meram ve Selçuklu ilçelerinde gerçekleştirilecek.

2. çirkin

çirkin Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bu organizasyonu daha önce duymamıştım ayıp bana vallahi. Hz. pirin adına yarış var biz uyuyoruz. Çok teşekkür ederim paylaştığınız için. İzlemek için dahi olsa gelemesek te (iş malum) basından takip etmeye çalışacağım.

3. Onur Kahraman

Onur Kahraman Bisikletkolik

Seviye:
    yarışı canlı yayın yapıcak kanal varmı ?

Cem Unden bunu beğendi.
  4. Ali AKTAŞ

Ali AKTAŞ Forum Bağımlısı

Seviye:
    Genellikle Konya Turu diye söylenir.

çirkin ve Cem Unden bunu beğendi.
  5. 42FY

42FY Kıdemli Üye

Seviye:
    Kesin olmamakla birlikte Konyanın yerel kanalları ; Kontv ya da suntv 'de belki canlı yayın olabilir.

aydınz, Ümit Arabacı ve Cem Unden bunu beğendi.
  6. Ümit Arabacı

Ümit Arabacı Kıdemli Üye

Seviye:
    Trt kanalıda orada olabilir bir ihtimal :)

42FY bunu beğendi.
  7. M.Kaba

M.Kaba Forum Bağımlısı

Seviye:
    Uluslararası Bisiklet Birliği (UCI) takviminde yer alan ve 2.1 U.C.İ. klasmanında koşulacak olan 16. Uluslararası Gençler Mevlana Bisiklet Turu, Konya’da başlıyor. 16-19 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek tura 4’ü yabancı olmak üzere 12 takımdan 72 sporcu katılacak.

devamı...http://bisiklet.gov.tr/tr/detay.asp?haber=209&cat=14&scat=32

aydınz bunu beğendi.
  8. A.Samet Topcuoglu

A.Samet Topcuoglu Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bız katılamıyor muyuz :D

9. 42FY

42FY Kıdemli Üye

Seviye:
    Bi dene istersen:D

10. 42FY

42FY Kıdemli Üye

Seviye:
    Teşekkürler; ben aldığım duyumları yazdım ,yayın tarihi olan15 haziran
    saat:19.30 'u bekleyemedim:)
    Ayrıntılı bilgilendirme için teşekkürler.

11. çirkin

çirkin Forum Bağımlısı

Seviye:
    Konya TV leri verecekse problem yok. Uydudan seyrederim. Sağolun.

12. M.Kaba

M.Kaba Forum Bağımlısı

Seviye:
    bende beklemedim zaten denk geldim bir teşekkür için bu kadar ayrıntıya gerek yok asıl ben teşekkür ederim

13. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    16-19 Haziran tarihleri arasında 5 etaptan oluşan ve toplam 305 kilometre koşulan 16. Uluslararası Mevlana Bisiklet Turu, Konya-Kızılören etabı ile sonra erdi.

Turun son gününde yapılan 5. etap 78 kilometrelik Konya - Kızılören yarışının startı Büyükşehir Belediyesi önünden verildi. 44 sporcunun mücadele ettiği, dik yokuşların yer aldığı etapta gruptan kopmalar yaşansa da, Konya Şeker Fabrikası önündeki bitiş çizgisine sporcular toplu giriş yaptı.

Bulgar takımından Aleksandır Aleksiyev, 2 saat 16 dakika 8 saniye ile birinci olurken, aynı zamanla ikinciliği Konya Selçuklu Belediye Spor'dan Mevlüt Erkan, üçüncülüğü ise Konya Şekerspor'dan Fatih Keleş elde etti. Son etabın yokuş primini yarışı üçüncü bitiren Fatih Keleş kazanarak kırmızı mayonun sahibi oldu. Etabın 41. kilometresinde Sprit primini (Yeşil Mayo) ise yarışın ikinci ve sarı mayo sahibi Mevlüt Erkan kazanarak, turun ferdi genel klasman birinciliğini elde etti.

Yarışın sonunda dereceye giren sporculara mayolarını ve madalyalarını Türkiye Bisiklet Federasyonu (TBF) Başkanı Emin Müftüoğlu ile Konya Şekerspor Kulüp Başkanı Yavuz Erence verdi.

16. Uluslararası Gençler Mevlana Bisiklet Turu'nun ferdi genel klasmanda, Konya Selçuklu Belediye Spor'dan Mevlüt Erkan birinci, Konya Şekerspor'dan Fatih Keleş ikinci, Bulgaristan Milli takımından Aleksandır Aleksiyov üçüncü olarak açıklandı. Genel takım klasmanında ise Bulgaristan National Team takımı birinci, Konya Şekerspor ikinci ve Konya Selçuklu Belediyespor üçüncü olarak belirlendi. Ferdi ve takım klasmanında dereceye giren sporcu ve takımlara kupalarını TBF Başkanı Emin Müftüoğlu , Konya Spor
    Yazarları Derneği Başkanı Recep Çınar, Gazeteci Yazar Cihat Yazıcı, Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhittin Yıldız ve Gazeteci Orhan Berk verdi.

42FY ve Cycleone bunu beğendi.