Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

''metrobüs şikayet hattı ''

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Kudret Kurtcebe tarafından paylaşıldı.

1. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    metrobüste zorluk çeken dostlarımız yazar ise sevinirim olayları bilelim ,evet bisikletlileri alıyorlarmı almıyorlarmı ,metrobüs işletmesi kesin olarak bisiklet taşıma otobüsü ya alır ya alır, avrupada böyle ,bisikletlilerde bisiklet koyma yeri olan metrobüse biner kavgada biter, dernek hikayedir başkanda hikayedir ve yönetimde hikayedir idoyu protesto turuna tam destek verdim dernek nerede idi..
    biz sahaya çıkalım bağıralım çağıralım dernek ortalarda gözükmesin, istanbulda yeni bi dernek kurulursa ona tam destek veririm yeterki protesto turları düzenlesin ağlamak ile bu iş olmaz sızlanmak ile bu iş olmaz ,,
    her türk vatandaşının sessiz bi biçimde şiddet göstermeden protesto hakkı vardır londrada hayt parkta adam çıkar hükümeti eleştirir herkesde alkışlar kimi alkışlamaz varmı böyle bi park anlayışımız..
    ayrıca bu ido gene suyu taşırdı, neymiş efendim 10 bisikletten sonra para alıyorlarmış yav bunlara kim veriyor bu yetkiyi, kim olacak ido genel müdürü,bizi kızdırmasınlar gene toplanıp bağıracağız yenikapıda ve pendikte ,,
    evet bence bu istanbulda bağımsız bi sürü bisiklet grubu var bence bunlar dernekten çok daha fazla protesto turları yaptı hatırı sayılır kalabalık var idi,
    belgrada girişte bisiklete alınan parayı protesto için tur düzenledim 53 kişi geldi sağolsunlar ,ne oldu beni tutukladılarmı 2 lira az olabilir ama 2 lira değil mesele ,doğaya en az zararı olan bisiklete para koymak ayıptır ayıp hele hele parkta ,,şiddet uygulamadık kapıdaki görevli onlukları almak zorunda kaldı ,2 liraların hepsi 10 kuruş idi ,söylene söylene aldı kapıdaki ,tabi bu hareket devamlı olsa idi sonunda bıkacak idi kapıdaki 10 luk saymaktan ,geçin diyecek idi dirençleri kırmak için bu metod uygun idi...
    evet ,dernek hep sonradan sahneye çıkmıştır bu ise yalnıştır hem protestolarda olmayacan gerilimli havadan faydalanıp üst makamlara başvuracan elini taşın altına atacaksın ,sadece kuru bi teşekkür aldık başkandan belgrad protestosunda teşekkür yerine derneğin başkanını orada görmek isterdim ,arkadaş dragosta öldü hatalı idi yolun ortasından gidiyor idi saat 15.00 de kaza oldu trafik olduğu zaman ,neden bisiklet yolundan gitmiyor idi ,bence arkadaş in çık in çık'ları sevmiyor idi, bisiklet yoluna park eden araçlara bozuluyor idi ,bisiklet yolunda çukurlardan şikayetçi idi ,adam gibi çevre ve şehirçilik bakanlığı bu ülkede bisiklet yolu yapmaz ,anca bakan süslü laflar eder, efendim neymiş yeni konut projelerini uygulamıyorlarmış bisiklet yoluda olacakmış ,tamam güzelde kardeşim şu istanbula bi baksana ..parasımı yok bu bakanlığın hazineden kaç para alıyor bu bakanlık ..
    evet bu geçen pazar sayın bakan orada olsa idi ,soracaktım bostancı -tuzla bisiklet yolu ne olacak diye ,bana iş bitirici bakan lazım aynı zamanda iş bitirici dernek başkanı ve yöneticileri lazım söyleyeceklerim bundan ibarettir..

2. Sinan Çakır

Sinan Çakır Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    abi 10 bisiklet diye fazla bile yazmışsın geçen hafta 6 bisikletli arkadaşla yalovaya geçtik 3 bisikletten sonra 5 tl kesti, dönüşte birşey almadı yani kimden ne koparabilirse alıcakmı bu ido

Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
  3. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:

,sayın topbaş, söz vermiş bisiklet yolları için ,inşallah, iş bitirin iş, başka bi şey istemiyorum,,adam gibi avrupa standartalarına göre bisiklet yolu yapacaksınız sayın topbaş,,,

[​IMG]26 nisan 2004 tarihe bakın başkan o zaman söylemiş en kısa zamanda demiş,kaç sene geçti sayın topbaş..

Hakan PORTAKAL bunu beğendi.
  4. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    dernek başkanı murat suyabatmaz'ın bu mesajları bence okuması lazım kendisi buraya üye ,çok merak ediyorum ne diyecek,öyle panel manel düzenlemek ile iş olmaz sahaya bakacan uygulamaya, tek bir bir bisikletli bile haksızlığa uğrar ise anında face'den dernek sayfasında protesto turu yapacan bu iş bu kadar basit ama yapamazlar korkuyorlar,,

5. Can_517

Can_517 Aktif Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    ido ve ormana giriş ayıp olmuş aksine extra teşvik verilmeli ancak İstanbul un merkezi de yer yok. insanlar ve taşıtlar sığmıyor sadece bisikletliler değil daha önemlisi engelli vatandaşlarda mağdur. (mertobüs e bisikletle binmek fiziken imkansız hep paket) merkezler de ilave yol yapılacaksa da toplu taşımaya özel metrobüs tarzı yollar yapılmalı. : )))) Kendim bisikletin yanı sıra sosyal hayatımda yaya, toplu taşıma ve otomobil kullanıcısıyım. hep trafik hep sıkışıklık.

kurt köy gibi yeni gelişen yerler de henüz yollar geniş düzenli yerleşme ile ancak oralarda bizden sonraki nesiller yararlanabilir.

6. KaanG

KaanG Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    Orman çok fena halde (inşaatlar ve çöp dağları), düzgün bir şekilde korunsun, ben her seferinde 10 TL bile vermeye razıyım. :(

7. Serkan Mıstınoğlu

Serkan Mıstınoğlu Road Runner

Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
    gün içinde metrobüse bisikletle metrobüse binmek kesinlikle yasak.

gece 00.00 - 05.00 arası bisiklet alıyorlar sadece