Metrobus/metro ile karsiya gecme

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Ömer B. tarafından paylaşıldı.

1. Ömer B.

Ömer B. Yeni Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Merhabalar. Bayadir antalyadaydim ve gecen hafta bisikletimle birlikte istanbula gectim. Aksam 22den sonra bisiklet serbestmis metro ve metrobuste. Yalniz yogunluk konusunda emin olamiyorum. Kagithane metrobus duragindan binip uzuncayir aktarmali maltepe metro duraginda inicem. 22-23 civari metrobus ve metro kullanimi yogunmudur, sikinti yasarmiyim? Tesekkur ederim

2. mtb_rider

mtb_rider Forum Bağımlısı

Adı:
    Mustafa Özer
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Metrobüsten kesinlikle uzak dur. Metro o saatlerde rahatlar. Metroyu kullanabilirsin.

3. Sefa

Sefa Alçılı Bünye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Hangi saatlerde, hangi toplu taşıma aracına bisiklet ile binebileceğinizi şu grafikten görebilirsiniz. :)

4. Ömer B.

Ömer B. Yeni Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Neden ? Metrobus o saatlerdede mi kalabalik oluyor ?

5. Uğur Ece

Uğur Ece Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Kağıthane metrobüs durağı neresi? Zincirlikuyu'yu mu kastettiniz, ya da Çağlayan ya da Okmeydanı'nı mı? Kağıthane'ye en yakın metrobüs durakları oralar çünkü.

Kağıthane'den Maltepe'ye geçmek istiyorsanız bunun birden fazla yolu var lakin en garantisi (benim de sürekli kullandığım) Kağıthane İETT Garajı'ndan 62 ya da 63e binip Kabataş'ta inmek, eğer saat 9.30u geçmemişse Kabataş > Kadıköy vapurunu, 9.30u geçmişse Karaköy'e sürüp (10 dk) Karaköy > Kadıköy vapuruna binip Kadıköy'e ulaşıp, vapurdan indiğiniz noktada metroya binmektir.

Bir diğer alternatif yol, Kabataş'a otobüsle değil Kağıthane > Dolmabahçe tüneliyle ulaşmak. Bunu da çok sık kullanıyorum, tünelde iki yönde de sağ tarafta çok geniş bir emniyet şeridi var ve oraya asla girilmiyor kamerayla gözetleme yapıldığı için tünel boyunca, ordan ister yavaş yavaş ister basa basa gidebilirsiniz. Ben basa basa bazen 70i geçiyorum, arabaları solluyorum :) Kabataş'a vardıktan sonrası yukardakiyle aynı.

Bir de bilgide yanlışlık var, sabah 7.30 - 9.30 ve akşam 4.30 - 8.30 arası dışında her zaman serbest. Ha tabi bisiklete metroda (metrobüsü bilmiyorum bisikletle metrobüse hiç binmedim) ekstra ücret basıyorsunuz şu an için, yakın zamanda o da iptal olacak zaten forumu takip ediyorsanız başlığını görmüşsünüzdür. Ama şu an için bisiklet = 2.15 TL, 1 tam ücret yani (metroda) ..

Keyifli sürüşler :)

6. Uğur Ece

Uğur Ece Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    metroda ek ücret basmama olayı yürürlüğe girdi mi? şu an bedava mı? ben anlaşma sağlandı belediye ve ulaşım daireyle ama daha yürürlüğe girmedi diye biliyorum

7. Sefa

Sefa Alçılı Bünye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Yürürlükte olan bir durum.
    Turnikelerdeki güvenlik görevlileri pürüz çıkartırsa bu bilgiyi amirlerinden teyit ettirmelerini isteyin, sonrasında sadece kendiniz için akbil basarak tıpış tıpış geçebiliyorsunuz.

8. Sinan Ş

Sinan Ş Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    İstanbul güzel oldugu kadar da saçma bir şehir. :)Trafiğini ve toplu taşıma yoğunlugunu hiçbir zaman çözemedim.

Her zaman aynı saatte gittiğiniz bir yol,bir gün adım adım ilerlemezken,ertesi gün bomboş olabilir.1 saat önce kilit olan yol o an bomboş olabilir.
    Metro/metrobüs/metro da aynen bu şekilde,10 tane araç geçer millet birbiriyle balıkistif seyahat eder,11. araç bomboş gelir.

Ama istisnasız sabah-akşam mesai saatleri başlangıç ve bitişinde imkansıza yakın boş bulmak.
    Ben bazen metrobüsü dışardan izliyorum,insanlar birbirini ezmiyor ve metrobüsler boş geliyorsa gişeden geçiyorum,yok balıkistif ise başka alternatifler bakıyorum..

9. Bahadır Aktaş

Bahadır Aktaş Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Tünellere bisikletle girmek bence son derece sakıncılı ve bildiğiniz gibi yasak birgün bisikletle trafik cezası yiyebilirsiniz :)

10. mtb_rider

mtb_rider Forum Bağımlısı

Adı:
    Mustafa Özer
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Metrobüsü gece 2-3 gibi rahat gördüm ben sadece. Senin için eziyet olabilir.

11. Ömer B.

Ömer B. Yeni Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Caglayan'i kastediyordum aklim gitti bir an :) iett garaji cok yakin sizin dediginiz gibi kabatastan metroya gecicem :) 62-63 kalabalik olmuyor sanirim onerdiginize gore ? :)

Herkese tesekkurler cok yardimci oldunuz:)