Metrobüs Fiyatlarına %33 Zam-16.11.09

mert deniz

Aktif Üye
Tepki
202
Ekmeğin 85 kuruş olduğu bir düzende ulaşım araçlarına %30 zam gelmiş çokmu

Scudo

uğur yılmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
315
Adapazarında 1 buçuk 2 senedir 400gr ekmeğin fiyatı 1tl. Marketlerde halk petibörün 1kilosu 2.49tl.Ekmekten daha uygun yani:)
Metrobüsüde nadir olarak kullanıyorum, önce aktarmanın kaldırılması sonrada bu yüksek zamlar yakışmadı bence.Tamam zam olsun ama bu kadar yüksek değil.

Samet Şenel

Forum Bağımlısı
Tepki
782
Bisiklet
Bisan
Toplu taşımaya teşvik yapıyor büyüklerimiz işte daha ne olsun...Allahtan Eskişehir'de böyle bir sorun yok,heryere bisikletle veya yürüyerek gidebilirsiniz çok rahat bir şekilde.Orda yaşasam kafayı yerdim herhalde günün en az 2-3 saati yolda geçince.Allah kolaylık versin ordakilere.

• Beğen
Tepkiler: İrfan Aşıroğlu

nime

Daimi Üye
Tepki
78
zamlar bu ülkenin gerçek acılardır elbette ama birde şu metrobus yolu yapmak için e5 te oto şeritleri çok daraldı ve hergün ölümle karşılaşiyoruz ! Bugun miğdem ağrıdığı için bisiklet kullanmak istemedim otomobilimle işe geldim sabah servis aracı üzerime çıkıyordu !!! Türkiyeye geldiğime pişman ettiler bütün bu olanlar. Zamlar için üzldüm ama etkiye tepki yok be kardeşim ne olacak bizim bu halimiz merak ediyorum. Bir yerde patlak verecek ama nerede ?

• Beğen

arda22

Aktif Üye
Tepki
80
metrobüsün alternatifi yok, şehri yöneten belediye halkın para vermeden yolun kenarında yürüyecek yolu olmasını sağlamalı ve o iş nasıl olur, daha doğalı: belediye bisiklet yollarını tamamlasın
(link)

• Beğen

İrfan Aşıroğlu

Daimi Üye
Tepki
579
Bisiklet
Whistle
@Eren AYDIN

Eren hocam zamları yapsınlar hiç önemli değil binmesinler.Bizim bisikletlerimiz var .Talep olmayınca nasıl olsa fıyatları geri çekecekler.Ben çanakkalede hayatta binmem otobüse ama bakıyorum vatandaşa ıkı adım yürümüyor otobüs bekliyor e ozaman müstahak bizim vatandaşa bınme kardeşim....

• Beğen
Tepkiler: Eren AYDIN

fletcher

Forum Bağımlısı
Tepki
196
@İrfan Aşıroğlu

çanakkelenin merkezinin bi ucundan bi ucuna maksimum 20 25 dakika da yürünebilyor.... ama bu bahsettginizşey istanbul için mümkün degil sanki...:rolleyes:

Eren AYDIN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.279
@İrfan Aşıroğlu

Abi malesef istanbul için durum öyle olmuyor. Size şöyle örnek vereyim. Burada çalışanların birçoğunun Çanakkale den bigaya yada çana her sabah işe gidip geldiğini düşün. Gelde binme?? ve talep olmayınca geri çekmezler eksiklerini tamamlamak için dahada arttırırlar :) tıpkı elektriğe benzine doğalgaza gelen zamlar gibi. mantık bu mantık. ben evde ne kadar sıksamda giderleri ben sıktıkça adamlar daha fazla zam yapıyor :) son 3 aylık elektrik faturalarına baktım. Her ay %0.5 zam yapılmış elektrik birimine. Hiiç anlayamıyoruz bile nasıl eklediklerini:)
Neyse otobüsüm kalkacak. Bigaya yolculuk var bu akşam İrfan bey:) Hayırlı bayramlar hepinize.

• Beğen

uğur yılmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
315
Ben esenlerden çamlıcaya bisikletimle gidiyordum yazın:) Servis tam 2 saat sürüyordu ben bisikletle 1buçuk saat olmadan varıyordum. Esenlerden avcılara iett ile tam bir buçuk saatte gidiyordum ama ben bisikletle 45 dkda gidebiliyordum.Çok uzak mesafe olmadıktan sonra istanbulda da kullanılabilir bence.

• Beğen

byyurt

Aktif Üye
Tepki
134
--------------------------------------------------------------------------------

geçenlerde bir radyo programı dinlemiştim o programda bunun sinyalleri verilmişti İETT genel müdürünün açıklamaları vardı metrobüs hattı inşa edilirken hedeflenen yolcu sayısı gün için 400 bin idi fakat bir anda 700 binlik bir rakamla karşı karşıya kalındı bu saatten sonra aksaklıklar baş göstermeye başladı hat üzerindeki çalışan araçların akışı problem yaratmaya başladı hat üzerinde başka aynı yönde akış şeridi olmadığı için duraklarda araçlar biri biri ardına yığılmaya başladı ve bunun üzerine emniyet şeridi dahi kalmayan e-5 ten bir şerit daha almayı gündemlerine aldılar fakat bunu yaptıkları taktirde istanbul trafiği içinden çıkılmaz bir hal alacağı için buna cesaret edemediler insanlara metrobüs projesi iflas etti diyemedikleri için (maddi anlamda iflas değil)bu meydana gelen kaos durumunu düzeltmenin geriye tek bir çaresi kalıyordu buda fahiş oranda zam yapıp metrobüse olan ilgiyi azaltıp kısa vadelide olsa çözüm bulmaktır diye düşünüyorum bu kanıya dinlediğim radyo programından edindiğim bilgi ve dile getirilen konuşmalar sonucunda vardım.

İrfan Aşıroğlu

Daimi Üye
Tepki
579
Bisiklet
Whistle
@uğur yılmaz

Teşekkürler kardeşim tam benım kafadansın ben inat ettımı bınmem bu yaz 4500 km yaptım istanbuldanda geldım ÇANAKKALEYE bısıkletle yılmamak lazım pest ettımı bınerler tepene otobüse binmeme eylemı yapacaksın bak nsl çekecekler zamları.Arz talep meselesı bu varmı bizım TÜRKİYEDE bisiklet yollarımız.Yoook neden yok talep etmıyoruzda ondan birleşmek lazım kanısındayım.BİRLİK YOKTA ONDAN basalım pedallara ANKARA meclıse varmısınız.Ben hazırım hadı hep beraber...

Saygılar

• Beğen
Tepkiler: Eren AYDIN