Metrobüs bisiklet parkları güvenli mi?

Ziya A.

Aktif Üye
Tepki
3
Bisiklet
Bianchi
Arkadaslar selamlar;
Metrobuslerde bulunan bisiklet parklari guvenli mi? Kullananlariniz var mi?

Scudo
Tepki
10
Bisiklet
Scott
merhaba,

ben de bu konuyu merak etmekteyim aslında. hatta katlanır bisikleti olmayıp acaba metrobus kullanan var mı bisikletiyle bu da başka bir merak konusu benim için?

Bahadır Aktaş

Daimi Üye
Tepki
192
Bisiklet
Merida
İsparkların içinde olan bisiklet parklarının bile ne halde olduğunu ve ne kadar güvensiz olduğunu gösteren bir video vardı forumda ama şu an bulamadım bende forumdaki çoğu arkadaş gibi bisikleti hiç bir yere bırakıp gitmem. Tanıdığınız bir dükkanın içine bırabılıyorsanız ne ala.

• Beğen
Tepkiler: Bülent Oğuz
Tepki
31
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
bisikleti bırakabileceğiniz en güvenli yer size en yakın olan yerdir. Gerisi boş.

• Beğen
Tepkiler: enzo

Ziya A.

Aktif Üye
Tepki
3
Bisiklet
Bianchi
Arkadaslar selam. Birkac kez biraktim. Cok sukur herhangi bir problemle kalkismadim. Bazi metrobus duraklarinin yaninda Avm'ler var. Avm'lerin parklari da tercoh edilebilir. Ben park ettigimde uzerinde kask dahil esya birakmiyorum. Haa bagaj lastigi ve direksiyona monte farimi dahi aliyorum.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ziya A.

Aktif Üye
Tepki
3
Bisiklet
Bianchi
@Ziya A.

@Ziya A.

Gürkan Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
195
Bence hiçbir şekilde güvenli değil. Hatta youtube videosunda test etmişlerdi. sonunda bisikleti çalmışlar. Tekerlek yerinde duruyordu. kayıp/Çalıntı bölümüne girersen onla bibiktet çalınmış. Bence asla güvenmeyin.

enzo

Forum Psikopatı
Tepki
1.183
İsim
Enes Ç.
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
AVM parkları en güvensiz yerler, 4-5 tane SS motosiklet çalındı 3 yılda...

Ziya A.

Aktif Üye
Tepki
3
Bisiklet
Bianchi
E peki bu hususta ne yapilabilir? Nasil bir kamuoyu olusturabiliriz?

Birhan K.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.999
Hocam çalmasalar bile gelir kurcalarlar, vitesiyle freniyle oynarlar, üzerine binerler, hatta tekmeleyip jantını bile kırabilirler. Bunlar abartı korkular gibi gelebilir ama hepsi yaşanmış olaylardır. Memlekette bir yığın boş-beleş insan var. İşi gücü yok, gelir senin bisikletinle uğraşır. O yüzden bisikletini gözünün önünden ayırma.

Bizim burada üstgeçidin altında bisiklet park yeri var. Birkaç bisiklet bağlanıyor her gün, kimse de dokunmuyor, ama bisikletlerin halini görsen.. Zaten dokunmak istemezsin :)) Hurda hepsi. Oraya temiz, bakımlı bir bisiklet bağlasan maksimum 30 dakika ömrü var.

• Beğen
Tepkiler: Bülent Oğuz

Ozan T

Aktif Üye
Tepki
72
Bisiklet
Giant
@Bora Türkoğlu

ben yol bisikletimle arada sırada kullanıyorum metrobüsü. tabi yoğun saatlerde metro ve metrobüs kullanamıyoruz ki zaten işkence olur. insanlar bile binemiyorken bisikletle binmek çok zor. metrobüs yolu keşke bisiklet yolu olsa çok harika olur o zaman. Ki zaten bu dakikadan sonra istanbulun trafik sorununu çözecek tek araç bisiklettir bence. ne o öyle saatlerce trafikte kalmak. insanlar ne zevk alıyor anlamıyorum. atla bisikletine paşalar gibi git. :D sonra öküzün biri gelsin ezsin seni :D eğer trafikteysem yolun tam ortasından ya da en sol şeritten gidiyorum :D mecburen bişey yapamıyor araçlar. sağdan gitmek çok tehlikeli bence. ki en sevdiğim şey iş saatlerinde trafiğe bisikletle çıkmak zaten bütün araçlar oldukları yerde durduğu için aralardan kıvrıla kıvrıla gidiyorsunuz şöförlerde bön bön kalçalarınıza bakıyor. :D (anaa tayt mı giymiş la o hemide erkek. eyvahlar olsun :D )

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Otoparkı bırakın geçenlerde critical mass etkinliğine arkadaşlarla giderken eminönünden kadıköye geçtik vapurla. Karşıya geçerken vapur hareket edene kadar bisikletlerin yanında durduk, hareket ettikten sonra bir köşeye bırakıp üst kata çıkıp hava aldık. En dış tarafta benim bisiklet duruyordu ve döndüğümde bisikletin vitesleri kurcalanmıştı. Üstelik bisikleti görecek şekilde oturan en az 20-30 kişi vardı.

Aynı şekilde 2 gün önce forum istanbul decathlona gittik arkadaşla. Onun bisiklette ki tüm aksesuarları çıkardık far da dahil ve bir u bir de kablolu kilitle bir ağaca bağladık(bisiklet park yerinin durumunu biliyorsunuz), bisiklete arkamızı dönüp 5 adım attık ve hemen çocuklar bisikletin yanına gidip kurcalamaya başladı. Aradan 10 saniye bile geçmemişti..

Ziya A.

Aktif Üye
Tepki
3
Bisiklet
Bianchi
Ben sizler kadar kotumser degilim. Yaklasik birkac ay once aldigim Bianchi bisikletimi sabah metrobus parkina bagliyor ve aksam is cikisi aliyorum. Yani nereden baksaniz 10 saate yakin kaliyor ve cok sukur bir sikinti yasamadim. Kultur dedigimiz hadisede boyle icselesecek. Kimse bisikletini gunlerce metrobus parklarinda biraksin demiyorum. Insan arabasini dahi envai cesit insanin gelip gectigi bir noktaya gunlerce birakmaz istemez. Nasil ki bisikletlerle gorunur olmak onemli ise; gundelik yasamimiza bisikletleri entegre etmek icin bu imkanlari da kullanmamiz lazim. Aksi halde bu topluma asla ve asla bisikleti bir ulasim araci olarak kabul ettiremeyiz. Bizi insanlar bisiklet uzerinde gorduklerinde nasil ki "Bir ihtimal daha var daha var" diyorlar ise, "bu bisikleti nereye koyacagim" sorusuna da insanlar icin pratik ve model bir cevap vermis oluruz. Nacizane boyle dusunuyorum :)