Metro turizmin yaptıkları!

mehmetz

Üye
Tepki
432
sevgili bisiklet dostları geçenlerde metro turizimle ankaradan antalyaya giderken bisiklet kolisini otobüse yüklerken mavin bey 20 milyon istedi ben ne için istedigini sorunca yük parası oldugunu illada verecegimi itiraz edince yolcuların içinde dayılanarak benim arabamda alınır ben alırım diye tavır takındı. geri ankaraya dönüşte ise 15 milyon istediler sebebide benim bisiklet kolisinin bagajı doldurdugunu söylediler bundan sonra metro turizimi kullanmıyacagımı onları tavırlarından dolayı kınadıgımı siz bisiklet dostlarıyla paylaşmak istedim

Scudo

bts.elektronik

Forum Bağımlısı
Tepki
777
ya hadi gidişte vermek zorunda kaldın,dönüşte yine neden metro turizmden bilet aldın. çoğu diğer firmalarda böyle bir ücret alınmıyor.en azından dönüşte yine para istendiğinde bileti iade ederek başka firmadan alabilirdin. bencede bu tür firmaları elinden geldiğince her platformda deşifre et

msd_57

Forum Bağımlısı
Tepki
487
enterasan vememeliydin bize bir kere zor durumda yoldan alimslar di ve ayri bi tsk yazisi yazmistik

ama acaba senin kolide baya buyukmuydu yahu ?

ama vermemek gerekli

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
İki bidon turşu ile veya boyunuz kadar bir çuvala yorgan doldurup binseydiniz bu da bizden deyip almazlardı bir şey.

Yolda "ulan adama bak hayattan zevk alıyor , ben öküz gibi yaşıyorum" diye düşünerek bisikletlileri bilerek isteyerek sıkıştıranların mantığı da budur.

Yanında kız bulunana gence kıskançlıktan sataşmak , yeni alınan arabaları ben neden alamıyorum diye çizmek vb. gibi örnekler de hep aynı "öküz" kafaların yaşama biçiminde görülebilir.

Ağır mı oldu biraz ? Yoo
Hiç de değil !

MustafaOnderATiK

Forum Bağımlısı
Tepki
755
İsim
Mustafa Önder ATİK
Bisiklet
Giant
Bendede çok oldu. Zonguldak / Ereğli de üniversite okuyorum. Memleketim Samsun a gidip gelirken Ereğli nin otobüs firmalarından Üstün Erçelik şirketini kullanıyordum. Bugüne kadar adamlar bisikletim konusunda para felan isteyen olmadı. En son 15 tatile memleketime giderken adamlar benden bisikletim için 20ytl istedi doğru. Dedim öğrenciyim dedim ayrıca bugüne kadar böyle bi para istenmedi şimdi neden böyle bişey çıksın ki dedim. Dediler bisikletin büyük bagajda çok yer kaplıo. Ne alaka ya dedim saçmalık bu dedim. Her neyse dönüştete aynı rezaletle karşılaştım. Şimdi Ulusoy la ulaşım yapmaya çalışacağım. Ama genelin söylediğine göre Ulusoy bisikletleri almıyormuş. Hiç bisikletle yolculuk yapmadım ulusoyla o yüzden bende bilemiyorum. Hadi hayırlısı bakalım. Ayrıca işin kötü yanı. Kdz. Ereğli den Samsun a Üstün Erçelik ve Ulusoy dan başka otobüs firması yok :D Bilmiyorum çok saçmalık. Her neyse aynısı benim başımada geldi. Aslında bu mesele ile ilgili bi taşımacılık kanunu felan çıkartılabilir.

Sevgi ve Saygılarımla

Mustafa Önder ATİK

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
Bisiklet kolinizin boyutunu bilmiyorum ama biz 3 arkadaş 3 tane bisiklet + kendi çantalarımızı kamil koçta bagaja koyarken en ufak bir pürüzle karşılaşmadık. Kaldı ki benden para isteseler anında şikayet ederdim yetkililere.. Çünkü bagaj için para alma gibi bir şey yok muavin o parayı direk cebe atıcak yada şoförle paylaşacakaktır ki bu insanlar o otobüste maaşlı çalışan insanlardır yani böyle bir hak talep etmeye kesinlikle hakları yoktur..

Bu arada ben Antalya'ya iki kere Kamil Koç (gidiş dönüş), bir kerede Isparta petrol turizm ile gittim ikisinde de en ufak bir problemle karşılaşmadım..

Arkadaşım SES Turizm ile döndü oda sorun yaşamadı..
Bu yaşananlar bence direk Metro Turizmin suçu değil muavinin ekstra kazanç sağlamaya çalışmasından dolayı direk kendisinin suçudur.. Sizin yapmanız gereken anında muavini yetkili bölge müdürüne şikayet etmektir..
Saygılar..

Ayrıca Bisikletinizin ön tekerini(belki arkayı da) ve selesini(borusunu) çıkarttığınızda çoğu bagajdan da az yer kaplıyor..

• Beğen
Tepkiler: Hasan Çağri

MustafaOnderATiK

Forum Bağımlısı
Tepki
755
İsim
Mustafa Önder ATİK
Bisiklet
Giant
Ben genelde ön tekeri çıakrtıyorum. yanına koyuyorum. Bagajada kendim koyuyorum düşünün yani. Metro nun en azından gelişmiş yaygın bir ağı var. İnternetten bile şikayet edilebilir. Ayrıca ben bi kez dinlenme tesislerinde gördüm. Kamil koç otobüslerinde bisikletinizi de koyabilirsiniz. Güvenle yolculuğunuzu yapabilirsiniz yazıyordu. Yani Kamil KOÇ otobüslerinin öyle bir hizmeti var. doğru

Sevgi ve Saygılarımla

Mustafa Önder ATİK

punkermanmania

Forum Demirbaşı
Tepki
219
arkadaslar kamıl kocta bısıklete bırsey demıyorlar .

eger sızden bıısıkletınız ıcın ek ucret talep ederlerse (yuk parası adı altında )
bunun ıcın makbuz ve yazı ısteyın . elınızde belgenız oldugu zaman hepsını inletirsiniz.!!!!!( kılosunuda yazdırın )
ama sakın ha boyle bır ıstemde yazısız yada kesılmemıs bır faturasız ıs yapmayın . para adamların cebıne sıgara parası olark gerı doner .
zaten fatura veya yazı ıstersenız adamlar veremez .

adamlar kanun dısı olarak baska ınsanların kolılerını ucretlı tasıyorlar .bu yasaktır .cunku tasıma fırması olarak ınsan tasıyabılırler.yuk tasımak ıcın farklı ıstetme gerekır . ornegın ; xxxx kargo veya yyyyyykargo
bunun ıcınde vergı oduyorlar!!!

.ee tabı yolcularında yuklerı oldumu, baskasının kolısıne yer kalmadıgından (para karsılıgı kolı tasıma olayı ) adamlar yolcuların yuklerıne laga luga yapıyorlar.her yolcu yanında cook abartı olmadıgı takdırde yukunu getırıp bagaja koyabılır.

saygılarımla.

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
@Soner Sarıhan

yok yok hiçde agır olmadı yazdıklarınız.

o biiskleti siz degilde bir bayan tarafından aynı sekilde o otobüse binmesi gerekseydi eminim o ücreti talep etmezdi.

yanılıyormuyum.

• Beğen
Tepkiler: d.berkay

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Benim yazdıklarım da metro turizme değil , orada akıllılık yaptığını sanan ve yeniye , güzele , modern olana alerjisini gösteren muavinedir.

ayrıca bu konuda bisikleti ücretsiz taşıyacağını deklare eden ve işi muavine yok şoföre vs bırakmayan tek firma KAMİL KOÇ tur.

Serdar TEBER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.304
Bu para talebi biraz da otobüsün doluluk oranı ve sizin sıkışmış oluğ olmamanızla ilgili. Tek alternatif olduklarında veya bileti alıp otobüsün kapısına geldiğinizde yokuş yapıyorlar. Ama bileti almamış iseniz ve otobüs de dolu değilse müşteriyi kaçırmamak için daha insani davranıyorlar. Aldıkları para için makbuz vermediklerinden o para şöförün ve muavinin cebine giriyor ama şirketin bundan haberdar olmaması imkansız.

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Bu yaz İran - Pakistan arasındaki Taftan çölünü otobüs ile geçerken , muavin ( pakistanlı ) bisikletlerimizin yerini 3 kere değiştirdi otobüsün çatısında . Yeni yükler geldikçe , en üstte kalsınlar diye kaç kere çözüp bağladı sağolsun.

Çünkü ne kadar önemli olduklarını dilini anlamadığımız adam bile anlamıştı.

Zihniyet işte. Olmadı mı olmuyor ?
Olduğu zaman çölde yaşayan adamda bile var.

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
İşte bisiklete önem veren sevgili Ali ( pakistanlı muavin ) nin fotoğrafı.
demek ki dış görünüş ile medeni olmak arasında direkt bir ilişki olmayabiliyor.

Türkiye deki papyonlu , takım elbiseli muavinleri düşününce, çöl kıyafetleri içindeki Ali ile farklarının yüzeysel olduğu hemen anlaşılıyor.

Çölü geçen tek otobüs firması olmasına rağmen, tamamen yabancı ve onlara muhtaç olan bizlere karşı , herhangi bir ekstra isteme düşüncesi akıllarından bile geçmedi eminim. Yoksa ne teklif etse kabul etmek zorundayız zaten.
Ama insan işte, insan.

http://i83.photobucket.com/albums/j319/sonatay/DSC_0588_resize.jpg

BSD-Murat

Aktif Üye
Tepki
334
Arkadaşlar Kamil koç bu konuda kampanya yapıp bisikletten ücret almadığını 2 yıl önce açıklamıştı. buna istinaden mayıs 2007 de kampanyanın devamlılığını sorgulayıp 8 bisikletli için istanbul - antalya hattında bilet aldım.
gidişte sorun çıkmadı. dönüşte otobüsde dolu olunca şöfor ve muavin birlikte problem çıkarmaya kalkınca İstanbul merkezi arayıp bize onay veren merkezi devreye aldık ve bir bagaj parası ödemeden atlattık.
Zaten ön ve arka jantı söküp kadro yanına koyduğunuzda bisikletin 30 kg yük haddinizi veya hacim olarakda bir valizlik yer kapladığını kolaylıkla ispat ediyorsunuz. Gerisi sizin hakkınızı savunup savunamamanıza kalıyor.
Kamil koç bu konuda resmen para almadığını açıklamış firmadır. Bilgilerinize.
Bisikletler Derneği

lindemann

Forum Bağımlısı
Tepki
1.151
metro turizmi buradan hep birlikte, esefle kiniyoruz! benzer bi olay benim basima geldi, izmir - ankara hattinda (Metro), fakat ben israrla vermedim.

sgtalper

Forum Demirbaşı
Tepki
468
Bisiklet
Scott
şöförlerinin çoğunun yolculuk esnasında sigara içtiği bir firmadan daha ne bekleyebilirsiniz ki metro bunu hep yapıyor

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Arkadaşlar metro hakkında benimde düşüncelerin sizin kadar olumsuz .

Benim başıma bisiklet ile bi sorun gelmedi ama muavinleri ile bi iki kere tartışmam oldu .

Kesinlikte Metro turizimi tercih etmeyiniz . Piyasadaki 2. lig firmalarla (Köseoğlu bilmemnme lüx seyahat ) den hiç bir farkı yok .

Hatta onlardan daha kötü.

Kamil koç Pamukkale ve Ulusoy öneririm .

Bisikletinizide yanınızda götürecekseniz Kamil koç .

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Arkadaşlar böyle konularda sakın sessiz ve edilgen olmayın.
Ben en son yılbaşından önce Metro Turizm'in otobüsünü kullandım ve bisikletimi de götürdüm. Benden herhangi bir masraf talep etmediler. Çünkü böyle bir şey yok.

Metro Turizm'in otobüsleri şahıslara ait, bazen şoförler işlerine geldiği gibi davranma lüksünü bu yüzden kendilerinde bulabiliyorlar. Ama şahsa ait olsa bile bir firma sıfatıyla hareket etmek zorundalar. Bu adamın sizden talep ettiği paranın hiçbir kanuni hükmü yok. Firmaya ait, bulunduğunuz en yakın yere şikâyet edin, elinizden geleni ardınıza koymayın ki, bu adamlar işlerine geldiği gibi davranmaktan korkmaya başlasınlar.

Biz sessiz kalırsak daha çook yaşarız bunları.

yighitjan

Forum Bağımlısı
Tepki
292
Ocak ayında 2 kişi Bolu Abanta gittik,gidişte biletleri internetten almadan önce telefon ettim,bisikletlerimizi getirebiliyomuyuz dedim,tabi getirebilirsiniz dedi biletleri aldık.

Gitceğimiz günün sabahı otobuse bisikletleri yüklerken otobus muavini tek kelime etmedi(İyi olanlarda var)

Dönüştede tek kelime etmeden aldılar bisikletleri.

Bence muavinden muavine değişen bişey bu,dürüst,haram para yemeyen,modern yaşayanları kıskanmayan insanlarda var.

• Beğen
Tepkiler: d.berkay

karatren

Aktif Üye
Tepki
114
bu yaz nevşehir den istanbula dönüşte metro turizm le bende aynı sıkıntıyı yaşadım,ön ve arka tekeri sökmeme rağmen çok sorun çıkarttılar,sonuçta ekstra para vermedim ama canım çok sıkılmıştı. kesinlikle ve kesinlikle Metro Turizme hayır diyorum. Otobüsler şahıs otobüsleri ve şikayet ettiğiniz zaman muhatap bulmanız mümkün değil.Son derece laubali ve saygısız bir firma.
Genel olarak yolculuk için ve tabii bisiklet için Kamil Koç yada Pamukkaleyi tavsiye ederim.

• Beğen
Tepkiler: lindemann