Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Metro Turizm ile Bisiklet Taşımak :@ tavsiye etmiyorum

Konu, 'Şikayetim Var!' kısmında ProfessionaL tarafından paylaşıldı.

1. ProfessionaL

ProfessionaL Onursal Üye

Adı:
    Hasan Kılınç
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Arkadaşlar Dün gece otobüs ile İStanbuldan Kütahyaya geçtim ama bisikletimin başına gelmeyen kalmadı bunu size anlatacağım.

Bilet alırken biz iki arkadaş eğer otobuste bisiklet taşıyacaksanız bilet alacağız diye oradaki bilet satan görevli ile konuştuk. ve görevli bize otobüslerde eşyanın cinsine bakılmıyor istediğiniz eşyayı taşıyabilirsiniz sorun olmaz dedi. ama otobüse bindigimde olay böyle olmadı :boese157:

Neyse anlatmaya başlayayım. İlk içmeler metro yazıhanesinden bisikletimi metro servisine koydum ama servis, otobüs olduğu halde eski model bir otobus olduğu için bisikletim bagajda sıkıştı. (Bisikletin ön tekerleğini kadronun sol tarafına, gidonuda sag tarafına sabitlemiştim bir şey olmasın diye) NEyse samandıra tesislerine geldim. otobüsü bekliyordum. otobus geldiğinde muavin bisikleti görünce bana "bu otobus kargo değil bisikletini almam ben senin" dedi. bunun üzerine bizde içmeler yazıhanesinde bilet alırken sorduk oradaki görevliye ve o bir şey olmaz dediği için aldık biletleri dedik arkadaşla. adamsa dahalen inat etti yok almam yer yok diye. daha sonra kaptan da geldi oda aynı şeyleri söyleyince aramızda kısa süreli bir tartışma çıktı. ve orada kaptan bana bisikletini koyarız ama bir şey olursa bizim sorumluluğumuzda değil ona göre dedi. ve bizde geri göndermek yerine kabul etmek zorunda kaldık. bisikleti yan yatırmış halde bagajların üzerine koydular.

Kütahyaya indiğimde bisiklet köpük denen poşetle sarılı olduğu için bir şey fark etmedim. ama eve gelip bisikleti açtığımda resmen şok oldum. Arka mekanizma yamulmuş bir haldeydi. ön tekerlekte sıkıştığından jantı yamulmuştu. arka tekerlekte aynı şekildeydi. ve ben şuan ne yapacağım hiç bir bilgim yok bu adamlardan şikayetçi olmanın bir yolu var mı ?

Bu arada Metro'da bisiklet taşıyacak olan varsa çok dikkatli olsunlar. adamlar bisikleti resmen atarak koyuyorlar. ve hiç umurlarında değil. ben bir daha metro ile bisiklet taşımayı düşünmüyorum. beni ugrattıkları zarar nerdeyse bir kargo parasından daha fazla :boese157: Otobusun Plakası (34 KM 142-Neoplan)

2. mehmet ünal

mehmet ünal Yeni Üye

Seviye:
    öncelikle geçmiş olsun arkadaşım. metro otobüsleri kadar saygısız muavinlere sahip bir firma daha yoktur. mecbur kaldığımdan devamlı kullanmak zorunda olduğumdan çok iyi biliyorum. ilk olarak metro turizmin şikayet bölümüne internetten bildir mutlaka seni arayacaklar ama orada çalışan müdürlerde 5 para etmez. yine de bir şansını dene... biletini kesinlikle sakla, duruyorsa bagaj fişini de atma. saygıyı elden bırakma ama peşini bırakmayacağını da belirterek konuş. gerekirse tüketici derneğine başvur.

ProfessionaL bunu beğendi.
  3. ProfessionaL

ProfessionaL Onursal Üye

Adı:
    Hasan Kılınç
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    sağol arkadaşım. Gerçekten dün çok fazla sıkıntı yaşadım. öncedende metro ile gidiyordum böyle bir sorun olmadı. birde yan otobüste 5 çuval götüren bir kadın vardı muavinler bir şey demedi otobuslerinde yer yokken bile sıkıştırdılar. bir bisiklet için adamlarla tartıştık resmen ya. heralde yaşımız küçük ondan dinlemiyor muavinler ve kaptanlar :mad:

4. emre gülaydın

emre gülaydın Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    4 yıl kadar oldu artık Metro ile kendimi taşımayı bile bıraktım.

Ama annemim yaşadığı bir olay aklıma geldi. Tekerlekli bir valizi tutma yeri ve tekerleri hasar görmüştü. Firma ile görüşmüş. İzmir'de gelince tamire verdi ve faturasını yolladı firmaya. Ertesi günü banka hesabına havale ile ücreti yollamışlardı.

Not: Kamil Koç yada Varan diye hatırlıyorum.

5. ProfessionaL

ProfessionaL Onursal Üye

Adı:
    Hasan Kılınç
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Artık varanda metronun oldu. bir dahaki sefere Kamilkoç ile yolculuk yaparız.

6. Tolga Ayla

Tolga Ayla Onursal Üye

Seviye:
    Güzel kardeşim sen olayı anlamamışsın.. Bunların Allah belalarını versin. 20 lira para tutuştursaydın muavinin eline bir şey olmazdı.

Kamil Koç kullan bundan sonra..

Bende bazen bisikletimi koyuyorum otobüslere ancak arka mekanizmayı maalesef söküyorum. Zincirin üzerinde boşta duruyor..

Ön tekeri bisikletin yanına koyup mandal mekanizmasını alıyorum..

Seleyi sele borusu dahil alıyorum.

Bir tane örtüm van ince ama çok büyük.. Bisikleti ona sarıp önce ben veriyorum bagaja ve bagaj dolana kadarda başından ayrılmıyorum..

Maalesef bu böyle..

Çok çok geçmiş olsun. :(

7. Sefa Ayrılmaz

Sefa Ayrılmaz Aktif Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Topçam seyahat tokata 8 saatte vardık.Dönüşte Metroyu terçih ettik istanbula 11 saatte vardık.şöför eski bolu yolunu kullandı.60 km yi geçmiyordu şöför..

8. cihan celik

cihan celik Aktif Üye

Seviye:
    Metro kadar dandik bir otobus firmasi yoktur. Mecbur kalmadikca kullanmiyorum. Kullandikca lanet ediyorum. Muavin konusunda Istanbul seyahat cok daha anlayisli bir firma. Ayrica sikayet edincepek takmayan metroya nazaran istanbul seyahatte direk neticeye bagliyorlar olayi. ulusoyunda cok iyi oldugunu duymustum henuz kullanmak nasip olmadi.

9. ProfessionaL

ProfessionaL Onursal Üye

Adı:
    Hasan Kılınç
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    ilk tecrübemiz oldu bir daha böyle bir şey yapmayız artık başımızada gelmez böyle bir olay. Metro müşteri hizmetlerine şikayet ettim ama bir neticeye baglanacağını sanmıyorum.

10. temucin90

temucin90 Onursal Üye

Seviye:
    öncelikle geçmiş olsun,
    baştan hata sizde diyerek başlıyorum. metro ne kadar büyük firma gibi gözükse de sokaktaki minibüsçülerden farkı yok adamların. güç bela ikna ettiniz şöförü yine de bisikletinizi siz koyun muavine koydurtmayın, gerekirse bagajları sıralayın. diğer bir sorun ise, neoplan starliner ve setra otobüslerine bisikletin arka tekerini ya da sele borusunu sökmeden dik şekilde sığdıramazsınız. otobüs modelini dahi kontrol etmeniz gerekir.

metro hariç diğer tüm büyük firmalar sorun çıkartmıyor. kütahya'ya kamilkoç ile gittim indiğimde servisçi almam dedi. bende otobüs aldı sen mi almayacaksın dedim ve bindim.

otobüs modellerine göre dik şekilde bisiklet sığanlar :
    - mercedes 0403
    - mercedes travego
    - man fortuna
    - man(neoplan) tourliner
    - temsa safir (eski) yenisine binmedim :)

sığmayanlar
    - man (neoplan) starliner
    - man (neoplan) cityliner

11. DustyBrain

DustyBrain Aktif Üye

Seviye:
    Cezalı araçlarla yola çıkmalar, mesai saatini takmadan çalışan şöförler...kendinizi bile taşımayın bu firmayla.

Geçen haftalardaki kazayı hatırlamıyor musunuz? Güya Türkiye'nin en büyük firmalarından ama 10 numara yağ kullanacak kadar açgözlü ve sorumsuzlar.

Uzak durun, yerel firmaları kullanın, eski otobüslerle yolculuk edin ama metro'ya binmeyin.

12. serhat fırat

serhat fırat Kıdemli Üye

Seviye:
    en son Artvinden gelirken kaza yapıp yanan otobüste metro nundu. günahları boyunlarına kullanılan kalitesiz yağın kazadan sonra otobüsün tutuşmasına vesile olduğu söylenmişti. İnsanların ahlarını almaya devam etsinler.

13. ProfessionaL

ProfessionaL Onursal Üye

Adı:
    Hasan Kılınç
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    zaten dünkü otobüsün şoförüde otobüs sürmeyi bilmiyor gibiydi. (346433 sefer kodlu IST-USAK-CIVRIL[TVLİ KOLTUK] ) adam 80-90'la giderken bir anda ışıkları söndürdü bi 100 metre öyle gittik insanın yüregini agzına getiriyorlar resmen.

14. Soner Sarihan

Soner Sarihan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Bisiklet taşıyacağını deklare etmiş hepimizin sevgisini kazanmış tek otobüs şirketi Kamil Koç. Başka varsa lütfen ekleyin.

15. Yusuf Z. Şipal

Yusuf Z. Şipal Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Geçmiş olsun, arkadaşlar hemen herşeyi söylemişler zaten, ciddiyetsiz bir firma olduğu için sonuç alabileceğinizi pek sanmıyorum, adamların imajlarını kurtarmak gibi bir dertleri yok ki zaten olumlu bir imajları yok. Metronun taşıma felsefesi için şunu söylerler "YOLDA EŞEK BİLE DURDURSA ALACAKSINIZ" Yani meslek etiği pek olmayan bir firma.
    Hafta sonları Ankara' ya gidip geliyorum çoğu zaman, Varan' tercih ediyordum ki bir kaç gün önce öğrendim, Varan firmasını da bunlar satın almış. Artık başka bir firmayı tercih edeceğim. Koskoca Varan firmasına yazık, yolcuya yazık, sizler gibi bu firmayı tercih edenlere yazık.
    Pamukkale veya Kamil Koç' u tercih ederseniz daha sağlıklı olur. Üstelik Pamukkale' nin kargosu da var, bagajınızı bu bağlamda daha titiz taşırlar, falzadan 10 TL kargo ödersiniz.
    Tekrar geçmiş olsun

Niyazi ALTUN ve ProfessionaL bunu beğendi.
  16. ProfessionaL

ProfessionaL Onursal Üye

Adı:
    Hasan Kılınç
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    SAğolun artık bir dahaki sefere dediğiniz gibi bu firmalardan birini seçerim.

17. Ersin Erbeden

Ersin Erbeden Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    yazıhaneye güvenip iş yapılmaz zaten.Onlar kafalarına göre alırız derler otobüsler hiç o telden çalmaz.Köpeğimde de aynı sorunu çok yaşadım.

18. ProfessionaL

ProfessionaL Onursal Üye

Adı:
    Hasan Kılınç
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    adam birde dün bisikletede bilet kezecez dedi adama saldırmamak için kendimi zor tuttum orada

19. serkan hilal

serkan hilal Forum Bağımlısı

Seviye:

Topçam turizm bir kere kullanmıştım, bir seyehat firması Bu kadarmı MÜKEMMEL olur. 10 üzerinden 10, başka birşey demiyorum...

20. emin palaz

emin palaz Kıdemli Üye

Seviye:
    metro bendende ilk aldığımda bagaj boş olmasına rağmen para istedi bende son sefer olduğu için tartışma olmasın dedim 5 tl verdim sigara parası...

Kontur firması adamlar para talep etmedi... ve konyayaya kadar bagaj dolu olmasına rağmen getirdim... bisikletle yolculuk yapacaksanız. travego dan başkasına bisiklet sığmıyor dik şekilkde :)