Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Metro merdivenlerindeki bisikletli

Konu, 'Basında ve Medyada Bisiklet' kısmında Sefa tarafından paylaşıldı.

1. Sefa

Sefa Alçılı Bünye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Kadıköy metrosunsa şaşkına çeviren olay - Türkiye Videolar - Radikal WebTV

Haberin linkine tıklamak istemeyenler için olayı özetliyim; bisikletlinin biri, bir şov edasıyla metrodaki sabit merdivenlerden bisikletiyle birlikte aşağı iniyor ve bunu videoya çekiyor...

Şahsi yorumuma gelince, olayın ucu bize dokunduğunda "Şoförler bizi taciz ediyor" ya da "Yayaların bize saygısı yok" demeden önce oturup "Ben ne yapıyorum" demek şart. Tam bir iki yüzlülük durumu. Bisikletliler olarak, bize saygı duyulsun, bir takım haklarımız olduğu görmezden gelinmesin diye bir tarafımızı yırtarken kendi içimizdeki böylesi çürük elmalar olduğu sürece kimse bize bir gram saygı duymaz.

2. ProfessionaL

ProfessionaL Onursal Üye

Adı:
    Hasan Kılınç
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Bisiklet yoluna park eden araçlardan farkını ben göremedim...

3. Semih Aydınlıoğlu

Semih Aydınlıoğlu Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cesur
    Seviye:
    Çok havalıymış, maaşallah. Çok pis özendim şimdi, ne kadar karizmatik... "Ufff hadi yhaaaa" diyor, bekleyemiyor merdivenden çıkanları.

Oradaki hanımefendi de gazı verdikçe vermiş. Nasıl bir rezilliğin içinde yaşıyoruz, anlamıyorum.

4. YüzSürKoş

YüzSürKoş Onursal Üye

Seviye:
  5. Kurtuluş E.

Kurtuluş E. Forum Bağımlısı

Adı:
    Murat K. E.
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Saygısızlık niyeti olduğunu sanmıyorum; daha ziyade "hava olsun" düşüncesiyle yapılmış gereksiz bir ergen davranışı...

6. Furkan TK

Furkan TK Onurlu Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Eski tip sokaklarda halen varolan geniş merdivenlerde bu iniş denemesini yapsa birşey demeye pek hakkımız olmazdı fakat sen git toplu taşımaya ulaşımın sağlandığı insanların yoğun olarak kullandığı merdivenlerde böyle bir iniş yap sonra yayalardan, arabalardan saygı bekle. O iniş esnasında herhangi bir yayaya çarpsaydı metroya bisikletle binmemizin önü kapanabilirdi bile.

7. emrah9700

emrah9700 Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Kadın videonuzu çekebilirmiyim dediğinde güvenliğe bildirmediğiniz sürece problem yok diyor, bu arada aşağıda sesi duyan güvenlikde tabii şaşkın bir bakışla yukardan ne yuvarlanıyorsa bakışıyla bakarken bir anda iniş güvenliğin ayağında bitiyor :D

ProfessionaL, Soner Közen ve Sefa bunu beğendi.
  8. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Bu elemanın orada yaptığı hareketi doğru bulmuyorum ve kınıyorum.

9. Soner Közen

Soner Közen Sorunsuz üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Tam bir ''barzo''.

Sey_Yeah ve Sefa bunu beğendi.
  10. Deniz

Deniz Üyeliği iptal edildi.

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Ben şöyle çılgınım, böyle çılgınım diye sağa sola hava atmaya çalışan zibidiler olduğu sürece, kurunun yanında yaş da yanıyor. İnsanların bisiklet kültürünün temiz ve düzgün şekilde yapıldığını görerek öğrenmesi gerekiyor. Böyleleri olduğu sürece bizim daha çok hakkımız yenir, daha çok canımız sıkılır.

11. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Bu şimdi çılgınlık mı saygısızlık mı çözemedim. Bende kesinlikle doğru bulmuyorum. Resmi makamlara olay yansıdığında eminim bisikletlerin mertoya alınması kesinlikle yasaklanacaktır. Biz insanlık ediyoruz metroyu kullanıma açıyoruz adamlar peronlarda bisiklet sürüyor. Üstüne bir de merdivenlerden iniyorlar. Kaldırın bisikletliye verilen izinleri dese yöneticiler, ne düşünür acaba bu bisikletli arkadaş?

Fanonn, Mert N. Kök, hakan64 ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  12. Sefa

Sefa Alçılı Bünye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Öyle bir uygulama değişikliği gerçekleşirse, bu adamın umrunda olmaz ki Serkan Abi. O gider, kendi gösterilerini yapabileceği yeni yerler bulur ve oralarda devam eder eğlencesine.
    Olan da yorgunluktan ya da arızadan dolayı metroyu (daha da genelleyeyim; toplu taşımayı) kullanmak zorunda kalan ve tüm bunlardan bihaber bisikletliye olur. Ötekinin tuzu kuru nasılsa.

Adamın yaptığı çılgınlık mı? Sanmıyorum, daha uç yerlerde daha ekstrem şartlar altında bu tür şeylerin yapıldığı bir dünya örnek var.
    Saygısızlık mı? En dik alası hem de. Orası erişme kapalı bir alan değil, o zat-ı muhterem basamaklardan inerken kendisini fark etmeyen biri merdivenden yukarı çıkmaya çalışsaydı ne olacaktı? Mesela Ebubekir'in paylaştığı türden habere benzer koşullar altında yapılmış olsaydı gıkımı çıkartmazdım. Çünkü o tür organizasyonlar, bu adamın kafasına buyruk davranması gibi olmuyor. Güvenlik önlemlerinden tut, sağlık personeline kadar en ince noktasına kadar her şeyi hesaba katıyorlar. Şayet bu eylem sırasında bir aksilik yaşasaydı bu haberin yayınlanacağı videonun içeriğini kendisi değil, kendisini orada gaza getirenlerin çektiği telefon kayıtları oluşturacakken, haberin başlığı da "Vurdumduymazlığın sonu" ve ya "Metroda bisikletiyle kafasını patlatan adam" gibi bir şey olacaktı.

Aslında dilimin ucuna gelip de buraya yazamadığım o kadar çok şey var bu konuyla ilgili ama forum kuralları işte.

13. Cenk_

Cenk_ Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ben daha normal yolda kullanmayı tam öğrenemedim adama bak yaa :S
    Birde şu var kullanan arkadaş ı tanımam etmem ama saygısızlık olsun diye yaptığını zannetmyorum.
    Belki düşünülmeden yapılmış bi savranış olabilir, keza saygısızlık olsa güvenliğe sanane der havalı olurdu.
    Bayanada cevap vermeyip cool havası verirdi.
    Ama bunu görüp metroyu bisiklet kullanıcılarına (yasaklamayı düşünenlere...)
    Otomobiliyle Aşırı hız yapan trafikde bir sürü kenzo var. Onları trafikden men edin. İnanın daha faydalı olur.

emrah9700 bunu beğendi.
  14. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Kesinlikle katılıyorum sana..

15. Ahmet.Uzun

Ahmet.Uzun Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    İlk izlediğimde hoşuma gitti de sonrasında ben olsam tepki gösterirdim diye düşündüm. Kendisi şimdi işi büyüttü avmlerde ki yürüyen merdivenlerden iniş yarışları düzenliyor. Çekim bisiklet Rotwild sporcusu ismi Emrah'tı sanırım.

16. Sey_Yeah

Sey_Yeah Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    küfür etmek istemiyorum ama hak etmiş

17. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    Be sazanım kafanda kask yok!!!!düşşen ölsen adamdan sayılacaksın olan geride kalana olacak.ve arkadan bravo diyen tipik bizim halk bendende size bravo '''ne sağlıklı bir toplumuz yaaa''''

18. sezgin tire

sezgin tire Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    bence vidyoda bu kadar ağır eleştirilecek bir durum yok. arkadaş kendince eğlenmiş, oradakilerin de keyfi yerinde gibi. böyle bir hareket ile de izleyen kitlenin bisiklet düşmanı olacağı falan yok. daha önce de yazdığım gibi çok fazla anlam yüklemek manasız böyle şeylere. hayatın akışı içinde güvenlik riski oluşturacak bunun on katı fazla şeyler yaşanıyor.

19. çağatay_çankaya

çağatay_çankaya Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Ya o merdivenlerden mtb kullananlarin %80i iner sanki çok büyük Bi marifet sergiliyo

Deniz bunu beğendi.
  20. verisakeet

verisakeet Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Felt
    Seviye:
    Insanlar toplu tasimaya bisiklet sokmak icin izin alma cabasi icinde. Resmen utandim.

Sefa bunu beğendi.