Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Metin Bisiklet'e gitmeyin ve gidenleri uyarın

Konu, 'Şikayetim Var!' kısmında Yasin Kütük tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. Yasin Kütük

Yasin Kütük Yeni Üye

Bisiklet:
    Scott
    Bir Salcano bisiklet aldım, yaklaşık 20 gün oldu ve zinciri bozuldu. Ben de yetkili servis diye Metin Bisiklet'e götürdüm. Gerçekten hiç bir şeyi garanti kapsamına almadan yapıp parasını istedi )kişinin adı Ayhan, Metin Bey'in yanında çalışıyor, mecburen verdim. Ama sonradan Salcano'yu aradığımda kendilerine tamir için masraf faturası yollandığını öğrendim benim bisikletim adına. Dolayısıyla iki kere para almış oluyorlar.

Bilenler bilir, Salcano'nun 30 gün bakımı var, bunun için gittiğimde 2,5 saat beklettiler. Bu arada neler gördüm inanamazsınız, sadece bir hava basmak için 10TL isteyip, para üstünü bekleyen adamın görmezden gelinmesinden tutun da(adam çaresiz ve söylenerek para üstünü alamadan gitmek zorunda kaldı), bisikleti tamir için arabayla getirip 1 saat sonra alacak aileye heryerine baktık, iç lastikte diken vardı yeniledik, zincirlerini onardık, fren tellerini yeniledik diyen adamın aslında o 1 saat boyunca gözümün önündeki bisiklete hiç ellenmeden 60TL. masraf istenmesine kadar, bir sürü akıl ve mantık dışı işlemler.

Sizlere tavsiyem Metin Bisiklet gerçekten ahlaksız ve insanların bisiklet sevgisini paraya dönüştürmeyi şiar edinmiş bir yer, ben kendilerinin bana yaptıkları işlemlerden dolayı fatura vermemelerine sinirlenip Vergi Daire'sine bildirimde bulundum. Zamanında kazık yiyenler de bir an önce harekete geçsinler, bu adamların ekmek yenmeleri engellesinler. Gitmeyi düşünenler olursa da bu yazıyı okuyup umarım gereken tedbiri alırlar ve gitmezler.

NomadCRY, adrock, sallehpaul ve 21 kişi daha bunu beğendi.
  2. Ahmet Ayaz

Ahmet Ayaz Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ben de ücretsiz bakım için gitmiştim. Adamlar hoşgeldin diyeceği yerde birkaç kere selam vermek zorunda kaldım beni farketsinler diye ve ilk seferde işimi yaptıramadım, adamların yerine ben çözüm bulmaya uğraştım dedim bugün cumartesi yoğunsunuzdur yarın sabah kaçta açıyorsanız o saatte geleyim, 9'da gel diyen adam ertesi sabah daha dur dükkanı açmadık diye bir de terslemeye kalktı, elemanlar 11 gibi gelir dedi vs. vs. işi yokuşa sürmeye kalktı, sonra uyduruktan iki fren ayarı yaptı, viteslere baktı 10 dk bile sürmeyen bir bakım işlemi yaptı. Dedim bulaşıp sabah sabah ifrit olmayayım, bir daha kapılarından bile geçmem.

erciye, Burak Cem Oztarak ve T. Tezcan bunu beğendi.
  3. alperen_69

alperen_69 Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    yukarıdaki yazılanlar doğru ise ki ben doğru olduğunu düşünüyorum ,çok terbiyesizce hareketler peki gidip demediniz mi hem benden para alıyorsunuz hemde salcanoya işlem yapmış gibi gösteriyorsunuz vs ,biraz üstüne gitmek gerekir bu işlerin

kasapogluu bunu beğendi.
  4. M. Mert Babayiğit

M. Mert Babayiğit Aktif Üye

Bisiklet:
    Claud Butler
    Seviye:
    İyi ki decahtlon gibi firmalar açılıyor da böyle kişiler yavaş yavaş yola geliyor.Pompa için ufak silikon bir parçaya ihtiyacım vardı karaköydeki
    firmaya gittim adamlar sevine sevine sendeki parça bozulmuş ehe ehe ehe bak yenisi bizde var sana 15 e veririz dediler...Karaköydeki parça
    satan firmaları biraz gezdim sonunda contacıdan bulup 5 tanesini 1 liraya aldım.
    Yasal bir sorunu yoksa bu firmanın dükkanının fotoğrafları eklense daha iyi olur, yeni kişiler firmayı daha iyi tanır.

kasapogluu ve hsm bunu beğendi.
  5. ProfessionaL

ProfessionaL Onursal Üye

Adı:
    Hasan Kılınç
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Aynı yere BR-M445 hidrolik fren sormuştum. İkinci elini 190 Lira dedi :)

kubilay tüney bunu beğendi.
  6. Şafak Başlar

Şafak Başlar Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Bu Metin Bisiklet nerededir ? Yanlışlıkla yolum düşmesin.

7. Cuneyt Erkman

Cuneyt Erkman Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    bisikletçiler kışın oturduğunun acısını yaz aylarında çıkarıyor tx51 ön arttırıcı alacak oldum bisikletçilerde (markalı bisiklet satan) en ucuz 30 internette 20 liraya buldum mahalle arası gibi bir yerde 10 liraya buldum üstelik biraz pazarlıkla 8 e bile bıraktı sonradan biraz araştırınca markalı bisiklet satanların buradan alıp üstüne kar koyduklarını gördüm bide torbalı gelen ürünlerde arttırıcının yanında çıkan yarım yuvarlak halkalarıda cebe indiriyorlar birde tavsiyem sizini bisikletten çıkan parçalarıda istemeniz yönünde olacaktır tamirci bu işe yaramaz çöp desede siz tekrar kontrol edin

8. Ahmet Ayaz

Ahmet Ayaz Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bakırköy'de Carousel'in hemen alt tarafında.

aeneskral ve Şafak Başlar bunu beğendi.
  9. yasemin arcan

yasemin arcan Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Basiniza gelenlere cok sasirdim. Ben sirkecide dolasip ve sirkecideki cogu firmadan ilgi goremeyince (alacagun diyorum umursamiyorlar) bakirkoydeki metin bisiklete gittim. Gittigim anda baya ilgilendiler beni depolarina goturduler modelleri gosterdiler. Ben kurmayin evim beyliduzunde dedim ve metin abi sagolsun kurmak istedi ve ben sizi arabayla birakirim dedi. Beylikduzune kadar biraktilar. Gittigimde de herkesle ilgileniyorlardi. Mahallenin cocuklari gencleri gelip toplarini sisirtiyorlardi. Fazla pazarlik yapamadm kartla aldigim icin ama memnun kaldim.

10. Ali Demir

Ali Demir Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    size katılmamak elde değil.

geçenlerde benimde yolum düştü, sadece arka tekere akort yaptırdım, kaç lira dedik tahminim 10 lira falandır diye düşündüm. demez mi 20 lira. öhöö? metin bisiklet hakikaten her şeye fahiş fiyat çekiyor... yazık. bu kafayla çok müşteri kaybeder.

11. Halil EROĞLU

Halil EROĞLU Aza

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bayan olmanın avantajları diyelim biz buna...

Bugraacik, mersault, Lunatic ve 5 kişi daha bunu beğendi.
  12. yasemin arcan

yasemin arcan Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Nişanlım ve babamla gittik, daha çok babam ilgilendi, babam konuştu aslında. Bu yüzden bayan olmamla alakası yok diye düşünüyorum:) Eşi de çok ilgiliydi ayrıca. Belki de iyi gününe denk gelmişizdir, bilemiyorum. Ben ilk defa gittim.

13. bkagan

bkagan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    gece gece güldüm çok haklısınız Allah korusun... :D

14. degerli

degerli Aktif Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Her ne olursa olsun , aslinda sizin anlattiginiz gibi anlatmali herkes aldigi hizmet ile ilgili...Siz diger anlatan arkadaslara gore sansliymissiniz.

Konu bayan-erkek degil! Ama Turkiye de bu ayrimin olmadigi cok nadir diyecektim ama aklima gelmedi olmadigini gordugum bi yer:))

Bu bisiikleti bayan-erkek ziyade cocuk yastaki kardeslerimizde kullaniyor.75 yasinda biride kullanabilir.Yahu bisikleti maymun dahi kullansa hizmet alinacaksa ve bunun icin para veriliyorsa ki paranin ne oldugunu nasil kazanildigini bilmeyen yoktur bunu okuyanlardan, o vakit ayrim olmadan hizmet SART.He oyle bir hizmet yok mu? Sorun da yok.Acik kalp ameliyati degil ya yapilanlar...Bir bisikletci benim yapabilecegimden! neyi fazla yapabilir?

Amac bisikleti yapmak degil,bu guzelligi paylasmak zaman zaman.Bu yuzden bu tur hizmet alirken arkadaslar onem gosterelim kaliteye.

nihat yildir bunu beğendi.
  15. ibt1990

ibt1990 Kıdemli Üye

Seviye:
    namussuz herifler hadi büyük adamm neyse küçük çocukları görki nasıl kandırıyolar

16. emir yakup bulut

emir yakup bulut Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Ben de bunlardan vaktti zamanında sahibinden.com üzerinden fiyatı uygun diye bir pedli şort almış idim fakat ne berbat ne rezil bir şortmuş be öyle normal iç çamaşırı bile bundan daha rahattır, ürün tanıtımında ise coolmax gibi göz boyayayan yalan beyanlar,,herneyse bu zaten ilk ve son alışverişim oldu.

17. Yasin Kütük

Yasin Kütük Yeni Üye

Bisiklet:
    Scott
    Burada artniyetli bir yaklaşım var, tek gittiğinizde farklı, çok gittiğinizde farklı olabiliyor. Benim anlamadığım siz madem babanız ve nişanlınızla gittiniz de sizi nasıl bırakıyor onu anlamadım? Mesajınızda beni bıraktı demişsiniz bizi dememişsiniz. Bir tutarsızlık yoktur umarım.

18. Yasin Kütük

Yasin Kütük Yeni Üye

Bisiklet:
    Scott
    Açıkcası bu seviyisizliklerle muhatab olacak karakterde biri değilim, böyle kararkterlerle direkt diyalog kurmam, hakkımı yasal bir şekilde arayacağım. Salcano'ya da gerekli bildirimde bulundum, şikayetimi değerlendireceklerini söylediler. Bir an önce buranın yetkili servislikten alınması gerekiyor.

19. B.Konak

B.Konak Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Umarım en kısa zamanda müşteri yaklaşımlarının düzeltirler.

Metin Bisikleti protesto için Ataköy Parkta toplanıldığı doğrumu ? :alkis:

ERKAN ÇAVUŞ bunu beğendi.
  20. yasemin arcan

yasemin arcan Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Yanlis anlatmisim o sirada telefondan yaziyordum sanirum uzatmak istemedim. Tabiki de hepimizi birakti :) maksat bisikleti birakmakti. Bu kadar takilacak bir durum yok ortada dedigim gibi iyi gunune denk geldik herhalde. 60 li yillardan beri bakirkoyde hizmet veriyorlarmis ve babamin cocukluguda bakirkoyde gecti ve cocukken metin bisiklete cok ugrarmis. Aralarinda konusma gecti bu konuda, belki de bu yuzden iyi davranmislardir. Yani hepinize kotu davranmis olabilir anlarim, savunmuyirum orayi
    Ben sadece bize yapilani anlattim, bu kadar takilmaya gerek yok.
    Beylikduzunde de devlon diye bir yer var, nisanlimin bisikleti oraya kurdurduk ve sagolsunlar janti yamulttular ve dusman gibi davrandilar. Yani sanirim bu da sundan kaynakli: Bisikleti alip baska yerde baktirirsak kotu davraniliyor. Ben dedigim gibi bisikleti ordan aldigim icin boyle bir muamele gormedim.

Yasin Kütük bunu beğendi.