Mesleğiniz nedir?

Mesleğiniz Nedir?

• Psikolog

• Doktor

• Avukat

• Mühendis

• Mimar

• Eczacı

• Polis

• Bankacı

• Öğretmen

• Fizyoterapist

• Diş Hekimi

• Gazeteci

• Sanatçı

• Öğrenci

• Memur

• Grafiker

• Satış Temsilcisi

• Esnaf

• Çalışmıyor

• Diğer

• Muhasebeci

• Toplam katılım
    751
Scudo

Furkan Y.

Aktif Üye
Tepki
82
İsim
Furkan YILDIRIM
Bisiklet
Kron
17 senelik profesyonel öğrencilik hayatımdan sonra yaklaşık 4 aydır işsizim. 17 senemi verdim, ne sigorta yaptılar ne kıdem tazminatı alabildim öylece kapı dışarı ettiler...

jeodemp

Üye
Tepki
154
İsim
Ferdi
Bisiklet
Merida
Amatör tiyatro oyuncusu, comedian, senarist.

Google'de adım-soyadımı aratırsanız ne kadar ünlü ve komik olduğumu görürsünüz :p

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

mirzaberk

Üye
Tepki
79
İsim
Fatih Mirzaberk ASLANTAŞ
Bisiklet
Carraro
Özel bankaların içinde kırmızı rengiyle meşhur, reklamlarında da Kıvanç Tatlıtuğ ile İlker Ayrık'ın oynadığı bir bankada çalışan bankacıyım :)

sezgindurmus

Daimi Üye
Tepki
263
İsim
Sezgin
Bisiklet
Carraro
Okullu denizci, neredeyse öğretmen, bir taraftan öğrenci, tam zamanlı çalışan.

UtkuSener

Forum Demirbaşı
Tepki
678
Bisiklet
Trek
@Emre Nakipoğlu

Bir önceki sayfada pilot olduğunu belirten kişiyi tanıyor musunuz? Kendisini sanaldan değil gerçek hayattan tanıyorum baya baya bildiğimiz pilottur, hatta ortaya attığınız o ruder flap gibi nesneleri öğrencilere anlatan bir hocadır. Neye dayanarak insanları yalancı ilan ediyorsunuz?

mtbcandir

Forum Bağımlısı
Tepki
739
Bisiklet
Scott
@UtkuSener sayın üye ;

yazdığım mesajı tekrar yazıyorum

Ya millet amma sıkmışlar... :D pilot falan varmış sorsan ruder ne flap ne bir şey bilmez ... :D burası sanalya :D böyle soruların cevapları inandırıcı olmuyor. :) doğru yazmış değerli üye arkadaşlarımız elbette vardır lütfen onlar alınmasın.

Birinci cümle tanıdığım bildiğim insanlar var burda atıp tutuyorlar, ikinci cümle gerçekte mesleği yazdığı ile aynı olan vardır onlar alınmasın diye de yazdım... Bilmem anlatabildim mi ? ( siz orda pilot örneğine takılmış olabilirsiniz ama anlatmak istediğim doktor olsa a.carotis nedir bilmez desemde yeridir yani şimdi bir doktor arkadaşımız çıksa bana dese ki ben doktorum dese nolucak onunda mı alınması gerekir... Benim lafım bu meclisin içinde olan ve aynı zamanda yalan söyleyen arkadaşlaradır... ) sanırım şimdi daha iyi anladınız...

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
@Emre Nakipoğlu Pilot örneğini verip de sonradan "O örneğe takılmış olabilirsiniz." demek ne kadar doğru? Ya örnek vermeyecektiniz, ya da o örneği verdikten sonra pilotum diyen şahıs için "Ben ona demedim, yalan söyleyenleri kastettim" demeyecektiniz. Burada kimsenin birbirine yalan söylemeye ihtiyacı yok. Çoğu insan gerçek hayatta birbirleriyle görüşüyor ki yalan söylese ne olacak? Yalan söyleyen kendisini kandırır. Siz bu tür tanıtıcı konuların amacına riayet etmek yerine konuyu baltalamaya çalışmışsınız gibi geldi bana. Yine de maalesef açık bir platform burası. Maalesef diyorum çünkü kimin ne zaman nerede ne söyleyeceğine engel olamıyorsunuz. Klavyeyi eline alan başlıyor saldırmaya, sulandırmaya. Öyle yapmayanlar üzerine alınmasın(!) Haydi bakalım...

• Beğen

mtbcandir

Forum Bağımlısı
Tepki
739
Bisiklet
Scott
@Halil EROĞLU sayın üyemiz ;

Son cümlede yazdıklarınız için alınmadım, üzülmedim enterese bile etmedi açıkcası. Sadece şunu üzüldüm sanırsam ifade ederken değerli arkadaşımızın mesleği eğer buysa ya da yanlış anlaşılmış birilerini incitmiş ya da rahatsız etmişsem kendi adıma özür dilerim. Ama söylemlerinize bakılırsa çok özgür bir ortamda olmadığını görmüş oldum. Öbür taraftan örnek vererek arkadaşınızı yok saymışsam tekrar özür diliyorum ki zira örneğimin bende yerine uygun olmadığını gördüm. Sadece tanıdığım bazı arkadaşlar var ve burda olsun gerçek hayatta olsun kendilerini yansıtmaktan korkuyorlar ya da buraya yazarken bir değişime gerek duyuyorlar...

Benim tek bir amacım var. Neysek o olalım kimse kimseyi ayıplamasın utandırmasın ya da benzer egoların dahil olduğu kibirli hareketlere girmesin. Burası samimi bir ortam ve ben bunu eleştirdim. O nedenle bunu eleştirirkende sevgili konunuzu baltalamışsam ya da rahatsızlık vermişsem siz değerli arkadaşlara kusura bakmayın. Bu konuşmanın daha ilerlememesini istiyorum çünkü sıkıcı ve yetersiz görüyorum. Ve ben bana bir şey katmayan bu muhabbetin içinde daha bulunmak istemiyorum. İsteyen istediği gibi anlamakta özgürdür...

UtkuSener

Forum Demirbaşı
Tepki
678
Bisiklet
Trek
@Emre Nakipoğlu

Yazdığınız mesajın tek bir cevabı olur o da özür dilemeniz. Şunu şöyle dedim, bunu böyle dedim veya sizde iyi anladınız muhabbetine hiç girmiyorum. Konunun devamında hatanızı kabul ederek gerekeni yazmışsınız. Uzun uzun yazıp sonuna imalı üç nokta koymaya gerek görmüyorum. Hatayı kabul etme erdemini gösterdiğiniz için teşekkür ederim.

• Beğen

mtbcandir

Forum Bağımlısı
Tepki
739
Bisiklet
Scott
@UtkuSener burda ben eleştirdiğim bir konuyu yazmaya çalıştım. Özürde diledim. Verdiğim anlattığım örneğin nedenini de anlattım. Arkadaşım sen neyin derdindesin acaba ? Daha konuşma işte niçin bu kadar uzatıyorsun bunu anlamıyorm. Ben yeter tamam dedikçe neden daha uzatıyorsun. Yeter yani. Yeter yazma daha ismini görmek okumak yorumunu görmek istemiyorum. Biraz sende insanlara saygı duy demek ki hatalıydım özrümü diledim. Neden öyle yazdığımı da yazdım. Artık uzatma. Benle alakalı artık yorum yapma rahatsız oluyorum aksi halde forum yöneticisi arkadaşlara haber vericem. Yani yazdığım konuya bir tek sen tepki verdin bu kadar çok ya herkes anladın ya da senin yaran var... Beni alakadar etmiyorsun ta ki beni rahatsız edene kadar.

Beni rahatsız etme artık. Çünkü bu işin seviyesi düşücek belli ki. Çok ciddiyim. Kimse kimseyi rahatsız etmeye hakkı yoktur. Ben rahatsız ettim demek ki özrümü diledim açıklamamı yaptım daha uzatmayın çok ciddi söylüyorum fazlasıyla rahatsız ettiniz beni etiketlemeyin benle alakalı yorumunu görmek istemiyorum. SON.NOKTA.

UtkuSener

Forum Demirbaşı
Tepki
678
Bisiklet
Trek
Emre Nakipoğlu isimli kullanıcı beni engellediği için kendisine alıntı yapamıyorum bu sebeple yazdığı son mesajı yazıp altına kendi cevabımı ekleme gereği duydum. Başlığın gereksiz bir tartışma alanına dönmesi hiç hoşuma gitmiyor fakat adıma yazılan bir iletiye cevap vermek zorunda olduğum için mesaja devam ediyorum.

"Emre Nakipoğlu" burda ben eleştirdiğim bir konuyu yazmaya çalıştım. Özürde diledim. Verdiğim anlattığım örneğin nedenini de anlattım. Arkadaşım sen neyin derdindesin acaba ? Daha konuşma işte niçin bu kadar uzatıyorsun bunu anlamıyorm. Ben yeter tamam dedikçe neden daha uzatıyorsun. Yeter yani. Yeter yazma daha ismini görmek okumak yorumunu görmek istemiyorum. Biraz sende insanlara saygı duy demek ki hatalıydım özrümü diledim. Neden öyle yazdığımı da yazdım. Artık uzatma. Benle alakalı artık yorum yapma rahatsız oluyorum aksi halde forum yöneticisi arkadaşlara haber vericem. Yani yazdığım konuya bir tek sen tepki verdin bu kadar çok ya herkes anladın ya da senin yaran var... Beni alakadar etmiyorsun ta ki beni rahatsız edene kadar.

Beni rahatsız etme artık. Çünkü bu işin seviyesi düşücek belli ki. Çok ciddiyim. Kimse kimseyi rahatsız etmeye hakkı yoktur. Ben rahatsız ettim demek ki özrümü diledim açıklamamı yaptım daha uzatmayın çok ciddi söylüyorum fazlasıyla rahatsız ettiniz beni etiketlemeyin benle alakalı yorumunu görmek istemiyorum. SON.NOKTA.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Hatalı olduğunu kabul ettiğin için ben sana teşekkür ettim bu kadar basit.
Seni rahatsız falan da etmiyorum, insanları tanımadan yalancı diyen sensin bende burada tanıdığım bir insanı savunuyorum. Seviyeyi düşürmek ile tehtid etmene gerek yok zaten en baştan tanımadığın bir insana yalancı diyerek seviyeni sen belli ediyorsun. Forum yöneticisi arkadaşlara da istediğin gibi şikayetini et, hatalı olanın kim olduğun karar versinler. Ayrıca tartışmada bir insana söz söylediğinde o insanın sana cevap verme hakkı olur, bana alıntı yapıp benim adıma kafana göre yazı yazdıktan sonra lütfen beni etiketlemeyin beni rahatsız ediyorsunuz gibi sözler söyleme hakkın kalmaz. Tartışılan konu ortak bir noktada kapanmamışsa "son sözü ben söyledim bitti" demek kimseye yakışmaz.

• Beğen

Bisikletsurenadam

Daimi Üye
Tepki
125
İsim
Emrulah ALTAN
Bisiklet
Diğer
Garsonum ama burada seçeneklere neden yok anlayamadım oysa hiç de az değil sayısı bir hastanede hastalarin yemeklerini servis ediyorum. Servis elemanı.

• Beğen
Tepkiler: Milbert Hofen

YasinGNC

Üye
Tepki
58
Bisiklet
Sedona
Genel tabirle yazılımcıyım. Sektörün içinde "Front-End Developer" olarak bilinir

• Beğen