Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mesajların editlenmesi...

Konu, 'Site Hakkında Genel Konular' kısmında asortik tarafından paylaşıldı.

1. asortik

asortik Aktif Üye

Seviye:
    Herhangi bir mesajımız miladını doldurduğunda ya da yanlış yazdığımızda sanırım değiştirme yapamıyoruz. Bu özellik belli bir mesaj sayısına mı dayalı, yoksa hiç mi düzeltme yapılamıyor bilmiyorum.

Fakat düzeltmelere (edit), izin verilmesi forum sağlığı açısından daha iyi olmaz mıydı?

Mesela bir bisikleti aldık diyelim, yazısını yazıyoruz, ertesi gün bisikletimiz geldi fotoğraflarını çektik, ilk sayfaya ekleme yapamıyoruz, ya da sonradan çektiğimiz test fotoğraflarını ilk sayfadan mesajımızı düzelterek veremiyoruz. Bu yüzdende eklenilen video veya fotoğraflar arka sayfalara düşmekte, sadece ilk sayfaya bakan kullanıcılar bunları kaçırmaktadır. En azından konu düzenlenmesine izin verilmesi uygun olmaz mı?

Bu sayede olası birçok forum kirliliğinin de önüne geçilebilir ve aynı başlık altından konu geliştirilebilir, daha bilgi verici olur diye düşünmekteyim. Çünkü bakan ilk sayfaya bakıyor, sonralarına bakma gereği dahi duymuyor, çoğu zaman yetersiz bilgi olduğunu düşünerek, tatmin olmuyorlar. Oysaki düzenlemelere izin verilse, aynı başlık altında herhangi bir kullanıcının konusu devam edebilir. İlk sayfada her şey görüleceğinden, daha tatmin edici olacaktır, sonraki mesajlar değiştirilmese de en azından konu başları…

Saygılarımla...

Ceyhun Oğuz ve ilyasss bunu beğendi.
  2. ilyasss

ilyasss Forum Bağımlısı

Seviye:
    mantıklı düşünüyorsunuz düzen açısından iyi olabilir.ama böle bişi mümkün mü yada zararları olurmu bunları değerli adminlerimiz daha iyi bilirler;) örneğin kendi ilanımızın ilk sayfasında değişiklik yapabilmek falan gerçekten iyi olurdu.yada kendi yazdığımız yorumu kendimiz silebilmek..hemde admin arkadaşlara olan yükü azaltırdı.ama olumsuz yönleride olurmu düşünmek lazım...

asortik bunu beğendi.
  3. Önder Tarım

Önder Tarım Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Biz de bu yüzden konu başlığı değişikliği için moderator arkadaşlara özel mesaj atıyoruz.Şu an ilk yarım saat içinde mesajınızı editleyebiliyorsunuz ki bence bu şekli daha güzel.

asortik bunu beğendi.
  4. Admin

Admin Yönetim Kurulu

Seviye:
    Mesaj düzenlemenin iyi yönleri olduğu kadar art niyetli kullanımlar da sözkonusu.Bu yüzden düzenleme zamanı 30 dakikadır.Bu süreyi geçen düzenleme isteklerinize bölüm yöneticileri yardımcı olacaktır.

5. asortik

asortik Aktif Üye

Seviye:
    Bende zararlı olabileceğini düşündüm, ama fazla iyi niyetliyim sanırım. :) Fakat en azından konu başlıkları değiştirilebilir olması iyi olurdu, nereden baksanız başlık açabilen bir insan o kadar boş bir insan değildir, konuyu açarken bir amacı vardır. Konuyu açacak medeni cesareti olan, bir şeyler karalayabilen %90 ihtimalle iyi niyetli ve gerçekten bir şeyler yapmak isteyen insandır diye düşünmekteyim, dolayısıyla açtığı konunun en güzel haliyle devam ettirilmesini isteyecektir.

Belki de bu sağlanabilir diye düşünmüştüm, çünkü açılan her yeni mesaj forumu biraz daha kalabalıklaştırıyor.

Şahsen bir yıldır bisiklet için araştırma yapıyorum, aramalarımda en zorlandığım şey bu oldu. Aynı kişinin bisikletle ilgili bir alım macerasını, aldıktan sonrasını, ilk sayfada tek konu altında görmeyi çok isterdim. Birçok konuyu, sayfalarca süren konuşmaları didik didik etmek durumunda kaldım. :)

En azından bölüm yöneticisi arkadaşların yardımcı olacağını bilmem iyi oldu. Her değişiklikte rahatsız etmek ne kadar doğru olur o kafama takılıyor. Yine de bu kolaylığı sağladığınız için teşekkür ederim.

Taner Yavuz bunu beğendi.
  6. Halil Atalay

Halil Atalay Forum Bağımlısı

Seviye:

murat bey bence bu zaman konusu biraz daha esnek olabilir diye düşünüyorum mesela bir yazı yazdınız ve bunu kaydetdikten sonra bu tekrar düzelmek veya başka birşey yapmak için 30 dakika çok kısa

benim kullandığım diğer forum siteleri aylar sonraya bile düzeltme imkanı veriyor

iyi çalışmalar

Ahmet Mumcu ve Taner Yavuz bunu beğendi.
  7. Admin

Admin Yönetim Kurulu

Seviye:
    Dediğim gibi.
    Kimi suistimallerin önünü almak için uygulama bu yönde.
    Yakın zamanda da değişiklik düşünmüyoruz.
    Lakin değiştirmek istediğiniz mesajlar için ilgili bölüm yöneticileri hizmetinizde olacaklardır.

Taner Yavuz bunu beğendi.