Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mersin'li Bisiklet Severlere Sevindirici Haber.

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında cagdascaneroglu tarafından paylaşıldı.

1. cagdascaneroglu

cagdascaneroglu Kıdemli Üye

Adı:
    Çağdaş Can
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Mersin'de zaman zaman ailemin yanına geldikçe bisiklet süren birisi olarak; sahil şeridinde bisiklet yolunun olmamasına anlam veremiyordum. Türkiye'de bisiklet kültürü ve bilincinin yayılmasının; bir gelişmişlik düzeyi belirleyicisi olduğuna inanan ben... Bu adımı umut verici olarak buldum. Siz ne dersiniz?

Mersin'de yapılması planlanan bisiklet yolu ve kiralama sistemi için imzalar atıldı. Bu projenin; Çukurova Kalkınma Ajansı ve Mersin Belediyesinin ortak çalışmasıyla yapılacağı söyleniyor.

2015-09-15 16.22.00.png

Peki, bu kadar yollar yapılırken; bununla doğru orantılı olarak motorlu araç sürücülerine de gerekli bilinç sağlanacak mı? Tartışılabilir...

murat taş ve özgürakt bunu beğendi.
  2. Jackhammer

Jackhammer Yeni Üye

Adı:
    Burak
    Seviye:
    darısı orta refüjü 10m olan Ankara yollarına

özgürakt ve cagdascaneroglu bunu beğendi.
  3. Yusuf !!WOW!!

Yusuf !!WOW!! #EAEGS

Adı:
    Yusuf
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Çıldırıcam :koptum::ssrtcbya: Görseldeki mavi şerit 1 metre genişliğinde bir yol. Mazgallar var, çar çöp her şey var orada birde marifetmiş gibi orayı bisiklet yolu olarak göstermişler :koptum::komik:
    2015-09-15 16.22.00.png

cagdascaneroglu bunu beğendi.
  4. cagdascaneroglu

Adı:
    Çağdaş Can
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @Yusuf !!WOW!!

O rotayı sürekli kullanırken bu dediklerinizi düşünmedim değil... Hatta arkadaşımla yolun o bölgesinin su kanalı olma fikrini bile ortaya atmıştık. Üstelik balık tutanlar ve seyyar satıcılardan dolayı orası işgal edilmiş bir bölge ve dediğiniz gibi iki bisiklet karşılıklı gelip gidemez. Çok dar... Umudum projenin gelişi güzel değil; bu sorunlarıyla bir bütün olarak planlanması. Yoksa kullanılamayan bir yatırımdan öteye geçemez.

@Yusuf !!WOW!! Aşağıda ki yazıyı belediyenin oluşturduğu projenin altında paylaştım. Umarım önem verirler.

2015-09-15 17.33.41.png

özgürakt ve Yusuf !!WOW!! bunu beğendi.
    Son düzenleme: 15 Eylül 2015
  5. Yusuf !!WOW!!

Yusuf !!WOW!! #EAEGS

Adı:
    Yusuf
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Keşke bazı işler göstermelik olmasa ama dediğiniz gibi bunu bile düşünmeleri iyi. Yandaki toprak yolu asfalt veya betona çevirseler diyecem, bu sefer de çoluk çocuk parkın içine gitmek için yolun ortasından geçiyorlar o da sıkıntı oluyor. İnşallah güzel bir çözüm bulurlar şu işe ya

6. Shichigoro

Shichigoro the exile

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    imkanı yok orada bisiklet sürülmez. saçma sapan bişey yapacaklar şimdiden yazıyorum bak :D

Yusuf !!WOW!! bunu beğendi.
  7. kronik

kronik çılgın çoban

Adı:
    volkan
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Gec bile kalinmis bir uygulama, neyse bu baskan biseyler yapiyor mersine. Bisiklet yolu deniz tarafi degilde yoldan tarafa yapilirsa daha mantikli olur gerci ordada kosu yolu var, yerleri deiatirilebilir.

özgürakt ve cagdascaneroglu bunu beğendi.
  8. alper 76

alper 76 Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Her fikre katılıyorum, zaten dar olan bir yer, ancak belki de zamanla alışkanlık sağlar, insanlar adım adım bisiklete alışır ve zamanla da genişler ya da başka yerlerde de eksikliğinin farkına varılır. O nedenle ne verirlerse almak, gittikçe kalabalıklamak gerek, ancak mersinde sorun şu "hiç bir şeyi olmayanlar bisiklete biner, sonra motora geçer, oradan da parayı bulursa araba alır" olayı var.
    İlk geldiğimde mersine biiskletle gezerken ameleler laf atıyordu saçımız uzun diye, şimdi gruplar kuruldu geziler düzenleniyor... her şey zamanla oluyor ama burada biraz yavaş gidiyor

9. cagdascaneroglu

Adı:
    Çağdaş Can
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @alper 76

Katılıyorum dediklerinize. Zamanla halk ve insanlar da bir farkındalık oluşacağına inananlardanım bende. Daha motor gibi tehlike olasılığı yüksek bir cihaz da bile kask takmayan tipler, benim basit bir bisiklette kask takmamı garip karşılıyorlardı. Olsun. Onlarda ögrenecek :)

Yusuf !!WOW!!, özgürakt ve alper 76 bunu beğendi.
  10. alper 76

alper 76 Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    @cagdascaneroglu her şey yavaş yavaş oluyor burada üniversite benim merisne ilk geldiğim zamanlarda açılmıştı. Zamanla insanların bir şeyleri değişti ama KONYA gibi bir yerin her tarafı bisiklet yoluyla kaplıyken MERSİN gibi 11 ay açık hava olan, toplamda 15 gün kaalı ya da yağışlı olan biryerin spora bu kadar kapalı olmasını denize küsmesini ben ANLAYAMIYORUM...

özgürakt bunu beğendi.
  11. özgürakt

özgürakt ignorance is bliss

Seviye:
  12. eren33

eren33 Yeni Üye

Adı:
    EREN
    Bisiklet:
    Sedona
    o ayırdıkları alanda imkanı yok bisiklet süremeyiz.Orda insanlar oturup çekirdek yiyor :)Ben sık sık sahilde sürüyorum ,ama temsili resimdeki bisikletleri park ettikleri alanda.Toprak olan yolda da sürülmüyor,bisiklet toprağa bulanıyor.

alper 76 ve cagdascaneroglu bunu beğendi.
  13. alper 76

alper 76 Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    @eren33 Dostum zaten o kimsenin fazla toprağa bulanmadığı o toprak alan "insanlar yumuşak zeminde koşsun-yürüsün bilek ve diz eklemleri sakatlanmasın" diye yapılmış özel alan. Bazı teyzeler amcalar bilmese de durum bu. Bisim için ayrılmış hiç bir yer yok en düzgün yer duvarın dibi, orada da zaten millet çekirdek çitliyor.

yalnız fotoğrafta bisiklet yolu BABALAR gibi GENİŞ duruyor ha :islik: film icabı ;)bir de öyle olsa:)
    :)

@cagdascaneroglu en azından KONYA kadar olabilsek tamamdır.
    Ben bir bisiletli olarak bisikletlilere de çok gülüyorum, kafada kask var ama önde veya arkada ışık yok,

Benim dikkatiim çeken bir şey var,
    KAfada kask olmadığında, ama fosforlu yelekle yolda oldugumda arabalılar sanki daha dostça davranıyor ve yol veriyor yavaslıyor gibi geliyor. Sanki onları artistliğine takıyoruz ya...
    Bir de kuyuluk yolunu tırmanırken bazen ters şeritten çıkıyorum ki karşıdan araç trafiği olunca yoldan çıkıp araçlara yer vereyim diye. O zaman el kol yapan çok GENÇ VE MERCEDESLİ ZENGİN kardeşlerimiz oluyor. "ne yapıyorsun ne işin var burada" der gibi...
    bunlara mersinde siz de rastlyor musunuz?

cagdascaneroglu bunu beğendi.
    Son düzenleme: 17 Eylül 2015