Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mersinden selamlar

Konu, 'Akdeniz Bölgesi' kısmında mustafa apçin tarafından paylaşıldı.

1. mustafa apçin

mustafa apçin Aktif Üye

Seviye:
    Herkese merhaba.

Yoğun geçen okul ve özel hayatımdan dolayı aşırı bir hareketsizleşme olduğunu farkettim ve bisiklet almaya karar verdim.

Hem biraz stres atmak , hem mersin in sahilini daha çok yaşamak hem spor yapıp sağlığı olumlu etkilemek hem de yol masrafından tasarruf etmek adına bir bisiklet edinmeye karar verdim

En son 12 yaşımdayken kendime ait bir bisiklete binmiştim. Senelerdir bisikletsizim:)

Bu vesile ile biraz piyasaya baktım, fiyatlar baya fazlalaşmış. Teknolojik gelişmeler bisiklete aktarılmış sanırsam.

Benim bir bisikletten beklediğim 2 güne bir arıza cıkarmasın, biraz uzun ömürlü olsun. Eğer varsa da ön amortisör olabilir.

Bana bu özelliklerde bisiklet önerebilecek var mı? Fiyatı 360 lira olan bisikletler sanırım beklentimin üstünde. Veya değil bilmiyorum

Bir hobiye ya da bir uğraşa başlayınca mutlaka bir kanıdırlma , kaba tabirle kazıklanma evresi olur. Amacım bu evreye yakalanmadan bir bisiklet sahibi olmak.

Yardımcı olursanız sevinirim.
    Sevgiler.

Çağlayan Zeki ABLAK bunu beğendi.
  2. Çağlayan Zeki ABLAK

Çağlayan Zeki ABLAK Aktif Üye

Seviye:
    soğuksu karakolundan giderken(stadyuma doğru) sol kolunuzun üstünde "antmen bisiklet" var oraya giderseniz size yardımcı olurlar...

3. mustafa apçin

mustafa apçin Aktif Üye

Seviye:
    Teşekkürler çağlayan bey ,

Uygun bi bisiklet buldum başka yerden. Aldım.

Arkada amortisörü var.
    Fakat ağırlığım altında ezildi gariban:) Sıfıra indi mesafesi.
    Eve geldiğimde farkettim yayın önünde demir bir halka var onu en öne getirip sertleştirdim ama baya terlemiştim deneme fırsatım olmadı.

Düzelmiş midir acaba:)
    Yay demir gibi kelimeler kullanıyorum terimlerden çok uzağım. kusuruma bakmayın lütfen.

4. Çağlayan Zeki ABLAK

Seviye:
    önce hayırlı olsun diyim çift amasörlü bisiklet kullanmadım ama yayı sağa sola çevirerek hangi tarafa doğru sertleştiğini bulun ve ayarlayın ve bisikletle sahile giderseniz kırmızı kumda fazla sürmeyin tuzlu olduğu açin dönen aksamlara zarar veriyor...

5. Çağlayan Zeki ABLAK

Seviye:
    Bu arada mersin bisikletli gezginler grubumuza bekleriz salı ve pazar günü turlarımız oluyor salı akşam 20.00 barış meydanında başlıyor..pazar turları performans istiyor yavaş yavaş onlarada katılırsınız...

6. mustafa apçin

mustafa apçin Aktif Üye

Seviye:
    Performans zamanla olur umarım.
    Gün içinde ulaşımımı bisiklet ile sağlamayı düşünüyorum. 1 ay içinde hem biraz forma girer hem de kaslardaki kondisyonu sağlamış olacağımı düşünüyorum. Toplantı olursa katılmak isterim.

7. can akıncılar

can akıncılar Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Kaptan yeni bisikletin hayırlı olsun.Bugün dağ köylerine tırmanış yaptık rampa çıkarken fazla zorlanmamak için arka amortisörü bizde sıktık fakat yüzde 10 20 etkisi oluyor o kadar.

mustafa apçin bunu beğendi.
  8. Çağlayan Zeki ABLAK

Seviye:
    Her salı ve pazar turlarımız var dediğim gibi salı saat 20.00 da barış meydanında başlıyor cep sinemasının orada..

9. mustafa apçin

mustafa apçin Aktif Üye

Seviye:
    Teşekkürler. Ben beni taşımadığı için sıkmak zorunda kaldım :) Bi 10 kilo versem rahatlar sanırım bisiklet:)

1 tane sınavım kaldı. Fazla kondisyon istemeyen gezilerden birine katılmak isterim.

Dağ köyleri diyince içim bi kıpır kıpır oldu. Oralarda dere veya göl kenarlarında bisikletle gidip 2 gün 1 gece kamp yapmak ne kadar keyifli olur...

Çağlayan Zeki ABLAK bunu beğendi.
  10. can akıncılar

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Valla doğa gezisi gibi yok.Gölün kıyısındaydık tam ekipman olsaydı çadır kurmayı düşünüyorduk ama havalar bi düzelsin Allah Büyük:)

11. mustafa apçin

mustafa apçin Aktif Üye

Seviye:
    Ne tarafa doğru gittiniz? Yol ne kadar sürdü?

Benim endişem çok terlemek. Efor sarfediliyor sonuçta. Yanınıza yedek kıyafet mi götürüyorsunuz ? Yoksa ter üstünüzde mi kuruyor?

12. can akıncılar

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Tarsus Şehir Merkezinden 7-10 km uzaktaki berdan baraj gölüne gittik.Su seviyesi çok az olduğundan baraj kapaklarının arkasında turlayabiliyoruz.Ama biraz taşlı(yumruk büyüklüğünde taşlar var)(150 200 metre)ön jantta bir kaç tel kırdım hızlı olduğumdan.Gittiğimiz gün hava yağmurluğdu zaten zevkli olsun diye turumuzu o güne aldık.Çamur işimizi çok zorlaştırdı,ek olarak 3 km gölün ortasındaki adaya varacaktık fakat dediğim gibi çamurdan ilerliyemedik, adaya ilerki zamanlarda gidecez.Efor sarfedeceğin tek yer 350 metre tırmanış var,birde göle indiğin yerde(taşlı bölgede)çıkarkenbi tırmanış var bu kadar.Asıl tırmanış yerleri adaya giderken(ada diyorum civar halkı öyle dedi su olduğunda gözükmüyor su çekildiğinde ada gibi duruyormuş vs..)Yanımızda yedek kıyafet olarak yağmurluklarımızı aldık.Henüz tam anlamıyla Mersin bisikletli gezginler gibi uzun turlara çıkamıyoruz,en uzun turlarımız gidiş dönüş 30 40 km lik turlar.Sadece Doğa turları yapıyoruz asıl turlarımız 2 3 ay sonra bisiklet ve ekipmanları aldıktan sonra başlayacak.Tarsusa yolunuz düşerse dediğim yerlerde beraber turlarız,Saygılarımla...

13. Eren Güngör

Eren Güngör Yeni Üye

Seviye:
    öncelikle bisikletiniz hayırlı olsun .
    -bisikletinizin marka ve modeli nedir ?
    -yaşınız kaç ?
    -bende mersindeyim belki beraber gezebiliriz. :)

mustafa apçin bunu beğendi.
  14. mustafa apçin

mustafa apçin Aktif Üye

Seviye:
    Markası uğur. Şu motor markası mondial in yaptığı bir bisikletmiş. Modeli de resolute.

Bugun babil den viranşehir taşkırana 3 defa gitgel yaptım biraz balık falan tuttum. Bİkaç sıkıntı yaşadım

Öncelikle kambur durmak durumunda kaldım. Dik vaziyette ellerim kavramıyordu. Ona bi çözüm var mı. gidonu yükseltsem düzelir mi?

Popomu aşırı acıttı sele. Bi süre sonra geçer mi? Yoksa değiştireyim mi?

Sağ viteste 1den 7 ye kadar numara sol viteste de H-L var.
    Vites geçişlerinde bisiklet sanırım zorlandı. Normal pedal cevirirken arada kat kut diye sesler çıkardı vitesi değiştirmediğim halde. Tam geçmedi vites galiba. Ona nasıl bi çözüm getirebilirim?

Yaşım 24 bu arada:)

15. can akıncılar

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Uğur bizim burdada iyi sattı valla her yerde uğur bisiklet:)

Gidonu yükseltebilirsin.
    Uzun zamandır bisiklete binmediğin için ağrının olması normal.
    Birde ben vites değiştirirken zincir ön aktarıcının en altındaysa arka dişli 1 2 3, ön aktarıcı ortada ise 4 5, en üstte ise arka dişliye 6 7 konumuna getiriyorum güzel randımanlı gidiyor bisiklet:)

16. mustafa apçin

mustafa apçin Aktif Üye

Seviye:
    Ön aktarıcıdan pedalın bağlı olduğu 3 lü bir dişli sistemi var. Sanırım ondan bahsediyorsun. Ama bugun sürerken hep en küçük dişlide olduğunu vites değiştirdiğimde hiç değişmediğini gördüm. Sanırım bozuk vitesim:)

Mersindeki toplantıya geldiğimde şu ayrıntıları bana detaylı bi şekilde anlatır biri heralde:) Cahil kaldık.

17. can akıncılar

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Orta aktarıcı sol kolu aşağı yukarı çevirdiğinde zinciri diğer dişlilere geçirmiyorsa bi sorun vardır servise git.
    Mersin grubuna katılmadım ama gezilerini vs.. takip ediyorum.Toplantı demiyelim de genel amacı tur, uygun yerde sohbet diye biliyorum.Bilgi için Facebooka MBG yazman yeterli.

18. mustafa apçin

mustafa apçin Aktif Üye

Seviye:
    Teşekkürler. Bir de bugun gidonu yükseltmeyi denedim fakat zaten en üstteymiş. KAmbur durmaya devam anlaşılan.

19. Eren Güngör

Eren Güngör Yeni Üye

Seviye:
    Bisiklet sürerken zaten biraz kambur durmak gerekir, bir şey olmaz ilerde alışırsın :)

20. mustafa apçin

mustafa apçin Aktif Üye

Seviye:
    Forumda bi yazı okumuştum. Cinsel problemler falan. Hafif kambur durunca korkuyorum valla :)

Bu arada benim bisiklette ne önde ne de arkada çamurluk yok. Uygun bir çamurluk alacağım yer var mı mersinde. Bir de kask eldiven . Antmen bisiklette var mıdır? ona alternatif biryer var mı?