Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mersin' deki sezonun ilk yol yarisinin parkuru?

Konu, 'Yol Bisikleti Yarışları' kısmında ihtiyar tarafından paylaşıldı.

1. ihtiyar

ihtiyar Onursal Üye

Adı:
    Bülent B.
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Baslikta da sordugum, Mersin' de yapilacak yol yarisinin güzergahi hakkinda bilgisi olanlar harita veya vesaire ile biraz bilgi verebilirler mi?

Osman D. bunu beğendi.
  2. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Abi kesin olmamakla birlikte Baris hocadan ogrendigim Mersin-Erdemli arasinda olacakmis.

Osman D. bunu beğendi.
  3. ihtiyar

ihtiyar Onursal Üye

Adı:
    Bülent B.
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Bana arada yokuslar filan da var diye geldi! O arada (Mersin-Erdemli arasi) benim bildigim yokus filan yok! Pist gibi dümdüz, 3 metre irtifa varsa iyidir!

Osman D. bunu beğendi.
  4. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    aynen abi o guzergahta olursa yokus filan yok :) ruzgar arkadan eserse saglam hiz olur karsidan eserse cok keyifli olur ama ferdi katilanlara biraz yazik olur dusuncesindeyim.

Dedigim gibi hala net degil bu aksam parkur yazilacakti federasyon sayfasinda bakayim hemen :)

Osman D. bunu beğendi.
  5. emre özgür

emre özgür Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Ferhat köse abi,ferdi katılınca deryayara girmek yasakmı,neden yazık olsunki sonuçta ferdi sporcular istedği yere deryare girebilir yasakda değil ki :),varsa bacakalrında her takımın arkasına yanına sağına soluna girebilir,neden ferdi ise işi zor dediniz,sonuçta ferdi sporcu istedği yere istedği kişinin arkasına yanına önüne üsütne girebilir,sadece ferdi sporcu için geçerli değilki,yarıştaki her sporcu istedği yere girer :)

6. yucel gulesenoglu

yucel gulesenoglu Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Pinarello
    Seviye:
    bende silifke tarafına doğru olacağını duydum ama kesin bir bilgim yok. ama şehir içinde kriteryum tarzından iyidir :)

büyük takımlar bilhassa büyük erkeklerde pek barındırmazlar ferdileri. faydalandırmak istemiyorlar.

7. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    kimse kendi takimindan olmayana hamallik yapmak istemez arkaya takilani atmak icin yani geri dusurmek icin elinden geleni yapar.Ayrica birazcik geri dusersen kimse seni beklemez ve tutunmak oldukca zordur.yoksa tabiki yasak degil ama yaris sonuna kadar tutunabilen ferdi sporcu sayisina bakmak lazim

8. emre özgür

emre özgür Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    katılmıyorum dediklerinize ferdi olarak katılan sporuclaırn bir çoğu hafta sonu bisiklet binen,kısmen idman yapabilen tek başına olan kişilerdir,ayrıca ferdis porcuların çoğu tek başına diman yaptıkları için düzgün idman yapmıyorlar tek başına bir çok sebebi bundan kaynaklanıyor vede,birazda ilaç meselesi,peynir ekmek gibi ilaç kulanıyor sporcular,neler kulandıklarını göreseniz aklınız şaşar vay be dersiniz,:) adam sanki fransa turu koşuyor,neyse derin mevzular :) ama ıspatlayabilirim özelden arzu edersen,alakası bir spor antrönörü dermi hiç sporcularına ,olum ne yaparsan yap yakalnma diye,işde bu şekil antrönörlerimiz var.:)

9. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Arkadan rüzgar eserse eğer, gruba tutunmak daha zor olur.

10. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Emre katilip katilmamak sana kalmis o ilac aliyor dedigin insanlar haftasonu 3-5 saat antreman yapmiyor minimum 15 saat ceviriyorlar haftada iki gun dinlenme olsa diger her gun uc saatlik programlari var oyle ilac ile oluyorsa ne olur bana ozelden isimleri yaz ilaclarin bende alacagim.

bir soru sordun bende olani yazdim yaris sonuna kadar bir takimin arkasinda gelebilen ferdi sporcu sayisi yok denecek kadar az reel gercek budur.katilmayacak birsey degil bu olan durum.

11. can akıncılar

can akıncılar Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Erdemli'de olacakmış,son duyum bu:D Bu arada Erdemlinin yolları düz.

12. emre özgür

emre özgür Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Ferhat abi ben o hafta sonu idman yaapan her bisikletçiden bahsetmedim iyi okursan genel olarak çoğu böyle dedim tabiki güzel idman yapanda vardır bu şekil izah etmeye çalıştım,

13. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Emre ozelden de yazdim saglam ve planli antreman yapmadikca ne icersen ic gelecegin yer bellidir.bende ferdi olup ilac kullananlar biliyorum.bu kisinin spora bakis acisidir kendini ilgilendirir.ben her zaman kendi degerlerim ile yarisiyorum her sene de kendimi geciyorum hep birinciyim o yuzden :)

14. ihtiyar

ihtiyar Onursal Üye

Adı:
    Bülent B.
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Oralarda rüzgar ya denizden karaya , ya da karadan denize dogru eser! Yani yandan! Büyük takimlar ferdi sporculari ekmek icin bir veya iki kisi feda ederek bu isi halledebilirler, ama zaten bu takimlarla asik atabilecek ferdi sporcu olabilecegini sanmiyorum! Ayrica büyük takim denilenler hangi büyük takimlar? :) :)
    Su güzergahi bilen bir kisi ciksa da su lüzumsuz yorum ve tartismalarin bir sonunu görsek, somut seyler üzerine konussak!

Osman D. ve Murat B. bunu beğendi.
  15. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    abi Baris hoca ile konustugumda genel sekreter ile yeni konustugunu kesinlikle mersin erdemli arasi oldugunu soyledi.silifkede otel ve kalacak yer sorunlari yasandigindan pek istenmiyor.karaman uc takim 35 kisi geliyor abi :) master A 7 kisiyiz cok buyuk degil mi :)

emre özgür ve ihtiyar bunu beğendi.
  16. özcan yılmaz

özcan yılmaz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Yani büyük ihtimalle sprint finişi mi olacak?Video çeken olursa foruma koyarsa sevinirim.Ferhat bey takımların favorileri bellimi?

İslam Gölge bunu beğendi.
  17. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    evet sprint finisi bekleniyor.favoriler belli olsada yaris icinde pekcok degisken oldugundan hersey orada belli olur o degisken basa geldiginde dogru karari alan sporcu yada takim basariya ulasir.ben sprinte girebilecegimi zannetmiyorum arkadan izlersem ne mutlu bana :) keyif almaya devam hazirlik yaris ve sonrasi hepsi ayri heyecan ayri tad.

18. alp değer tanrıverdi

alp değer tanrıverdi Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Güzergahla ilgili bisikletle değil ama otomobille olan tecrübelerimi aktarayım.
    Öncelikle asfalt kalitesi çoğu yerde çok kaliteli. Akdeniz olimpiyatları nedeniyle yolların büyük kısmı 2 sene evvel kaliteli asfaltla kaplandı.
    Erdemli-Mersin arasında karşılaşabileceğiniz hatırı sayılır bir rampa yok. En fazla 500 m lik mesafede 20 mt irtifa olabilir.
    Mevsim itibariyle rüzgar olma ihtimali var. Ancak yine de öyle ahım şahım bir rüzgar olacağını zannetmem. Hava kötü olursa da yan rüzgar fazla olabilir.
    Neredeyse sürekli deniz kenarından gidileceği için manzara güzel.
    Profesyonel olmadığım için teknik terimlerden bihaberim ama dilim döndüğünce anlatmaya çalıştım.

19. emre özgür

emre özgür Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    umarım yarşın videosunu çekerler fotolar atarlar,keşke kask kamerasını gizlice takıp yarışı izleyebilsek :) neden yasak bu yarışlarda çekim yapma olayı ya,artık bu işe bir çare bulsunlar :)

20. ihtiyar

ihtiyar Onursal Üye

Adı:
    Bülent B.
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    500 metrede 20 metre cok büyük bir irtifa farki. 100 metrede 4 metre yapar. Bu bayagi bir yokus demektir. AYrica 20 metre demek, 5-6 katli bir bina yüksekligi demektir. Erdemli-Mersin arasinda böyle bir yükselti oldugunu hic hatirlamiyorum. Yerini söyleyebilirmisiniz?

Yolun en yüksek noktasi Cesmeli civarinda(Erdemli'ye varmadan önce ,.Kargili' dan önce) 25-26 metre filan olur ama , kac kilometrede bu irtifaya variliyor, tam bilemiyorum. Zaten yol denize bir kac kilometer uzak oldugu icin en dusuk yer 5 metre filandir. Yani bosu bosuna irtifa kelimesini kullanip, kafa yormaya gerek yok, kimsenin de kalbi kirilmasin! :)

Ferhat Köse bunu beğendi.