Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

mersın baymekanik sılıfke susunoglu gezısı

Konu, 'Akdeniz Bölgesi' kısmında mehmet özbay tarafından paylaşıldı.

1. mehmet özbay

mehmet özbay Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    sevgılı bısıklet dostları 28-08-2007 salı gecesı cıktıgımız gezının ayrıntılı bılgılerını sızlerle paylasmak ıstedım
    salı gecesı saat 22:00 da arkadaslarla dukkanda bulustuktan sonra zaman kaybetmemek ıcın yol uzerınde davultepe gırısınde akpet petrolun ıcınde bulunan ve her sılıfke veya erdemlı ıstıkametıne gıden en az ıkı saat zamanı olan bısıklet sevdalılarının durması gereken bır restourant ımam usta yerı fıyatlar cok uygun orada yemek ve urfanın meshur mırra dıye bılınen acı kahvesını ıctıkten sonra saat 24:00 da yola cıktık bu arada yol arkadaslarımdan bıraz bahsetmek ıstıyorum ertugrul eskı bır bısıklet sevdalısı askerden yenı geldı 2 metre uzunlugunda bır arkadas boyunu yazmamın sebebını bırazdan acıklayacagım mehmet ıse mersın bısıklet sevdalılarının tanıdıgı tombul mehmet bısıkletlerımızı tanıtmak gerekırse mehmet ın bısıkletı kron ertunun bısıkletı tayvan kadro dıye tabır edılen ve boyuna gore 20 ınc bır kadro benımkı ıse scoot yola cıktıgımızda herkes moral olarak yola tamamen adepte olmustu erdemlıye ulastıgımızda 01:35 dı sabaha kadar acık bır lokanta bulup cay ve ıhtıyac molası verdık sularımızı doldurduktan sonra saat 02:30 yola cıktık yavas bır tempo tutarak saat 03:30 da kızkalesıne vardık ama yolun guzellıgı mehtabın guzellıgı görmeye degerdı arkadaslar gece yolcugu kadar guzel bır sey yok ruzgar sesı ve yanlızca tekerın asfaltta surtunme sesı konuyu dagıttık kızkalesıne erken vardıgımız ıcın hareket saatı olarak 05:00 belırledım bu kadar mola neden cok zaman kaybedıyorsunuz dıye dusunuyor olabılırsınız cunku ertugrul rahatsızlandı hanı askerden yenı gılmıstı 15 ay bısıklet kullanmayan bırını dusunun sırtında 15 kg lık canta rahatsız olması dogal 05:00 hareket ettık fazla zorlamadan tempo 20 -25 km sılıfkeye 06:48 de vardık sılıfke merkeze vardıgımızda acık hıcbır market bulamadık mınfa dıye bır market bulduk 07:30 da acılacak denıldı o sırada mehmet bır acık sarkuterı buldu kahvaltılıkları aldıktan sonra postanenın arkasındakı cay ocagında karnımızı doyurduk ertunun durumuna baktıgımda yola devam edemeyecegıne
    karar verdım aslında bızım nıyetımız bogsak mavıkente gıtmektı ama devam edemeyecektık cay ocagında ogrendıgıme gore tasucu 15 km uzakta oradanda mavıkent 35 km uzaklıkta yaklasık 50 km daha gıtmemız gerekecek ertu ıle konustugumda gıdemeyecegını soyledı bende fazla ustelemedım o zaman sılıfke opet e gerı donduk bıze bır yer göstermelerını rıca ettık sagolsunlar petrolun ıcınde toprak bır alan da cadırları kurduk ve dınlenmeye cekıldık saat 12:00 uyandıgımda hanı ertunun boyundan bahsetmıstım ya kardesım belkı yazıyı okudugu zaman bana kızacak ama cadıra yattıgında ayakları sıgmamıs ve ayakları dısarıdaydı o saate kadarkı en komık olayda bu ıdı 13:00da ertunun durumu nu sordum ıyı yola devammı yoksa en yakın denız kenarında kampmı deyı tartısmaya basladık mehmet yola devam dedı ertu gıdemeyız dedı bende yazı tura attım susanogluna kamp kurmaya karar verdık susanoglu tarıhı bır yer yapraklı koy dedıklerı bır yer var susanoglunun ıcınden son ısıkların oraya vardıgınızda veya mersın ıstıkametınden gelırken ılk ısıklardan sola donuyorsunuz sahıle ınılen yola gırdıkten sonra orada yapraklı koy harıka bır yer denız bıraz kayalık ama balık ıcın cok ıdeal bır yer denızın suyu cok soguk aksam uzerı yatacak yer aradık benım aklıma kafalar geldı ıste mehmet amcanın yerınıde boyle buldum kafe denıze sıfır agaclıklar var fotoraflarda var cok naturel bır yer mehmet amca cok samımı bır adam cadır ıcın ızın ıstedık olur dedı para teklıf ettık kabul etmedı ve dostlugumuz oyle basladı yerını tam olarak tarıf edecegım ama o tarafa gıdecek arkadaslar benden mehmet amcanın telefon ve kartvızıtını alabılırler gece cok rahat bır uykudan sonra sabah erkenden kalkıp denıze gıttım arkadaslar kahvaltıyla ılgılenırken ben zıpkınla balık avladım denız ve agaclar tabı cay olmadan asla dıyenlerın gıdebılecegı samımı bır ortam kahvaltıdan sonra arkadaslar denıze gıttı bende bıraz bısıklet surdum yapraklı koy gercekten gorulmeye deger bır yer aksama dogru balık yemek ıcın hazırlıkları bıtırdık hersey hazırken arkadaslar balıktan vazgectıler baska bır seyler atıstırdık donus zamanı gelıyordu ruya sona erecektı yanı kacınılmaz son gelmek uzereydı cok guzel dostluklar edındık harıka ınsanlarla tanıstık ama susanoglu opet bek samımı davranmadı bunuda ayrıyeten bıldırırım arkadaslarla kararlastırdıgımız saat 24:00 yola cıkmaktı osaate kadar dostlarımızla cafe kaya dıe sahılde bır cafede oturdukyol moduna gırmeye baslamıstık yavas yavas saat gelıyordu dedıgımız saatte yola cıktık asırı bır ruzgarla savasarak kızkalesıne kadar geldık en onde ben ruzgarı yarıp arkadasları pesıme takıp ruzgarımla cekıyordum duralımmı deye sordugumda töbank rampasından sonra dedıler bende devam ettım tırtar opette durdugumuzda saat 02:00dı bıraz dınlenelım dedık bır gozumuzu actıkkı saat 03:00 olmus hemen hareket ettık ve sabah 05:30 sırası davultepe mersın cıkısında evımın kapısındaydık arkadaslarla vedalasarak bırazda buruk bu ruyanın cabuk bıttıgıne uzulerek eve gırdım sızlerle paylasmak ıstedım yola cıktıgınız arkadaslar cok onemlı uyumlu yola gıdılırse hıc bır sorun yasamadan gezıden buyuk bır haz duyarak yolculugun doyulmaz zevkını yasarsınız sevgıler saygılar
    bay mekanık

2. M.Burcu Cebesoy

M.Burcu Cebesoy Forum Bağımlısı

Seviye:
    bende geçen hafta susanoğluna ilk defa gittim, gerçekten güzel bir yer,mavi bayraklı bir plaja sahip,yazınızı zevkle okudum , töbank rampasını çıkarken baya zorlandınız galiba :D

3. Baki Berk Kayalar

Baki Berk Kayalar Onursal Üye

Seviye:
    Metni paragraflara ayırarak yazsaydınız daha kolay okunacaktı.

Teşekkürler..

Deniz bunu beğendi.
  4. abdullahabdullah

abdullahabdullah Forum Bağımlısı

Adı:
    Abdullah YEŞİLTAŞ
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Türkiye'nin sayılı yerlerinden bir tanesi Susanoğlu. Ben de Taşucu'nda yazları kalıyorum ve foruma Taşucu-Silifke gezimi konu olarak resimlerle beraber eklemiştim. Kısmet olursa Mersin'de yada Taşucu'nda buluşalım, evde misafiredeyim sizi.

İyi gezmeler.

5. abrean

abrean Kıdemli Üye

Seviye:
    Merhaba Baymekanik
    Bisiklet turunuzu zevkle okudum. Ayağınıza sağlık yakında fotolarıda görmeyi isteriz. Ayrıca konuyu şehir içi bisiklet turlarında açarsanız daha çok kişiye hitap edebilir siniz.
    Görüşmek üzere.
    Esen kalın

6. mkurt

mkurt Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Memleketim diye söylemiyorum Susanoğlu güzel yerdir :=).

7. mehmet özbay

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    kardesım melısburcu gece oldugu ıcın pek zorlanmadık ondan evvelkı rampa daha cok yordu yanı altın orfoz rampası cok dık ve gızlı bır rampa okudugun ıcın tesekkurler

kardesım aslında nıyet orasıydı ama kısmet gelemedık bır dahakı sefere

buraya gelırsen kardesım senıde beklerız telefon numaram var görusmek uzere

canım kardesım sanada tesekkur ederım verdigın destekten dolayı

8. mersinduzyol

mersinduzyol Üye

Seviye:
    SLM :) silifke gezisi glz ama resimyokmu yaw

9. monster_bike

monster_bike Aktif Üye

Seviye:
    slm memet abi ben yusuf cant tellerini aldın bu seferkiler beyaz hemde krom yasinin parasıda hazır. ana dh kadroda buldum beni ara. ha bo arada bi ara yanına gelcem şu geziye bende bi kaılayım dimi. adıyamanda tam sana göre biyer buldum bi aragidelim bütün arkadaşlara saıygı vasevgilerimle yusuf

10. Feyyaz Alaçam

Feyyaz Alaçam Forum Demirbaşı

Seviye:
    ya tüh... biz yaylada dag dag dolaşırken neler kacırmışız... keşke bu turdan haberim olsaydı arkadaslar asla kaçırmazdım.yana yana arkadaş arıyorken tüh... mutlukalın

11. thewall1968

thewall1968 Yeni Üye

Seviye:
    Anlatılana göre muhteşem olmuş.Bilenler bilir,bu şehirde bisiklete binilecek en güzel zamanlar Eylül-Kasım arası zamanlardır...
    Benim bisiklet bu aralar sorunlu olduğundan şehir kalabalığının dışına pek çıkamıyorum..En kısa zamanda düzeltirim inşallah...

12. mehmet özbay

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Kardesım yazımı okudugun ıcın tesekkurler gelırsen bısıkletını duzeltmeye calısırım sygılar yerım mezıtlı solı camı karsısı baymekanık tel no 0 536 764 65 48

13. thewall1968

thewall1968 Yeni Üye

Seviye:
    en kısa zamanda yanına uğrayacağım..