Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Merlincycles vs bikecomponents

Konu, 'Şikayetim Var!' kısmında furkan.zaman tarafından paylaşıldı.

1. furkan.zaman

furkan.zaman Hipokrat yeminli bisikletli

Adı:
    Furkan
    Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar. Bundan 5-6 ay once yurt disindan michelin pro 4 servise course lastik almistim . lastiklerin yanaklari beyazdi fakat aldiktan 3 ay sonra artik sariya donmustu ve neyle temizlemeye calissamda rengi tekrar beyaza ceviremiyordum .bunun uzerine aldigim siteye bir email yollayayim dedim. Önce hangi siteden aldigimi karistirarak bike components e yazdım. Yazdıgim tum bilgiler yanlış olmasina ragmen (order no satin aldigim tarih falan) lastiği kendilerine göndermemi ve firmaya inceletmek istediklerini soylediler . sonra fark ettim ki lastikleri oradan degil merlinden almistim . ayni mesaji order no ve satin alma tarihini degistirerek merline yolladim . merlin in cevabi ise "korkarim ki beyaz lastiklerde bu olabiliyor" . ilginc bir yaklasimlari oldu , bu farki yabanci forumlarada aktarmak istiyorum aslında yardim edebilecek varsa cok guzel olur . bu arada bu kadar ust duzey bir lastigin bisikleti surmedigim zamanlar evde durdugu halde sararmasi bence kabul edilemez kaldi ki sararmayan hep beyaz kalan lastiklerde var .
    Onlara yazdigim mesaj
    Screenshot_2016-04-02-09-21-55.png

Merlinin cevabi
    Screenshot_2016-04-02-09-21-35.png
    Bikecomponents in cevabi
    Screenshot_2016-04-02-09-21-48.png

2. Ali.K

Ali.K Bisikletkolik

Seviye:
    Merlin bu tür konularda gerçekten iyi değil. Çok baştan savma paketleme yapıyorlar ve gönderdikleri ürünlerin birçoğu OEM. Önceden bunu belirtiyorlardı ama artık OEM diye bir ibare göremiyorum ürünlerde. Geçen arkadaşa nabız saati aldık, sayaç bozuk çıktı. Mail attık, gönderin gelsin dediler. Shipping cost ne olacak dedik, siz ödeyeceksiniz dediler. Ya kardeş bu mal zaten 60 lira değerinde, ben buna niye 50 lira kargo parası verip geri göndereyim. "I am afraid" ile başlayan klasik cümlelerini kurdular. Eğer bana hatalı ürün yolladıysan sen, bunu telafi etmek zorundasın ve bütün masrafları da karşılamak zorundasın. Arka aktarıcı aldık yine, ufacık pakete koymuşlar makara yamulmuş sonra vites ayarı tutmadı bu yüzden falan filan. Liste uzar gider, Merlin'de fiyatlar uygun cidden ama hizmet kalitesi düşük biraz. Alman siteleri her zaman iyidir, ama Starbike ve Christian Stuber'den uzak durmanız tavsiye olunur :)

Son olarak, yukarıdaki konu özelinde yazmadım yazdıklarımı. Birçok beyaz lastikte bu durum oluyor maalesef, rengin dezavantajı bence. Ben olsam ben de geri almazdım sanırım :) Kolay gelsin.

9magiko bunu beğendi.
  3. furkan.zaman

furkan.zaman Hipokrat yeminli bisikletli

Adı:
    Furkan
    Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    @Ali.K aslında benimde bir beklentim yoktu yazarken , 2-3 ayda sararması normal degil bence ama kabullenicektim yani bunu , sonuçta dedigin gibi beyaz lastik . lastige zarar vermeyecegini dusundugum biseyler boyarim belki. Gelen posta da cok ozensizdi . sizin aldiginiz urunlerde hele daha iyi paketleme yapmaları gerekiyormuş. Çinden gelenler bile daha sağlam paketleniyor.