Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Merlincycles ile yaşadığım sorun

Konu, 'Şikayetim Var!' kısmında Sefa coskun tarafından paylaşıldı.

1. Sefa coskun

Sefa coskun Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Merhaba herkese,

Bu konuyu ileride birini başına böyle birşey geldiğinde yararlanması için açıyorum.

Ben, halen devam etmekte olan merlincycles'ın campagnolo jant seti kampanyasından Campagnolo Bullet Ultra Clincher 50 mm Shimano hub jant setini 683 dolara aldım. Kampanya ilk çıktığında almıştım. Aldıktan sonra hemen out of stock oldu ve kaldırıldı. Ben de sevindim iyi birşey yakaladım diye, çünkü daha önceden baya araştırmıştım seti. Neyse bütün süreçler iyi geçti ve ürünü 260 TL vergi ödeyerek aldım. Fakat kurmaya başladığımda campagnolo hub göndermiş olduklarını gördüm.

Herşey bundan sonra başladı.

Hemen mail attım ve facebook üzerinden iletişime geçtim. Maile cevap gelmedi ve anında facebooktan yazdılar. Özür dileriz bizim hatamız, siz gönderin biz size yenisini göndeririz dediler. Aklıma kargo parasını kimin karşılayacağı ve tekrar ürünü gönderdiklerinde vergi ödeyip ödemeyeceği sordum. Cevapları, hayır tekrar vergi ödemeyeceksiniz, kargo ücretinide sizin ödemeniz, bizim size iade etmemiz gerekiyor dendi. Kıllandım tabi, nasıl hangisiyle falan göndereyim dedim. Cevapları şüphemi arttırdı, ucuz olanı tercih ederseniz daha iyi ama sizin için hangisi uygunsa onunla gönderin dediler. Neyse araştırdım ptt de 4-10 güne kadar teslim ediyormuş. Her ptt de yurtdışı kargosu almıyor merkez pttler alıyor. 146 TL karşısında kargoladım. Ürün onlara ulaştı. Ulaştıktan sonra facebooktaki elemanla konuşuyorum, ürün ulaştı , yeni setiniz yarın kargolanıyor. Kargo ücretinide yatırıyoruz dediler. Arada bekliyorum tabi herşey bir anda olmuyor. Bende çökmeye çalışıyorum. Ürünü temin edemezseniz bana bir indirim sağlayın yeni bir set alayım. Yada farkını vererek daha üst bir set alayım ya da campagnolo hublu olanı tekrar bana geri gönderin dedim. O fiyata uygun oldugunu düşünüyorum ve kaçırmak istemedim kampanyayı, facebooktaki eleman ben ne desem onaylıyor. Az küfür etmedim kendisine sonradan. İki gün geçti tekrar sordum. Size maille bildirilecek dedi. Bir mail geldi, ürününüzü temin edemiyoruz ücreti yatıracaz hoşçakalın. Ben bana iade istemedim ben dengi ya da daha üst modelini fark ödeyerek almak istediğimi, ya da campagnolo hubu geri göndermenizi istedim dedim. Facebooktaki eleman aradan çıktı, maille iletişim kurun dediler. İngiliz kurnazlarıda, işlerine gelen maili cevaplıyorlar, istediklerini cevaplamıyorlar. Tamam aldığım ürünü geri gönderin diyorum bi onu sattık diyorlar. En son dedikleri, yeni bir set alırsanız yuzde 10 indirim sağlarız gönderirkende iade jant deriz vergi ödemezsiniz dediler. Bende bu jant işini sonlandırmak için zipp almaya karar verdim. Bu arada maille cevap vermedikleri için aradım üç beş kez, yarış kaçırdım vs döşedim ama başka birşey kurtaramadım. Arama sebebimde maillere cevap vermemesi. Sonra tam zipp alacakken anında mail attılar sizin aldığınız ürün stoklarımıza girdi isterseniz onuda gönderebiliriz dediler. Yok kardeş dedim siz zipp gönderin yüzde 10 ve kargo paramida yatirin dedim. Daha bekliyoruz bakalim. Zippi de gonderdiler bakalim nolacak gumrukte.

Gumruk mud. aradim boyle boyle oldu vergisini odediğim ürünü iade ettim ben vergimi geri alabilir miyim dedim. Konuştuğum kadın mantıksızmış gibi alamazsınız dedi.

Özetle;

-Merlinden iletişiminizi maille ya da telefonla yapın. Facebooktakine güvenmeyin.
    -Vergi ödediğiniz bir ürünü iade ettiğinizde vergi ücretinin yandığını bilin.

Sent from my iPad using Tapatalk

2. furkan.zaman

furkan.zaman Hipokrat yeminli bisikletli

Adı:
    Furkan
    Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    gecmis olsun . bu gumruk bizi hep sikintiya sokuyor malesef

3. mfurkan

mfurkan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Merlincycles iletişimde çok kötü bir firma. Benim de maillerime cevap vermemişlerdi...

4. furkan.zaman

furkan.zaman Hipokrat yeminli bisikletli

Adı:
    Furkan
    Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    ingilizler boyle yapiyor . bir urunu ingilizlerden satin aldigimi sanip mail atmistim verdikleri cevap o urunde oyle sikintilar oluyor oldu . sonra baktim almanyadan almisim . ayni maili almanlara attim gonderin kontrolunu saglayalim seklinde cevap verdiler. alman-ingiliz-turk fikrasi gibi olaydi :D:D

ozansefer bunu beğendi.