Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Merlincycles hatam

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında sapienza tarafından paylaşıldı.

1. sapienza

sapienza Aktif Üye

Adı:
    Burak ESEN
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    arkadaslar ben merlıncycles adlı sıteden alısverıs yapmak ıcın her bılgımı gırdım fakat telefondan kodu gondermeme ragmen bu adamlar yollamıs kargoyu paramıda cekmısler fakat benım yolladıgım adreste bı ay boyuca kımse olmıcak bu sıparısı ıptal edebılırmıyım yoksa baska adres yazabılırmıyım yardım edermısınız lutfen yada bu urun ne olacak

2. Özgür Atılgan

Özgür Atılgan Aktif Üye

Adı:
    Özgür
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Yanılmıyorsan Türkiye'de PTT'ye iletiliyor kargolar, Türkiye'ye ulaştıktan sonra PTT ile irtibata geçip adresi değiştirebilirsiniz.

3. sapienza

sapienza Aktif Üye

Adı:
    Burak ESEN
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @Özgür Atılgan suan ıstanbula gelmıs ordan kocaelıye gecıcek takıpe baktıgımda ıstanbul uluslararasıdıye yazıyor gerı gıtmesınıde ıstemıyorum

4. Özgür Atılgan

Özgür Atılgan Aktif Üye

Adı:
    Özgür
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    PTT'yi bi arayıp kargo no ile sordurun yardımcı olurlar herhalde

5. sapienza

sapienza Aktif Üye

Adı:
    Burak ESEN
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
  6. Özgür Atılgan

Özgür Atılgan Aktif Üye

Adı:
    Özgür
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Bilemiyorum açık mı bi deneyin ..

sapienza bunu beğendi.
  7. Erdal YILMAZ

Erdal YILMAZ Onursal Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    @sapienza

Hafta sonu sadece Cumartesi günleri, bazı büyük posta dağıtım merkezleri çalışır. Paketiniz UPİM'den çıkış yapmadıysa eğer, size en yakın posta dağıtım merkezini arayıp durumu izah edin. UPİM'den çıktıysa, gideceği adrese en yakın posta dağıtım merkezini arayın, bulunduğunuz yere yönlendirsinler.

8. Özgür K.

Özgür K. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    En rahat yol, size kargoyu getirecek kuryenin numarasını bulmaya çalışın.
    Mesela benim eski adrese Kağıthane dağıtımdan, şimdiki adrese Avpim den kuryeler getiriyor. Bu merkezlerden uygun olana gidip durumu anlatıp kuryenin numarasını almaya çalışın. Pek vermek istemiyorlar, hele ki benim şuan ki oturduğum ev gibi bayan kurye getiriyorsa hiç vermiyorlar. Ama en azından oradaki sorumluya durumu anlatıp kuryeyle iletişime geçmesini sağlayabilirsiniz.

Ve duruma göre en yakın ptt ye bırakmasını yada komşuya bırakmasını söyleyebilirsiniz.

Buna ek olarak daire kapısına benim 10larca defa yaptığım gibi kargoyu karşı/alt komşuya bırakabilirsiniz diye de yazabilirsiniz. Yurtiçi kargo benzeri kargolar bile bu yazıyı okuyunca komşuya bırakıyor, sorun çıkmıyor.

Tabi en başta ptt yi, ilgili merkezi arayıp adresi değiştirmeyi de isteyebilirsiniz.

9. clubber

clubber Forum Demirbaşı

Seviye:
    Çok önemli değil. Bir süre sonra "ürünü almadım ücretini iade edin" diye bir mesaj gönder paranı iade ederler. Sebep belirtmene gerek yok. PTT ile de uğraşmana gerek yok.

10. kadir karakaya

kadir karakaya Kıdemli Üye

Adı:
    kadir
    Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Ptt nin sadece kargo bölümü cumartesi öğlene kadar çalışıyor ve kargo dağıtımı da yapıyor. Ben de başka bir yabancı sitede öyle bir hata yaptım. Olay çok basit. İstanbuldan adresi verdiğin yöredeki merkez ptt de yurt dışı ile alakalı olan bölüme geliyor. Telefonla durumu izah et, Kargo nosunu falan söyle adresi değiştirmek istediğini söyle. Kabul ediyorlar. Ben direk telefonu yurt dışı bilmem nesi bölümündeki yetkiliye bağlatmıştım, sağolsun o halletti. Hatta gelince arayıp geldiğini ve bana yoladığını bile söylemişti. Gidip adamı bulup teşekkür bile ettim. Tabi @clubber ın dediği mantıklı uğraşmak istemiyorsan.