Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Merlincycles hakkında bilgi

Konu, 'Giyim' kısmında Resul Özbarlas tarafından paylaşıldı.

1. Resul Özbarlas

Resul Özbarlas Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    İyi akşamlar sevgili forumdaşlar.Yakın zamanda(yarın :) ) yeni bir bisiklet alacağım için kendime yeni ciciler de bakmaya başladım.İlk önce bilinen türk sitelere baktım ancak içime sinen bir forma ve tayt bulamadım.Azıcık bir araştırma ile merlincycles'ın övgülere dizildiği gördüm(Gerek fiyat politikası gerekse kargoda bir sorun çıkarmaması ile) Daha önce hiç yabancı sitelerden alışveriş yapmadığım için aklımda bir kaç soru var.Sıralamak gerekirse

1)Almayı düşündüğüm ürünler eğer tek alırsam 75 euro altı ve gümrük gibi bir sıkıntı çıkmıyor.Ancak ikisini aynı anda almaya kalkarsam malesef 110 euro ya kadar çıkıyor.Sorum ise acaba bizim yurtdışından ürün alırken belirli bir sınırımız var mı ? Yani haftalık,aylık ya da yıllık sadece 1 tane mi sipariş verebiliyoruz yoksa bir sınır yok mu ? Önce formayı 2 gün sonra da taytı alsam nasıl olur? Vergi vermek zorunda kalır mıyım? (tam anlatamadım ama siz anlayın abilerim :p )

2)Kargo ücreti nasıl oluyor.Kargo ücretsiz mi yoksa ücretli mi? Ücretli ise 50 euroluk bir ürünün yaklaşık ne kadar olur ve bu ücret 75 euroluk gümrük sınırından ayrı mı ?

3)Almayı düşündüğüm ürünler sizce nasıl? Varsa bir yorumunuzu alırım :)

tayt 1. seçenek : http://www.merlincycles.com/orica-greenedge-team-bibshorts-2014-68558.html

tayt 2. seçenek :http://www.merlincycles.com/santini-belkin-team-cool-max2-bib-short-2014-68475.html

forma 1. seçenek :http://www.merlincycles.com/sensa-team-bioracer-short-sleeve-jersey-61573.html

forma 2. seçenek :http://www.merlincycles.com/team-garmin-sharp-team-jersey-2014-68436.html

Bir de bu ürünler acaba orjinal midir? Eğer replikalar ise bu fiyatları hak ederler mi ? Biliyorum biraz fazla başınızı ağrıttım kusura bakmayın :)

2. Celalettin aktaş

Celalettin aktaş Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Tek tek alirsaniz ilk gelen paket dagitilmada 2. Paket ulkeye giros yaparsa ikisini bir almissiniz gini muamele gorur ve ihtimalle gumruk yersiniz. Kargo ucreti standart kargoda 6.99 euro. Urunlerle ilgili bilgim maalesef yok

GT-I9500 cihazımdan tapatalk ile gönderildi. Bu nedenle Türkçe imla hataları içerebilir. Kusura bakmayın.

Resul Özbarlas bunu beğendi.
  3. suat akman

suat akman Onursal Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
  4. Oğuzhan Y.

Oğuzhan Y. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Kargo ücreti 17TL ve takipli.

Kanunen yılda 5 kez alım hakkınız olsa da bu kuralın uygulandığına rastlamadım. Sadece bu yıl 10'u geçti yurtdışından aldıklarım.

110euro'luk alışverişiniz vergiye takılırsa 20TL vergi ediyor. Ayrı ayrı alsanız da bu parayı 17+17TL olarak kargoya veriyorsunuz zaten. Üstelik paket küçük olacağı için gümrüğe takılmama ihtimali de var. Ben olsam tek seferde alırdım.

5. Resul Özbarlas

Resul Özbarlas Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Cevaplar için çok teşekkürler.Oğuzhan bey verginin 20 tl ye denk geldiğini bilmiyordum.Tek sefer almak daha mantıklı :)

Ürünler hakkında yorumu olan?

6. Cenk Yiğit

Cenk Yiğit Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Ptt üzerinden yapılan bu dağıtım şekli geçerli ama özel kargo şirketleri bu sayıyı takip ediyor birde vergiyi hesaplama miktarınız yanlış

110€*2,85=313,5/100=3,135*18=56,43 TL en az ödenecek vergi miktarıdır

7. Oğuzhan Y.

Oğuzhan Y. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Doğru haklısınız. Euro üzerinden hesaplayıp TL'ye çevirmeyi unutmuşum. :(

Doğru haklısınız. Euro üzerinden hesaplayıp TL'ye çevirmeyi unutmuşum. :(

8. Resul Özbarlas

Resul Özbarlas Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    O zaman 2 sefer yapmak daha iyi.Devlete fazladan vergi kaptırcağıma biraz daha fazla beklerim daha iyi :)

9. Berk Mercancı

Berk Mercancı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    Diğer formayı başkasının adına alın o zaman sıkıntı olmaz. Forumda o şekilde alan çok var. Hatta ailesinde herkesin paypal hesabı olanları tanıyorum :)

ST21i cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

10. cumhursonmez42

cumhursonmez42 Yeni Üye

Adı:
    cumhur sönmez
    Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    merlincylesten sensa bisiklet almak istiyorum ama red ediyor acaba gönderimi yokmu acaba