Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

merlincycles.com müşteri memnuniyeti - 105 5800 zincir bakla sıkışma sorunu

Konu, 'Teşekkürüm Var!' kısmında Hakan Beşikçi tarafından paylaşıldı.

1. Hakan Beşikçi

Hakan Beşikçi Hakan

Seviye:
    2 ay önce merlincycles.com dan aldığım 105 5800 setimin zincirinde baklalarda sıkışma oldu ilk viteste sorun var sanıp vites ayarını kurcaladık ama sorun sıkışmadanmış, resimde de görüldüğü gibi baklaların birinde ezik var bu benden mi kaynaklı yoksa malzemeden mi bilmiyorum bu sorunu akşam merlincycles.com bildirdik sabahına hiç sorgulamadan hemen zincir siparişini geçtiler şu an zincir bekliyorum, bu arada o ezik baklayı söktüm elle çevirince bi sıkıntı kalmadı gibi ama bi sonraki turda bakalım göreceğiz.

sorun ilk başladığında çok anlamadım viteslerden ses geliyor sandım, sonraki antrenmanda takılma yapmadan aktarıcı tekerinden sıyırıp yan demire sürte sürte gidiyormuş onu fark ettik (son resim), sonradan temizleyip yağladım bu sefer teker üstünde gidiyordu ama aktarıcı demirine takılıyordu.

Zincir yağı olarak "würth hhs drylube" kullanıyorum acaba bu yağdan olabilirmi

YüzSürKoş ve BFOkuru bunu beğendi.
  2. muratcolakoglu

muratcolakoglu Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Bir zamanlar bende Würt drylube kullandım fakat sonra vazgeçtim. Bisiklet zinciri için olmadığına kanaat getirdim. Motorlarda kullanılabilir belki. Mumumsu bir kat ile kaplanıyor ve sonrasında bu katın temizlenmesi çok zor oluyor.

Hakan Beşikçi ve KaanG bunu beğendi.
  3. can akıncılar

can akıncılar Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Merlincycles'ten Epey Ürün Aldım Son Bir Ay İçerisinde,Şuana Kadar Aldıklarım'da Herhangi bir sorun görmedim...Fiyatları'da Diğer Sitelere Göre Çok Uygun...

Hakan Beşikçi bunu beğendi.
  4. chnkrmz

chnkrmz cimi cimi qua qua

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    sitenin tek hoşuma gitmeyen tarafı ayrı ayrı ürünlerin hepsine nakliye fiyatı alması. mesela 2 tane lastik aldım her ikisinede ayrı nakliye fiyatı yazdı ama aynı kolide geldi.

5. Hakan Beşikçi

Hakan Beşikçi Hakan

Seviye:
    herhalde büyüklüğe veya ağırlığa göre kargo firması değişiyor, Groupset ve birkaç malzeme aldım TNTPost la gönderdiler normal de Royalmaille gönderiliyor, fiyatıda normalden yüksek sizin siparişte başka sıkıntı olabilir.

Sefa bunu beğendi.
  6. Sefa

Sefa Alçılı Bünye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Belirtildiği gibi, kargolama ücreti paketin boyutuna göre farklılık gösteriyor. Genellikle €6.31 ya da €12,80 tutuyor kargo ve tek bir sepet için tek bir kargo ücreti alıyorlar.
    Ürünün açıklamalarının olduğu yerde "Shipping" sekmesinde, hangi ürünün kaç para üzerinden kargolandığı bilgisini veriyor MerlinCycles, orayı mutlaka incelemek lazım. 6,31'lik 4-5 parça ürünün uygun pakete sığmaması durumunda, haliyle daha büyük paketi tercih etmeleri ve fiyatın artması gayet doğal. Tekerleklerin (özellikle de katlanmayan model ise) kargosu çoğunlukla 12,80'den ücretlendiriliyor

Hakan Beşikçi bunu beğendi.