Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Merlincycles.com alisveris hakkinda?

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Ali Demir tarafından paylaşıldı.

1. Ali Demir

Ali Demir Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Merhaba arkadaslar.

Guvenilir bir site olmasi sebebiyle dis lastik aldim, yaklasik 2 haftadir urun elime ulasmadi. Istanbul ukimde torbadan alindi diyor? Bu ne demek acaba? Ptt agir calistigi icin mi boyle bir problem yasiyorum.. ukim sanirim ikitelli de, cumartesi gunleri calisiyor mu acaba?

Tesekkur ederim.

2. Mert E.

Mert E. We create Chemistry

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Benim 1 mayıs'ta verdiğim sipariş dün elime geçti. Bir arayıp sorun isterseniz.

Ali Demir bunu beğendi.
  3. deathsidestory

deathsidestory memnuniyetsiz.

Adı:
    Cem
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Benim siparişim de çok kısa sürede ülkeye girdi, sadece 1 hafta civarı ptt'nin kargoyu teslim etmesini bekledim. Muhtemelen aynı problemi yaşıyorsunuz.

Ali Demir bunu beğendi.
  4. Ali Demir

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Kaç tane numaralarını aradım, bir Allahın kulu açmıyor. böyle bir şey olamaz.

5. kerem oktar

kerem oktar Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    merlinden öğleden önce yada öğlen 15 e kadar aldığınız herşey aynı gün kargoya verilir ertesi gün uçakla Türkiye ye geliyor ve 3. gün PTT avpim de kontrolü yapılarak 4. gün marmara bölgesinde ilgili posta dağım merkezine ulaşmış olur. Bu süre 3 güne de düşebiliyor. Bulunduğunuz il veya ilçe posta dağıtım merkezini arayarak gidip kendiniz teslim alabilirsiniz. PTT nin adrese teslimi ekstra 1 hafta sürebilir. Şayet satın alınan ürün gümrük vergisine takılıyor ise teslim alma süreniz için bir standart yok! bu 10 günde olabilir 3 ay da olabilir İstanbul uluslararası posta işleme merkezindeki memurların keyfi nezaman gelirse...

Ömer KARAN ve Ali Demir bunu beğendi.
  6. Onur Kuzik

Onur Kuzik Forum Demirbaşı

Seviye:
    Ukim cumartesi çalışmıyor. Başakşehir Aykosan ayakkabıcılar sitesinin içinde.
    Arayıp öğrenmeye çalışın diyeceğim ama günün bu saatinde telefonu açma olasılıkları oldukça düşük. 0212 565 74 51 - 0212 565 14 00 - 0212 544 86 28 - 0212 544 49 82 - 0212 544 26 35
    Eğer gümrük servisinde derlerse, 0212 612 08 00 - 0212 612 08 02 bu 2 numarayı açana daha rastlamadım :)

Benim tahminim, bu hafta sonu veya hafta başında hareket görecektir.

BFOkuru ve Ali Demir bunu beğendi.
  7. suat akman

suat akman Onursal Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Benim yurtdisi siparisim İngiltere www.planetx.co.uk'dan 32 gunde gelmisti. Turkiye UKIM'de girisi gorundukten 11 gun sonra bana ulasti (Mugla).
    Detaylarini bu konuda yazmistim:
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=129400&highlight=

Merak etmeyin takipte gorunuyorsa ulasir veya gecikince arayip sorabilirsiniz...

Ali Demir bunu beğendi.
  8. Ali Demir

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    teşekkür ederim arkadaşlar çok sağolun.

peki, Istanbul ukimde torbadan alindi ne anlama geliyor?

Onur Kuzik bunu beğendi.
  9. Onur Kuzik

Seviye:
    Açıkçası, "torbadan alındı" tabirini ilk defa duyuyorum. Genelde "torbaya eklendi" yazdığını görüyorum. Bu, bir sonra uğrayacağı noktaya doğru yola çıkmış anlamına geliyor.

Örnek olarak;

1. Gümrüğe Sevk Edildi - İSTANBUL(AVR)(İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM) 07/03/2014 12:07:38
    2. Yurtdışı Kabul Geliş Kaydı Yapıldı - İSTANBUL(AVR)(İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM) 07/03/2014 12:07:38
    3. Gümrükten Çıktı - İSTANBUL(AVR)(İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM) 07/03/2014 13:52:14
    4. Torbaya Eklendi - İSTANBUL(AVR)(İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM) 10/03/2014 13:40:16
    5. Gönderinin Geliş Kaydı Yapıldı - İSTANBUL(AND)(ANADOLU YAK.KİM./ANADOLU YAK.KİM.) 12/03/2014 00:03:13
    6. Torbaya Eklendi - İSTANBUL(AND)(ANADOLU YAK.KİM./ANADOLU YAK.KİM.) 12/03/2014 00:13:36
    7. Gönderinin Geliş Kaydı Yapıldı - İSTANBUL(AND)(KADIKÖY POSTA DAĞITIM/KADIKÖY POSTA DAĞITIM) 12/03/2014 08:23:53
    8. Dağıtıcıya Verildi - İSTANBUL(AND)(KADIKÖY POSTA DAĞITIM/KADIKÖY POSTA DAĞITIM) 12/03/2014 09:44:30
    9. Teslim Edildi - İSTANBUL(AND)(KADIKÖY POSTA DAĞITIM/KADIKÖY POSTA DAĞITIM) 12/03/2014 18:10:01

Ali Demir bunu beğendi.
  10. Ali Demir

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    1 İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM 02/05/2014 Yurtdışı Gönderi Geliş Kaydı Yapıldı
    2 İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM 02/05/2014 Torbaya Eklendi
    3 İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM 07/05/2014 Torbadan Alìndì

bu ptt öldürür adamı:)

çok teşekkür ederim. :)

Onur Kuzik bunu beğendi.
  11. Onur Kuzik

Seviye:
    Şimdi, tahminimce sizin lastikler içi baloncuklu zarfla gönderilmiş.
    PTT'de bunu PİM, yani posta işleme merkezine göndermiş. PİM bakmış bu posta değil koli, tekrar KİM'e göndermiş.
    Aslında bugün, hatta dün gümrüğe sevkedilmesi gerekirdi. Haftaya pazartesi gümrük işlemleri başlar ve sonrasında size teslim edilir diye düşünüyorum.

PTT kesinlikle adamı deli eder :)

Ali Demir bunu beğendi.
  12. verisakeet

verisakeet Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Felt
    Seviye:
    PTT de enteresanliklar olabiliyor. Evans, Wiggle, Merlin 3 unden yakin zamanlarda urunler aldim. Merlinden aldiklarim arkadasim icin mini-v fren setiydi, toplam 40 dolar civari. Gumruge takilip 2 haftada geldi. 2 tl ekstra ucret istediler. 40 dolarlik sey nasil gumruge takildi cok merak ediyorum. Burda populer, ticareti yapilacak birsey de degil, bakinca ne oldugunu bile anlamayacaklari birsey. Sizde de benzer durum yasanmis olabilir. Kisaca PTT de isin icinde oldugundan sans da rol oynuyor ulasmasinda.

Edip Dinçer ve Ali Demir bunu beğendi.
  13. Fatih Çetin

Fatih Çetin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    TR'ye giren ve gümrüğe takılma ihtimali sıfır olan paketim 21 günde anca teslim edildi.

PTT insanı şaşırtabiliyor :)

Ali Demir bunu beğendi.
  14. Erdal YILMAZ

Erdal YILMAZ Onursal Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    2014 yılından itibaren 81 ilin postaları İstanbul gümrüğünde kontrol edilmeye başlandığı için bu gecikmeler yaşanıyor. Hangi paketin ne zaman geleceği tamamen şansınıza kalmış.

Ptt'nin sitesinden kontrol etmek yerine, aşağıdaki numarayı arayıp çok daha ayrıntılı ve çabuk bilgi alabilirsiniz.

0212 526 12 00 dahili : 1250

ozansefer, Mert E. ve Ali Demir bunu beğendi.
  15. Celalettin aktaş

Celalettin aktaş Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Gumruge takilmadi ise merlincycles urunleri hizli fonderir 5 mayista ayakkabi pedal aldim 7 mayista kargi yapildi 8 mayista turkiyeye girdi. Ayni gun torbaya eklendi yarin 10 mayisda alirim. Toplam 5 gun. Bence siz bir ortaligi kolacan edin

GT-I9500 cihazımdan tapatalk ile gönderildi. Bu nedenle Türkçe imla hataları içerebilir. Kusura bakmayın.

Ali Demir bunu beğendi.
  16. Erdal YILMAZ

Erdal YILMAZ Onursal Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Aynı yerden ben de ayakkabı ve pedal aldım, 7 gün içinde elimdeydi. Yine aynı yerden aynakol, fren ayağı, gidon boğazı, ruble aldım, Türkiye'ye geldikten sonra 15 gün de gümrükten çıktı ve adresime teslim edildi. 3 gün önce yine aynı yerden dış lastik, far ve gözlük aldım, bekliyorum. 2 ayrı gümrük vergisi çıkması gereken paketimin sadece 1 tanesi için vergi ödedim, diğeri için vergi alınmadı.

Hava limanı ve gümrük memurları o an ki ruh haline göre mi hareket ediyor, yoksa bu işin ciddi bir prosedürü var mı, bunu anlamak güç!

Ali Demir bunu beğendi.
  17. Celalettin aktaş

Celalettin aktaş Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Kadrolara bile vergi odemeyen arkadaslar var. Memurun ciddiyeti ve bilgisine bagli. Stok da olan parcalar gumrugede takilmazsa cok seri geliyor.

GT-I9500 cihazımdan tapatalk ile gönderildi. Bu nedenle Türkçe imla hataları içerebilir. Kusura bakmayın.

Ali Demir bunu beğendi.
  18. caner ünsal

caner ünsal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    İstanbul dışından verilen siparişlerde sorun çıktığında örn . gönderinin sipariş sahibinin önünde açılması uygun siparişlerde süreç nasıl işliyor?
    İzmir , Ankara vs illerden sipariş verip Gönderi Türkiyeye giriş yaptığında gümrüğe çağrılan oldu mu ?

Gümrük memurunun Ülkeye girişini sakıncalı olabileceğini düşündüğü , sipariş sahibinin açıklama yapması gereken ürünler olabilir. Ya da Ürün bedelini inandırıcı bulmayıp fatura ile bizzat gümrüğe gelinmesi istenebilir. Gümrüğe bizzat gelinmesi gereken başka sebepler neler olabilir bilmiyorum. Başına benzeri drumlar gelen arkadaşlar paylaşabilirse faydalı olur diye düşünüyorum.

19. muratcolakoglu

muratcolakoglu Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Gönderinin sipariş sahibinin önünde açılması diye bir süreç yok. Gümrük memuru paketi açar inceler kararını verir. Sipariş sahibi ile bu konuları görüşmez. Ödeme evrakları gerekirse onları da isterler.

Bu tip ürünlerin zaten listesi var. Gümrük memurunun düşüncesine ya da görüşüne bağlı değil. Böyle bir ürün varsa el konulur ve imha edilir.

20. Halil EROĞLU

Halil EROĞLU Aza

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    İmha edilecek ürünler dâhilindeyse imha edilir, değilse geldiği yere geri gönderilir. Örneğin; kimyasal ilaçsa imha edilir, dürbünse geri gönderilir gibi...