Merlin Cycles rezilliği

Çetin Güzel

Daimi Üye
Tepki
197
Merhaba, sizlere merlin cycle marceramı anlatmak istiyorum;
Beni tanıyanlar bilir jant konusunda sürekli sıkıntı çekmişimdir, bende bu sıkıntıların bitmesi için 31.04.2017 tarihinde campagnolo shamal ultra c17 jantından sipariş verdim ve çilesi başlamış oldu.

Arkadaşımın merlincycle'dan aynı jantı sipariş vermiş olup 15 gün içinde teslim almıştır ama benim ki 15 gün geçmesine ragmen bana hala ulaşmadı, bende durumu merlin grubuna yazdım; biraz daha sabırlı olmamı ve yakın zamanda geleceğini söylediler. 3 gün sonra tekrar yazdığımı ve kargonun nerede olduğunu sorduğumda kargonun Türkiyede olduğunu yakında tarafınıza ulaşacağını yazdılar. Spring adlı kargo firmasına kargomu nereye bıraktıklarını sordum bana aldığınız firmayla görüşmemi söyleyen bir e posta aldım. Daha sonra tekrar merlincycle mail attım bana barkod numarası göndermelerini istediğim. Bunları yaparkende arkadaşlarımdan yardım isteyim bir şekilde alman sitesinden kargonun barkod numarasını bulduk; merlincycle'sa 15gün geçmesine rağmen barkod numarasını gönderemedi, bana hergün gönderdiğim epostalara firmadan haber bekliyoruz, bilgi aldığımızda hemen size bilgi vereceğiz dediler. Bu böyle geçip gitti, o sırada da ben ptt'ye kargomun gelmediğini ve araştırma yapılmasını istediğim; ptt'te 3 gün için şaşırtıcı bir biçimde araştırma yapmış(bu beni çok şaşırttı çünkü cevap almayı beklemiyordum) böyle bir kargonun olmadığını söylediler.

31.05.2017 tarihinde kargo bilgilerini kontrol ederken, şöyle bir yazı gördüm; kargo alıcı firmaya geri gönderilmiştir yazısı gördüm. Hemen merlincycle'la kargomun size gönderildiğini ve kargom nerde yazan bir mail attım. Kendileri evet kargonuz geri gönderilmiş bunun için üzgünüz yazmışlar, Bende bana yeni bir jant göndermelerini yazdım bana kargo gelmeden size birşey gönderemeyeceklerini, istersem kargo firmaya geri gittiğinde bana para iadesi ya da jantı tekrar gönderebileceklerini yazdılar. Bende beklemeye devam ettim.

İki gün önce kargonun durumunu sordum bana hala gelmediğini spring adlı kargo firması 8 hafta içinde kargonun gelebileceğini söylemiş ama eminim bu kadar uzun sürmez paranızı daha erken gönderebiliriz yazmışlar. Bende bugün kendilerine gayet uzun bir eposta gönderdim; içeriğini buraya yazmayacağım ne olduğunu tahmin edebilirsiniz.

Benim çok büyük sandığım firma böyle 5 para etmez bir firma çıktı. Wiggle kargo takipsiz gönderdiği için bu firmayı tercih etmiştim ama beni çok mağdur ettiler.

Scudo

buzlubadem

Aktif Üye
Tepki
85
İsim
sertaç
Bisiklet
Trek
Sizi resmen para iadesine zorlamislar. Aldiginiz jant indirimliyse bekleyin gondersinler . 8 haftada surmez 1 2 haftada doner buyuk ihtimalle .

• Beğen
Tepkiler: T.T

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Merlincycles bir süredir ürünleri garip bir firma ve takip sistemi ile gönderiyor. Sırf bu yüzden sorun yaşayan veya mağdur olanlar çoğalmaya başladı.

Daha önce gönderdikleri ürünler hem takipli, hem de çok hızlı bir şekilde alıcılara ulaşıyordu. Firmadan 2017 yılına kadar tam 17 kez ürün satın aldım. Bu ürünlerin içerisine jant seti de dahildir. Bahsettiğim kargo sistemi gelene kadar en ufak sorun yaşamadım.

Sizin yaşadığınız bu durum gerçekten can sıkıcı bir hal almış. Umarım en kısa sürede çözüme kavuşturursunuz.

Groims

Forum Bağımlısı
Tepki
1.511
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Çetin Güzel Benim de bir üst alturada sorun çıktı. İade için geri postaladım. Para yatırmadılar. Zamanının parası ile 60 TL idi. İş yoğunluğum sebebiyle de arkasına düşmedim. sonrasında Merlin benim için bitti.

• Beğen
Tepkiler: SerkanH

hashus1099

Deprem Dede
Tepki
1.464
İsim
hashus1099
Bisiklet
Canyon
@Groims
ingilizler fiyat konusunda daha uygun oluyor çoğunlukla, ama alman sitelerde münferit indirim yakaladım mı kaçırmıyorum.

chainreaction kuzey irlanda bu arada. :D

evans da iyidir, geçen kış gönderdikleri paket elime ulaşmadı, benzer ürün gönderimi veya ücret iadesi seçeneklerinden hangisini isterseniz hemen ilgilenelim dediler. ücret iadesi aldım.
onlar da spring global kullanıyorlardı, barkod numarasınu alamadığım için takip edemedim.

artık spring kullanmayan siteleri tercih ediyorum.
chain 3 günde gönderi iletti geçen. wiggle ve sigmasport da aynısını yapmıştı.

almanlardan yaptığım alışverişlerde geç teslim talihsizliği oluyor, tek şikayetçi olduğum konu bu. bike-discount'tan söylediğim kask 2 hafta işlem görmemişti, muhtemelen kargo toplanma yerinde beklemiştir, ama geliyor sonuçta. bike-components'tan da jant almıştım, 1.5 ay boyunca yine ülkeye giriş yapmasını bekledim ama bu muthtemelen türk gümrüğünün sorunuydu, çünkü air mail ile gelmiş. çok büyük olasılıkla haftalarca işlem yapılması için beklemişti. bike-24 de nedense 3 haftadan erken gönderi iletmedi bugüne kadar.
bütün siteler 2 gün içinde kargoya veriyor ama işte arada ne oluyor, problem kargoda mı yoksa bizim gümrükte mi anlayamadım. almanya'dan gelen gönderiler yavaş ilerliyor.

barkod numarası alamadığım hiçbir siteden artık alışveriş yapmam.

ilberto

Aktif Üye
Tepki
164
İsim
İLBER
Bisiklet
Canyon
Çok ilginç. Acaba kargonun hacmine göre kargo firması damı değişiyor? Tam 10 gün önce bende merlinden küçük bir siparişim olmuştu. 3 gün önce elime ulaştı (aramex ile göndermişlerdi ve kapıma gelinceye kadar takip sorunsuz işledi) Sizin spring diye bir kargo firması ile göndermeleri garip olmuş. Ayrıca spring diye bir firma varmış onuda öğrenmiş olduk. İngilizlerin ahmet-mehmet lojistiği herhalde.

Çetin Güzel

Daimi Üye
Tepki
197
@hashus1099 Wiggle, ürün gelmediğinde ve bir ayı geçtiğinde üç seçenek sunuyor, para iade, kupon ya da yeni ürün gönderilmesi. bike24'tende sıkıntısız alışveriş yapmıştım.

@ilberto aramexle geliyorsa sıkıntı yaşamazsın; yaşayacağın tek sıkıntı, Türkiye'ye geldiğinde biraz geç gelir.

tolga akyol

Forum Demirbaşı
Tepki
457
Bisiklet
KTM
Merlin den verdiğim son iki siparişim farklı şekilde elime ulaştı. Birisi 6 diğeri günde geldi. Ayrıca yurtiçi kargo teslim etti. Neye göre değişiyor gönderi bilmiyorum ama bana spring ile gelmişti.

Hakan Bahrilli

Aktif Üye
Tepki
162
Bisiklet
Colnago
Yurtdışından alışveriş hala sıkıntılı ve sancılı bir süreç malesef. Merlin Cycles ın spring kargo şirketi ile çalışmaya başladığından bu yana sıkıntılı malesef kargo takibi ve hala da vazgeçmediler springden. Benim de gçen yıl verdiğim siparişim 28 günde ulaşmıştı elime. Size spring kargo takip numarasını verdilerse onun barkod numarasını öğrenebiliyorsunuz ki zaten öğrenmişsiniz. Sorgu yaptığınızda tüm süreci görebiliyor olmanız lazım ptt nin kargo takibinden. Bu tip alışverişleri barkodundan takibini iyi yapmak gerekiyor. Ptt görevlileri de adres eksikliği ya da adreste bulunmadığınız gibi gerekçelerle aslında hiç yola bile çıkarmadan merkezde kargonuzu bekletip 7 gün içinde de teslim almadığınızdan geri gönderiyorlar kargoyu. Dikkat etmek lazım gerçekten.

hashus1099

Deprem Dede
Tepki
1.464
İsim
hashus1099
Bisiklet
Canyon
@Hakan Bahrilli

nasıl öğreniliyor? forumda birkaç yöntem vardı, geçen çok uğraşmama rağmen hiçbiri işe yaramamıştı.

Groims

Forum Bağımlısı
Tepki
1.511
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ihsan onur şener Alman zannediyordum. Bana almanca mail atıyorlar :( Kuzey İrlandaymış merkez. :D

upload_2017-6-15_9-46-11.png

• Beğen
Tepkiler: Xoqo

Hakan Bahrilli

Aktif Üye
Tepki
162
Bisiklet
Colnago
@hashus1099 Uzun zaman önce denemiş ve öğrenebilmiştim barkod numarasını ancak şu an net olarak hatırlamıyorum. Sanırım hollanda postasının sitesinden öğreniliyordu. postnl spring olarak aratırsanız birşeyler çıkıyor google da

Çetin Güzel

Daimi Üye
Tepki
197
@Hakan Bahrilli Burada sorun spring firmasında daha sonra merlinden kaynaklanıyor. Ben alman sitesinden barkod numarasını öğrendim ama orda yazan barkod numarası yanlış çıktı; bunu yazmayı unuttum. Şöyle düşün sen firmaya hergün mail atıyorsun barkod numarası ne oldu diye onlarda firma araştırıyor diyor tam bir hafta sonra kargo geri gönderiliyor.

@hashus siteyi silmişim hatırlarsam yazarım tekrardan.

Hakan Bahrilli

Aktif Üye
Tepki
162
Bisiklet
Colnago
@Çetin Güzel Kargo Türkiyeden mi dönmüş yoksa spring merline mi geri göndermiş? Bazen bu tip anlaşmazlıklar olabiliyor firma ile kargo şirketi arasında malesef, bu da biz tüketicilere yansıyor ne yazık ki.

Sefa01

Daimi Üye
Tepki
190
Bisiklet
Pinarello
Bende jant konusunda merlinle papaz oldum zamanında yazmamıştım fakat şimdi yazayım.
Ben de kampanya ile campagnolo bullet ultra almıştım her yerde 1000 dolar iken ben 600 dolara almıştım. Neyse jant geldi vergisini ödedim aldım. Hubunu yanlış göndermişler durumu bildirdim tamam geri gönderin biz size yenisini gönderecez dediler. Gönderdim. Bu sefer temin edilemiyor dendi direk paramı sormadan iade ettiler. Sonra telefonla aradım uzun uzun konuştuktan sonra yardımcı olamayacaklarını istersem istediğim bir jant setinde %10 indirim yapabileceklerini söylediler en son. Yanlış gönderdikleri jant için ödediğim vergiyide kendi devletime başvurmamı önerdiler. Neyse yaptıkları indirim vergiyi karşılar deyip söylensem de kabul ettim .
Zipp 404 jant almak istediğimi yüzde 10 indirim yapmalarını istedim. Tam alacakken, tekrar mail atıp isterseniz önceki aldığınız jantı aynı fiyata istediğiniz hubla gönderebiliriz dediler ben de kabul etmeyip zipp 404'ü aldım.
Demek istediğim müşteri memnuniyetinden daha çok kendi çıkarlarını gözeten bir firma.
Evanscycles ise tam tersi bir kaç defa benzer problemde hem paramı iade ettiler hem de ürünü hediye ettiler.
Bir şey alırken eğer çok fiyat farkı yoksa merlin'i tercih etmiyorum.

• Beğen
Tepkiler: Çetin Güzel

amoush00

Forum Bağımlısı
Tepki
1.104
İsim
Emrah Çetintaş
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Geotech
Bir arkadaş var Ankara'da .. Size yurt dışından almak ne kadara mal olacaksa, ürünleri aynı fiyata satıyor.. Sağlam sıkıntısız, görerek alıyorsunuz.. Şimdiye kadar bir grup set ve garmin aldım.. Dileyene bağlantısını veririm..

hayriünal

Daimi Üye
Tepki
447
İsim
hayri ünal
Bisiklet
Lapierre
@amoush00

@amoush00 iletisim bilgilerini paylasabilir misiniz

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi