Merlin Cycles

Cuneyt Erkman

Forum Bağımlısı
Tepki
702
Bisiklet
Salcano
benim bu işten anladığım kimsenin birşey bilmediği ptt çağrı merkezinden çinden çıkmadan teslim edilmiş dediler o zaman destination da neden turkey yazıyor ve ptt nin sitesinde görünüyor?

Scudo

Engin YAĞIZ

Daimi Üye
Tepki
189
İsim
Engin YAĞIZ
Başlangıç
2001—02
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar 04.01.2014 de sipariş verdigim zipp gidon bandı 20.01.2014 de elime ulaştı başka arkadaşlara nazaran benim sipariş biraz geç kaldı,sanıyorum yılbaşı tatili etkili oldu. Ürün 25 euro oldugu için hiç bir ek ücret ödemeden teslim aldım...

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
@Cuneyt Erkman

Bence durumu bildirin, fazla beklemeyin. Nereden almıştınız?

Ahmet.Çetinkaya

Aktif Üye
Tepki
118
Bisiklet
Cannondale
@Cuneyt Erkman

Çağrı merkezinde bu tracking ID de sizin ad ve soyadınız mı gözüküyordu? Bir an önce satıcıyla irtibata geçin o zaman. Cevaba göre şikayet edebilirsiniz.

Ahmet.Çetinkaya

Aktif Üye
Tepki
118
Bisiklet
Cannondale
@Cuneyt Erkman

son durum nedir? herhnagi bir gelişme oldu mu?

Doruk.

Daimi Üye
Tepki
40
Merhaba arkadaşlar,

Merlin cycles tan yaklaşık 1000 tl likalışveriş yapmak istiyorum, gümrüğe takılma ihtimali ne kadar takılırsa ne kadar ödeyip alabiliyoruz?

Teşekkürler,

Konuyu buraya açtım yanlışsa ilgili arkadaşlar taşırsa sevinirim.

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
Yurt dışı alışverişinizin tutarı 75 Euro nun üzerindeyse gümrük vergisine tabi tutulur. Ödeyecek olduğunuz gümrük vergisinin miktarı da almış olduğunuz ürünlerin tutarının %18 i+ gümrük depozit ücreti olarak hesaplanır. Depozit ücreti 3 5 tl bir şey.

avanak_abdi

Forum Bağımlısı
Tepki
324
Bisiklet
Specialized
75€ üstü gümrük vergisine tabidir. Avrupa Birliği ülkelerinden gelen paketler için %18, diğer ülkelerden gelen paketler için %20 gümrük vergisi alınır.

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
Gümrüğe takılma ihtimali, paketin boyutunu ve ürün bedelini dikkate alırsak %95 diyebiliriz...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Takip numarası olan gönderilerin %95'i yeni gümrük mevzuatı ile birlikte gümrük muayene ve kontrollerinden geçiriliyormuş. Daha önceden de böyle bir uygulama olduğunu ancak takipli gelen paketlerin tamamı yerine yarısının kontrol edildiğini, bu nedenle devletin maddi zarara uğradığını söylüyorlar.

Şu durumda sizin alacağınız ürün yada ürünler, değeri yüksek olduğu için vergiye tabi tutulabilir. Detaylı bilgiyi aşağıdaki numaradan alabilirsiniz.

İstanbul PTT Baş Müdürlüğü
0212-526-12-00 Dahili : 1250

Ergun Yavuz

Daimi Üye
Tepki
73
Bisiklet
Salcano
Gümrüğe takılma limiti 150 € oldu diye biliyorum ben en son öyle bir yazı okumuştum. Yinede yanlış biliyor olabilirim.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Ergun

Olmadı maalesef

Tapatalktan gonderdim Turkce karakter varsa "tepetaklak" olmus olabilir

Doruk.

Daimi Üye
Tepki
40
çok teşekkür ederim arkadaşlar ben 75 euro sınırını biliyorum fakat belki bir ihtimal eskiden geçirmiş olanlarınız varsa diye sordum

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
150 200 Euro ya kadar sadece paketi küçük olduğu için birazda şans eseri geçen ürünleri duydum ama alacağınız ürünlerin ne olduğunu bilmesem de gümrüğe takılacağı kanaatindeyim.

• Beğen
Tepkiler: ufuk şimşek

Ergun Yavuz

Daimi Üye
Tepki
73
Bisiklet
Salcano
@halil ibrahim duran

Demek ki yanlış okumuşum:) bende bütün planları 150 € ya göre yapıyordum :)

Turker.E

Daimi Üye
Tepki
211
İsim
Türker
Bisiklet
Cube
hocam merlincycle gibi siteler fatura kestiği için ve kargoya çok sağlam yapmak için devasal boyutlarda gönderdiği için kesin gümrüğe takılıyor...Yani mevzu şöyle oluyor...merlin ürünü kargoluyor kocaman koliyle bizim gümrüğe gelince bu neymiş lan diyip içini açınca kabak gibi fatura çıkıyor...adamlarin internete falan birşey yazmasına gerek yok...1000TL lik ürün varsa ve her üründen 1 adet yani kendi kullanımınız içinse %20 yansıyor hocam...

Efe Yamac Yarbasi

Daimi Üye
Tepki
311
Bisiklet
Cannondale
biraz işin şans boyutu da var galiba, benim 75 euroyu geçen alışverişim gümrüğe takılmadı :)

Tepki
27
Bisiklet
Salcano
Arkadaşlar bu siteden ürün alışverişinde gümrük riski yaşayan oldumu 360 liralık bi alışveriş yapacamda bilen biri yardımcı olursa sevinirim.

Engin YAĞIZ

Daimi Üye
Tepki
189
İsim
Engin YAĞIZ
Başlangıç
2001—02
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben şubat ayında 180 tl lik alışveriş yapmıştım yaklaşık 8-9 günde elime ulaştı.
Yanlış hatırlamıyorsam 150 euro yu geçmezsen gümrük sorunu yaşamıyorsun...

Cenk Yiğit

Daimi Üye
Tepki
53
Bisiklet
Merida
@Engin YAĞIZ

Yanlış bilgilendirme lütfen yapmayalım sınır uzun süredir 75€ dur 180 lira sınır dahilinde kaldığı için gümrüksüz şekilde teslim almışsınız

Eğer tnt getirecek ise direk gümrüğe giriyor . Royal mail ile gelecekse belki geçebilir ama ambalaj üstü fatura oluyor memur bakar ise takılır

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi