Merlin cycles ayakkabı + pedal

selfpower

Daimi Üye
Tepki
88
Bisiklet
Carraro
Yanlis anlattim sanirim, pedalin icinden cikti kaller zaten ama ayakkabininda icinde olmuyor mu ? @ElcaSeJawS

Scudo

Ozan Duran

Forum Bağımlısı
Tepki
621
Bisiklet
Cannondale
Kaller sadece pedalla birlikte gelir, ayakkabıyla gelmez.

ElcaSeJawS

Forum Bağımlısı
Tepki
575
İsim
fatih
Bisiklet
Cannondale
@selfpower no sadece pedalla birlikte geliyor kaller. Sebep ise aldigim pedala gore ayakkabıya monte et dıye pedalla gelır ayakkaıbyla gelse her pedala uymaz.

selfpower

Daimi Üye
Tepki
88
Bisiklet
Carraro
Decathlonda shimano nun spd ayakkabilarini denerken baktim hepsinin icinde kal ve vidalari mevcutdu o yuzden ikileme dustum. Cok sorun degil ciksaydi yedek olarak dururdu :)

Ayaklabinin icindeki kaller baglanti somunu neden hic hareket etmiyor fikriniz var mi? Diger tarafin cok rahat ileri geri yapabiliyorum.

Cevaplar icin tşkler.

Ahmet.Uzun

Aktif Üye
Tepki
146
Bisiklet
Salcano
Selamlar, Flr F55 spd ayakkabıyı kullananınız var mı acaba? Taban esnemezliği, taban konforu, kayışları sıktığınızda ayağın sabitlenmesi, hava alabilirliği, shimano gibi bir numara büyük veya aynı numara almak bunları merak ediyorum. Kullanan varsa yorumlayabilirse çok güzel olur.

Gjankrow

Forum Bağımlısı
Tepki
3.299
Bisiklet
Salcano
@Ahmet.Uzun Ben iki kere kullandım. Kullanmaya devam edeceğim. Tabanı esnemiyor. Ayağımı güzelce sardı ve sorun olmadı. Gayet kullanışlı. Çok para verip profesyonel bir ayakkabı alma gereği duymadığımdan f55 aldım. Açıkçası memnunum. 41 numara giyiyorum ayağıma tam oturdu.

• Beğen
Tepkiler: Ahmet.Uzun
Tepki
57
Bisiklet
Scott
Merlin'den FLR F65 Modeli + Shimano SPD pedal olarak verdiğim sipariş yaklaşık 10 günde bugün elime geçti. İlk SPD deneyimim olacağı için kıyas ve yorum yapamıyorum. Fakat ayakkabılar kalıp olarak biraz büyük. Ama kilit sistemi ayakkabıyı sağlamca sabitliyor ayağıma. Düşünenler bir numara küçük sipraiş verebilir sanırım.

Fırat Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.370
Bisiklet
Focus
FLR F 117 modelini kullanan var mı
(link)

serpol79

Aktif Üye
Tepki
181
İsim
serkan
Bisiklet
Fuji
Bugün Kargo dahi 281 tl paybal üzerinden Shimano Ultegra 6800 Carbon SPD-SL Pedal sipariş verdim. Siparişin takibini nasıl yapacağım. iyi akşamlar.

Korhan A.

Üye
Tepki
15
Bisiklet
KTM
@serpol79 size kargo takip no'sunun mailini atarlar, yurtdışına sevk'i itibari ile aynı numara ile ptt'nin sitesinden takip edebilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: serpol79

erengnc

Üye
Tepki
0
İsim
eren genç
Bisiklet
b'Twin
flr f55 ayakkabi ve shimano spd m520 pedalı az önce sipariş ettim. 45 no giyiyorum yorumlardan dolayı 45 no sipariş verdim.
geldiğinde yorumlarımı bildireceğim :)

Ahmet.Uzun

Aktif Üye
Tepki
146
Bisiklet
Salcano
Ayakkabı ve pedallar geldi.
Ayakkabılar güzel, üst kayışlar güzel tutuyor yukarı doğru esneme fazla yok. Tabanda biraz esneme var fakat aşırı değil. Hafiflik güzel ben daha ağır bekliyordum. Dış boyutu küçük gibi ayakkabılar kibar gözüküyor ayakta. Beden olarak Shimano gibi bir numara büyük almak gerekmiyor, normal spor ayakkabı bedeni alınmalı.
Tek kötü yanı burun kısmındaki yapıştırılan kısım biraz uğraşılmadan yapılmış gibi kötü değil ama daha güzel bir işçilik olabilirdi.

Pedallar shimano m520 spd pedal. Bunun hakkında yorum yapmaya gerek yok bence, klasik shimano pedalı takması çıkarması kolay.
En büyük sürpriz pedal ile birlikte Shimano platform göndermişler. Merlincycles'dan kontrol etmedim ama sanırım platform dahildir gibi yazı yoktu. Hediye mi yoksa yanlışlıkla mı gönderdiler bilmiyorum ama babam en çok buna sevindi.

Sonuç olarak kargoyla birlikte 160 TL ücret ödedik ve bence bu fiyatı sonuna kadar hakediyor. Yarış koşmayacaksanız, çok yüksek performansta antrenman yapmıyorsanız kesinlikle tavsiye ederim.

Fotoğraflar yan çıktı kusura bakmayın.
20160428_154804.jpg
20160428_154813.jpg
20160428_154822.jpg
20160428_154847.jpg

dincer_colak

Forum Demirbaşı
Tepki
580
Bisiklet
Merida
merhabalar bende bayram oncesı aldım yol ayakkabısı ve pedal kargo dahıl 195 tl ama bayram oncesı ıdı hala elıme ulasmadı kargo nasıl takıp edılıyor onuda bılmıyom kı

IAMCYCLING

Üye
Tepki
18
İsim
Kaan
@Ahmet.Uzun
@Atilla G.

@selfpower

Merhaba aynı ayakkabıdan ben de kullanıyorum lakin kal pedalıma oturunca çıt diye ses çıkmıyor. ( kalin ön tarafı kilitleniyor fakat arka tarafı kilitlenmiyor) ne yapabilirim acaba? Bütün sertlik ayarlarıyla da oynadım pedalın.