Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Merlin Cycle dan Shimano Ultegra 6800 Groupset Almak

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Osman SUNEL tarafından paylaşıldı.

1. Osman SUNEL

Osman SUNEL Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba Arkadaşlar,

Ultegra Setli bir bisiklet toplamayı planlıyorum. Aşağıda vereceğim linkteki ürünün fiyatını gümrük ve kargo bedelini hesaba katarak yorumlar mısınız? Bu şekilde alınan ürünlerde garanti koşulları nasıl oluyor? Bu bütçelere alınabilecek daha iyi bir set var mı? Teşekkürler..

http://www.merlincycles.com/shimano-ultegra-6800-groupset-62928.html

2. volkan a

volkan a Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    ben aynen bu alışverişi yapmış biriyim :) merlin en uygun fiyatları veren site. ultegra da zaten kendini kanıtlamış, üst düzey mükemmel bir set.
    sanırım uluslararası garantisi oluyor. niyeyse garanti meselesini hiç düşünmedim. set 1 hafta içinde, her parçası tek tek paketlenmiş ve gayet sağlam kolilenmiş halde geldi. fakat birlikte sipariş verdiğim jantlar evime gelmesine rağmen ultegra set gümrüğe takıldı. gümrüğe gittim, memur kutuyu açtı, arka aktarıcıyı aldı, evirip çevirdi "bu ne böyle " dedi. bisiklet parçası dedim. %18 vergisini ödeyip kolimi aldım. bir kaç aydır setimi kullanıyorum, hiç bir problem yok maşallah.
    fakat bir arkadaşım garanti paracard ile merlin den sipariş verdi parası resmen arafta kaldı. birkaç haftadır merlin ve banka birbirine paslayıp duruyor. paypal ile alışveriş yapmak daha sağlam sanırım. ben normal visa kartımla 3 kez alışveriş yaptım herhangi bir sorun yaşamadım.

3. Osman SUNEL

Osman SUNEL Yeni Üye

Seviye:
    %18 kdv dışında bir ücret var mı? gümrük işlem ücreti yada gümrükten çekme ücreti gibi adlar altında? bir de ptt kargo ile teslim edildiğini ve gümrük ücretinin ptt kargoya ürünü teslim alırken ödendiğini okumuştum. bu konuda bilginiz var mı?

4. volkan a

volkan a Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    ptt kargo elden size teslim ettiğinde %18 i elden alıyor. geçenlerde bir arkadaşıma 105 set aldık, aynen böyle oldu. benim jantlarım evde olmadığımdan ptt nin dağıtım merkezine gitmiş, oraya ödeme yapıp aldım.
    gümrüğe takıldıysa gümrükteki gişeye ödüyorsunuz. ben bunun dışında bir ücret ödemedim.