Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Merlin Carbon Kadro

Konu, 'Kadrolar' kısmında Osman SUNEL tarafından paylaşıldı.

1. Osman SUNEL

Osman SUNEL Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba Arkadaşlar,

Karbon kadrolu bir bisiklet toplamayı düşünüyorum. Ama karbon var, karbon var. Merlin bildiğim kadarıyla oldukça eski bir Amerikan markası sitesinde aşağıda verdiğim linkteki kadroyu fiyat (gümrük ve kargo bedelini de hesap ederek), performans, kalite kriterleri içinde değerlendirmenizi istiyorum. Alternatif önerileriniz varsa değerli tavsiyelerinizi beklerim. Teşekkürler..

http://www.merlincycles.com/merlin-malt-cr-carbon-frame-fork-61225.html

2. Fatih Çetin

Fatih Çetin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Gümrüğe takılırsa toplam maliyeti yaklaşık 1450 TL olacaktır. (%18 vergi ile beraber) Ücretsiz kargo.

3. Osman SUNEL

Osman SUNEL Yeni Üye

Seviye:
    1450 tl karbon kadro için makul görünüyor ama kadro kaliteli mi bilmiyorum. scott ya da giant a kıyasla kalite ağırlık gibi ölçülerde iyi midir?

4. volkan a

volkan a Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
  5. Cenk Yiğit

Cenk Yiğit Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
  6. Osman SUNEL

Osman SUNEL Yeni Üye

Seviye:
    75 € altı ürünlerde gümrük ödenmiyor diye biliyorum.

7. Erhan.Ö

Erhan.Ö Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Eğer devlet postası ile gelirse (PTT, Royal mail, USPS) %18 gümrük vergisi olur, gidip ödeyip alırsınız. Fakat özel kargo şirketlerinden biri ile gelirse (TNT, DHL) bu %18 üzerine çeşit çeşit masraf çıkarıp fena halde canınızı sıkabilirler. Sizin adınıza gümrük işlemleri yaptık, depomuzda beklettik vs. Yurtdışı alışverişlerde buna dikkat etmek lazım.

8. Recep-Şahin

Recep-Şahin Kıdemli Üye

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    aynı kadrodan ben de almayı düşünüyorum. Fiyatı da gayet uygun. Vergi dahil 1000 tl civarına geliyor. Kadroyu gören, bilen hakkında bilgi sahibi olan var mı acaba?

9. Halil Barış Çaldıran

Halil Barış Çaldıran Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
  10. Barış Özegemen

Barış Özegemen Swim Bike Run

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    @Halil Barış Çaldıran abi hemen aydınlatalım o zaman :D arkadaşlar ben sipariş verdim aldım yaklaşık 1 aydır da kullanıyorum kargo ve vergi dahil bana 1050 tl gibi bir rakama geldi öncelikle kadro on numara beş yıldız fact carbon denilen bir örüm sistemine sahip kilosu tatminkar düzeyde hafif ve kadro gayet rijit tek söylemem gereken furç takımı dahil değil ben türkiyede daha kolay bulurum diye sipariş vermemiştim ama beklemek zorunda kaldım aklınızda bulunsun ...

11. Recep-Şahin

Recep-Şahin Kıdemli Üye

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    @Barış Özegemen o zaman veriyorum siparişi. Aldığınız furç takımı ve topladığınız parçalar hakkında bilgi verebilir misiniz?

Barış Özegemen bunu beğendi.
  12. Eser Sevinç

Eser Sevinç Onursal Üye

Adı:
    Eser Sevinç
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Daha önceden Merlin kadro veya bisiklet göndermiyordu Türkiye'ye, demek göndermeye başlamışlar, sevindirici bir haber.

13. mertsimsek76

mertsimsek76 Aktif Üye

Adı:
    Mert Şimşek
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Hayirli olsun.. gule gule kullanin insallah.. kac kg. geliyor bu sekilde? Aksium + grup set olarak ne kullandiniz acaba?

14. Ahmet Onur Çakmak

Ahmet Onur Çakmak Onursal Üye

Seviye:
    Seatstay kismi janttan sonra birlesip seat tube'a girmek yerine direk baglanti yapsaymis merida scultura olacakmis neredeyse. Acilari cok benzer yapiya sahip.
    @Özhan Akgöğ bak burda ne var :)

15. Özhan Akgöğ

Özhan Akgöğ Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    @Ahmet Onur Çakmak Haha gördüm hacı:D takipteyim furç sistemi yaktı beni zaten arkadaşa özelden yazdım. token omega a1 aldım uymadı :/

16. Barış Özegemen

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    @Recep-Şahin Neco H773 Threadless Headset 1 1/8 inç Furç Kırmızı furç takımı bu ınır tube bır kadro yanı sadece rulmanları yerıne oturtmak yeterlı ama soyle bır durum var gorsel olarak az bır bosluk var gıbı bu da benım hosuma gıtmedı o yuzden gelecek ay merlin le haberleşip buna uyan en ıyısı hangısı dıyıp değiştirmek istiyorum fakat kesinlikle bosluk yada sarsma yok .... @mertsimsek76 topladıgım parçalar aksiyum jant seti 105 kollar 105 arka aktarıcı fsa k force karbon aynakol ricthley sele ve sele borusu token gıdon bogazı ve uno gidon .... pedalsız 8.2 ölçtük kadro kenısı hafıf ama kullandıgım kompenantlar agır kaldı acıkcası yanında yanı rahat rahat 7 kiloyu görecek bir kadro ....@Ahmet Onur Çakmak abi açısı gayet guzel hatta bike fit yaptım bisiklet acıları resmen benim için yapılmış gibi ve suculture modelini anımsatıyor hakıkaten.... Buarada hallowetech 2 göbek var yanı bb uyumlu o yuzden ayna kolda hıcbır sorun yasamadım .... @Özhan Akgöğ birde istersen sadece rulmanları koy oyle dene sımdı aldığın modeli bilemediğim için yorum yapamıyorum ...

17. Barış Özegemen

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Bir ekleme daha yapayım bu fiyata alınabilecek bir kadro bu gun aliexpressten ne şekil ve şarttaa üretildiğini bilmediğim bir kadro bile bundan pahalı hiç olmazsa burada fason ürettirse bile bir muhattabın var diye düşünüyorum bir kaç inceleme yazısı okudum kadro hakkında gayet herkez memnun ve 100 uzerınden 91 almış bence tercih edilebilir bir ürün :D

Ekli Dosyalar:

18. mertsimsek76

mertsimsek76 Aktif Üye

Adı:
    Mert Şimşek
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Gunaydin.. ben de ayni fikirdeyim.. fakat ben bir kombinasyon yaptim.. eger yazilan tum agirliklar dogru ise elimdeki componentleri de kullanarak pedalli 7.7 kg. gibi birsey cikti.. dogruysa deger tabii.. carbon sele borusu, bogaz ve gidon.. shimano rs 010 teker seti.. 105 5800 grup set.. suluk kafesleri ve shimano pd.r 540 da dahil cikti bu agirlik.. siparise donusturmeyi dusunuyorum.. ayni guzel yorumlari ben de okudum.. bakalim hayirlisi..

19. Barış Özegemen

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    @mertsimsek76 hadi hayırlısı o zaman :D 7.7 şaşırtıcı değil dediğim gibi benim kompenantlarım ağır kaldı azıcık ... çok daha hafifletmek mümkün.... içinize siner inşallah ...

20. mertsimsek76

mertsimsek76 Aktif Üye

Adı:
    Mert Şimşek
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Sizin aksiumlar benim rs 010 dan hafif olabilir.. bogaz ve gidon fsa carbon bende.. onlar iyi.. sele borusuyla sele de carbon... oralardan kazaniyor.. ama bu isin sonu yok.. harca jarca nereye kadar :))