Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Merida'nın furş takımları ile derdi ne?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında isasntrk tarafından paylaşıldı.

1. isasntrk

isasntrk Yeni Üye

Adı:
    İsa
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    2015 Model Crossway 20V bisikletim var. Geçenlerde bir maşa(Swing Shock) hoşuma gitti satın aldım. İş söküp takmaya geldiğinde elimden böyle şeyler gelir diye kendim giriştim. Maşayı bisikletten ayırınca bilyeler tıkır tıkır döküldü :D 1 senede dağıtmayı başarmışım :p Bilyeleri tek tek toplayıp dizsemde içime sinmedi bir iş yapıyoruz tastamam olsun diye bari yenisini alalım!
    Ara tara bi tane aldım internetten o da uymadı geri gönder derken Aslı bisiklet ile iletişime geçtim bir de ne öğreneyim Merida bu modelde iki farklı furş takımını harmanlamış ve bize bolbol söveceğimiz bir iş çıkarmış. Altı entegre üstü yarı-entegre (Altı şişane üstü bozane gibi oldu) Niye adam gibi düzgün bir firmanın heryerde bulunan takımını kullanmaz da gider çifte masraf yapacağımız sistemlere girerler(Gerçi o zaman o parçayı kim satacak değil mi? ) Diğer firmaların modellerinde nasıl bu iş bilmiyorum ama birde her sene furş takımı değiştirme gibi ilginç bir mevzuları var heriflerin bu sene de vidalı heralde :)
    Sonuç olarak diyeceksiniz ki ya furş takımını kaç kere değiştiriyoruz. Doğru ama işte değiştirmeye kalkınca uğraşıyorsunuz firmalar ile!
    Neyse Aslı bisiklet sağolsun bir model önerdi uygun diğer parçayı da kendileri ekleyecekler. Bu tür durumlarda yetkili distribütör ile iletişime geçmek en mantıklı yöntemmiş bunu öğrendim. Kesinlikle sizde böyle bir işe kalkışacaksanız önce firmayı arayın, tavsiye alın ona göre hareket edin. :D Esen kalın.

Hologram bunu beğendi.