Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Merida TFS200 D --Carraro 475 J Race 30V

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Aytuğ Berke Arıcan tarafından paylaşıldı.

Arkadaşlar başlıkta belirttiğim iki model arasında kaldım.Hangisini tercih etmem konusunda bana yardımcı olabilirseniz sevinirim.Bunların dışında alabileceğim bisiklet önerilerinede açığım.
    NOT: Bütçem 1500 tl ye kadar.Zorlarsam 1600 olur.Şimdiden herkese teşekkürler...

1. uğur yılmaz

uğur yılmaz Bisikletkolik

Seviye:
    carraro donanım olarak çok daha iyi. Carraro diyorum ben.
    Eğer alternatif isterseniz de salcano ng 030 slx tavsiye ederim Ama fiyatı 1650 1700 civarında.. shimano slx, ritchey wcs, dt swiss vs vs donanım olarak süper bir bisiklet.

2. İbrahim Aslanhan

İbrahim Aslanhan Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Ben bir Merida 200-D kullanıcısıyım. Ama sana Carraroyu öneriyorum. Kompenant olarak baktığımda carraro daha üstün.

3. Burak B

Burak B Aktif Üye

Seviye:
    Carraro donanım olarak daha güzel.

4. Burhan Özyılmaz

Burhan Özyılmaz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Carraro derim.

5. Alper Yıldırım

Alper Yıldırım Forum Bağımlısı

Seviye:
    carraro kesinlikle, cünkü 30 vites, buyuk faydasını gorursun...

6. Öncelikle yorum yapan herkese teşekkkürler.Bu iki bisikleti karşılaştırma sebebim kadroya mı öncelik vereceğim yoksa donanıma mı öcelik vereceğim konusundaki kararsızlığım.Ben Meridanın kadrosunun daha kaliteli olduğunu düşünüyorum.Yanlışsam düzeltiniz.Parçaları daha sonrada değiştirebilirim; ancak kadroyu uzun bir süre değiştiremem.Bu yüzden çok kararsız kaldım.Uğur arkadaşın önerdiği bisiklet sizce bu bisikletlerden çok mu üstün.Öyleyse kısa bir müddet bekleyerek alabilirim Salcano yu.Ancak o kadar para verip Salcano almak içime sinmiyor.Çünkü fiyat olarak bnm için pahalı.Çok zorlarsam olabilir.Sizce gerek var mı? Teşekkürler...

7. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    her iki model de birine bakıp diğerini seçmenize izin vermeyecek kadar yakınlar.Bildiğim kadarıyla carraro daha pahalı.Komponentleri kafanıza takmayın frame tümünden de önemlidir ancak ben bu ikisinin kadrolarının da birbirlerine belirgin bir üstünlüğünü göremedim.Doğru karar kalbinin seni götürdüğü seçim olmalıdır,yazılıp çizilenler değil.

Mahsus Mahal bunu beğendi.
  8. uğur yılmaz

Seviye:
    Sana tavsiyem salcanonun donanımını tek tek araştır, fiyatlarına bak, diğer bisikletlerle karşılaştır. Selesine, gidonuna boğazına, pedalına, lastiğine kadar herşeyine bak. Kadro vs diyenlerin çoğu marka takıntısı olan insanlar. %95 i salcano kullanmamıştır bile.

9. Cyclist999

Cyclist999 Bisikletkolik

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Kadro için Merida, Kompenent için Carraro. Uzun vadede Merida benim tercihim kesinlikle. Scottın dahi kadrolarını üreten tayvan menşeili, çoktan dünya markası olmuş bir firma. Carraro kendini yeni yeni gösteren fakat yolunda emin adımlarla ilerleyen bir firma.
    Merida al geç. :)

10. Tolga Yücel

Tolga Yücel Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Salcano NG030SLX bisikletini öneririm parça ve kadro olarakta iyi bir bisiklet

11. Yorum yapan herkese teşekkürler.Hızlı olarak biraz daha araştırıp seçimimi yapacağım bu üç bisiklet arasında.Malum yaz da geliyor.Yazın tadını yeni bisikletimle çıkarmak istiyorum. Sağlıcakla kalın :):)

12. Doğukan KARBAL

Doğukan KARBAL Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Merida alderim. Kompenant sonradanda yukseltılır. Kadro değişikliği daha zordur. Zaten Carraro daha pahalı. :)

13. Doğukan arkadaşım ilgin teşekkürler.Peki Salcano NG030 SLX hakkında ne düşünürsün.Bisikleti peşin alıcam bu yüzden fiyatı indirtebilirm yani.Ama o fiyat farkına gerek var mı sence ? Bir tarafta Merida bir tarafta Salcano oldu şimdi.Off kafam çok karışık..
    Bir de Salcanonun parçaları Meridaya göre çok üst seviye geldi.Bu doğru mu sence?

14. Serbay Akar

Serbay Akar Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    Artık çıkmaza gelmişsin benim gibi. Git aklındaki bisikleri gör ve seçimini yap. Daha hangsi dersen kafayı sıyırabilirsin :)

15. uğur yılmaz

Seviye:
    Donanımı çok üstün olmasa zaten kimse salcano tavsiye etmez. Slx set ile merida kadronun fiyatlarina bak bence. Ritchey setleri hesaba bile katmiyorum.
    http://www.erdoganlarbisiklet.com/store/product_info.php?cPath=29_228&products_id=2693

http://www.erdoganlarbisiklet.com/store/product_info.php?cPath=151&products_id=2908