Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Merida TFS-300 VS Sedona 761 ?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Eren Üye tarafından paylaşıldı.

1. Eren Üye

Eren Üye Üye

Seviye:
    İyi akşamlar. Yaklaşık olarak 1 hafta önce Sedona 741 almak için bir bisikletçiye gittim. Daha sonra Merida TFS-200 almaya karar verdim. Ondan sonra onu da bırakıp Merida TFS-300 aldım. Tam bu noktada aklıma bir bisiklet modeli daha takıldı. SEDONA 761. Yaklaşık 250 lira daha fazlaydı,ve donanımı daha üst sınıftı. Merida'nın da kadrosu daha sağlamdı. Bisikletçinin de önerisi üzerine Merida TFS-300 ve malzemeleri de alıp döndüm. Bisikletin parasını verdim ama henüz eve getirmedim,dükkanın vitrininde duruyor. Değiştirme imkanım var.

Forumlarda bu soruyu çokca sordum ve Sedona 761 cevabını aldım. Bisikletçilere(yani bayilere) sorduğumunda ise Merida cevabını aldım. O kadar karasız kaldım ki artık rüyalarıma girer oldu bu durum. Sizce Sedona 761 mi almalıyım yoksa Merida tfs-300'ümü kullanmalıyım ?

Dış görünüşe bakarsam,Sedona daha şık ve güzel. Ve bakıyorum Sedona 761'den daha iyi sadece bir model varken(781). Merida tfs-300'den daha iyi en az 10-11 model daha var. Acaba sırf markaya mı para verdim ?

Ayrıca şunu da belirtmek isterim. Bisiklet işinde acemiyim,daha yeni başlayacam. O yüzden aradaki farkı asla anlamam. Sizce acemi birisinin kadro kalitesini mi yoksa donanım kalitesini mi anlamamak daha büyük kayıp ?

Sedona 761(Şık bir görünüş ve donanım-f/p oranı gayet iyi)-Merida TFS-300 (Dünya'nın en iyi kadro üreticilerinden birisi,marka,donanımı zayıf)

Şimdiden teşükkürler.

2. Tolga Yücel

Tolga Yücel Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Sedonanın parçaları iyi.. Kadrosuda sağlam,meridalarda iyi ama tercihim sedona olur,bir tavsiyemde salcano ng030SLX, parça donanım ve kadro olarak süper bir bisiklet araştırın derim,iyi forumlar..

3. cem deviren

cem deviren Kıdemli Üye

Seviye:
    hep böyle oluyor 100 daha koyayım üstüne şunu alayım :D

çok kurcalarsan kafan daha da karışır bütçene göre hareket et hoşuna gideni al çok da kafanı karıştırma

4. Fatih Çaçoron

Fatih Çaçoron Aktif Üye

Seviye:
    Fazla derine inme. İnersen cıkamıyorsun. Kötü bisiklet yoktur bunu unutma. Gözüne hangisi hitap ediyorsa onu al. İleride keşke dersin yoksa..

5. Eren Üye

Eren Üye Üye

Seviye:
    Merida TFS-300'ü şu an almış bulunuyorum. Ama aklım Sedona 761'de kaldı. Üzerine 250 koyabilme imkanım var ve başka marka-modelde düşünmüyorum.

Ya Sedona 761 ya da Merida TFS-300 ?

6. Tolga Yücel

Tolga Yücel Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Para ekliyebiliyorsanız sedona tercihim olur,kadro ve donanım açısından içiniz rahat olsun..

Eren Üye bunu beğendi.
  7. Eren Üye

Eren Üye Üye

Seviye:
    Teşekkür ederim. Haftasonu gidip Sedona 761 ile değiştireyim o zaman. Merida her ne kadar iyi bir kadro üreticisi ve markalaşmış olsa da Sedona'nın bordo-beyaz rengi beni kendine çekiyo,ayrıca dediğiniz gibi donanımı Merida'dan daha iyi.

8. Onur ALKAÇIR

Onur ALKAÇIR Kıdemli Üye

Seviye:
    katılıyorum :) sedona iyidir her zaman .:D

9. Eren Üye

Eren Üye Üye

Seviye:
    Aralık-Ocak ayı gibi günlerce araştırmıştım ama o zamanlar bütçe 600-700 liraydı. Daha sonra hiç araştırmadım ve dükkana gittğimde adam ''Merida iyidir'' dediğinde ''İyi o zaman bu olsun'' dedim. Kapıdan çıkarken de Sedona 761 modelin gördüm ve mest oldum. 1 haftadır ''Merida iyi,güzel'' diye kendimi telkin etmeye çalısıyorum ama olmuyor :D

En iyisi haftasonu gidip,adamla pazarlık yapıp üzerine 200 koyarak Sedona 761 almak.