Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Merida TFS 100D

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında GökmenN tarafından paylaşıldı.

1. GökmenN

GökmenN Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar merhaba. Bu yaz bisiklet işine girmek istiyorum iyi bir bisiklet alıp. Şimdiye kadar 10 senelik bir bianchi bisikletim vardı onla etrafda dolaşırdım. Şimdi hobi olarak ciddi başlamak istiyorum :)

Forumu araştırdım biraz ve Merida TFS 100D yada V modeli kafama yattı gibi. Ama Sedona 741 falanda önerdiler. Sizce ne almalıyım ?

Bütçe 1.000 TL.

Birde Ankarada oturuyorum. Nerden alabilirim bu modelleri ?

Ekleme : Boyum 1.75 18" kadro seçimi uygunmu?

Teşekkürler..

2. BF Okuru_

BF Okuru_ Bisikletkolik

Seviye:
    boyunuza uygun sayılır çünkü bende aynı boydayım ve 18 inç merida tfs 100 d aldım ama siz bacak boyunuzuda ölçün.Merida tfs 100 d yi öneririm, kadro olarak sedonaya bin basar ;) başka sorunuz olursa kullanıcı olarak cevaplarım :)

GökmenN bunu beğendi.
  3. ergün yurt

ergün yurt Kıdemli Üye

Seviye:
    kardeş hem sedona hem merida ikiside güzel bisikletler

bütçenizde yeterli ilk bakışta hangisi sizi da çok cezbederse onu alın ankarada erdoğanlar bisikler var orada bulabilirsiniz.

GökmenN bunu beğendi.
  4. BF Okuru_

BF Okuru_ Bisikletkolik

Seviye:
    tabi renk olarak filan hangisi size hoş gelir bilemem ama teknik olarak merida dünyanın en iyi kadro üreticilerinden birisidir.Sedona ile Meridaların kadro kalitesi arasında dağlar kadar fark var ;) abimde sedona var yani kadro 711 d ama donanım 741 şeklinde

GökmenN bunu beğendi.
  5. İbrahim Aslanhan

İbrahim Aslanhan Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Merhaba,

Formu araştırmanız iyi olmuş. En azından kafanızdaki sorulardan birkaçına cevap bulmuşsunuzdur. Merida varken ve bütçeniz 1000 Tl iken sedona ya yönelmeyin derim ben. Batu'nun da dedigi gibi kadro kalitesi olarak arada dağlar kadar fark var Merida saglam üretici.

Merida Matts TFS 100-D tercih edin derim ben de. Erdoganlar bisikletten alabilirsiniz bisikleti. Çankaya'da. Kendi internet sitesi de var google dan bakarsanız.

18" kadro size olacaktır. Kafanızda buna dair soru işareti varsa gidin erdoganlara Lütfü bey ile görüşün. Kafanızdaki soru işaretleri gitmiş olur :)

GökmenN bunu beğendi.
  6. Cyclist999

Cyclist999 Bisikletkolik

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Kardeşler, bu aralarındaki farkı direk nasıl söyleyebiliyorsunuz? Bir deneyiminiz veya tarafsız biryerden aldığınız bir bilgi, kadro sağlamlık,esneklik testleri veyahut döküman varsa, paylaşırsanız sevinirim.

GökmenN ve Dinçer Dinç bunu beğendi.
  7. BF Okuru_

BF Okuru_ Bisikletkolik

Seviye:
    Cyclist999 ve GökmenN bunu beğendi.
  8. İbrahim Aslanhan

İbrahim Aslanhan Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Sana derlerse ki Tofaş Dogan mı , Opel astra mı sen hangisini seçersin ?

Merida : Alman - Taiwan malı. Sedona : Bizim Türk malı. Gerçi teknolojiler çok gelişti o şekilde de düşünmemek gerek ama. Etkisi büyük.

Sana başka arkadaşlarımız da yardımcı olacaklardır. Forumu iyice kurcala , oku. Kendi kararını kendin verceksindir zaten.

Cyclist999 ve GökmenN bunu beğendi.
  9. ihsanyücel26

ihsanyücel26 Yeni Üye

Seviye:
    Ben yeni merida 100D kullanıcısıyım. çok araştırdım bende.Tavsiye ederim sedona ile karşılaştırma bile aldığına pişman olmazsın..Şimdiden hayırlı olsun, pedalın eksık olmasın :) :)

GökmenN ve İbrahim Aslanhan bunu beğendi.
  10. GökmenN

GökmenN Yeni Üye

Seviye:
    Öneriler için teşekkürler. Peki Sedona 751 için ne dersiniz ?

11. BF Okuru_

BF Okuru_ Bisikletkolik

Seviye:
    Bir de şu açıdan bakalım. Sedona kötü bir marka değil. Sedonam da var ve ondan da memnunum, henüz kırılmadı, gerçi pek zorlama şansım da olmadı ama :) Merida da fiyat farkı yaratan şey kadronun fiyatı ve merida'nın kadro boyamaları şekilleri gerçekten göze hoş görünüyor (O yeşil renk insanı büyülüyor). İmkanınız varsa ikisini de satan bir yere gidip yakında görün. Bana sorarsanız yine merida diyorum, ama sedona seçerseniz de başınız ağrımaz, her ikisi de memnun bırakır sizi.

Fakat yine tekrarlıyalım merida taiwan'ın -ki bu kadroların çok büyük kısımı, markası ne olursa olsun çeşitli taiwan firmaları tarafından üretilir- büyük kadro üreticilerinden birisidir ve verilen yorumlara göre de kullanıcı beğenisini kazanmış. Ben bizim meridayı mercedes kompresöre benzetiyorum, öyle ağır abi bir duruşu var sedona yanında :)

Bu arada tfs100d ve 751 800$ liste fiyatındalar. İkisindede alivio var, bak ilginç geldi şimdi bana diyecektim ki 9lu alivio varmış 2011 model 751de.

Bir de deore altı alma falan derler genelde, ilerde 9lu sisteme geçerken ektradan aynakol masrafı çıkıyor ama yinede kasaya güveniyorsam vites teferruattır :) doğan/astra benzetmesi

Aslında model seçimi çoğunlukla kişisel. Erdoğan bisiklete uğrayıp göz gezdirin. İçinize sinen bir model alırsanız mutlu olursunuz. Olayın en temeli bu. Tabi sizi biz merida kullanıcıları arasında görmekten de mutluluk duyarız ;)

Cyclist999 ve İbrahim Aslanhan bunu beğendi.
  12. Doğukan KARBAL

Doğukan KARBAL Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Merida TFS100D kadro olarak daha onde. Açık ara hemde. Kalite yani. Sedona 741D de iyi ancak Merida ile karşılaştırılamaz bence. 751 de iyi bir model ona bakabılırsın. Ancak gözüne hangısı hos gelıyorsa onu al derım ben. :)

13. Batuhan Eren Engin

Batuhan Eren Engin Aktif Üye

Seviye:
    Bende de merida tfs100d var, diğerini kullanmadım ama gayet memnunum. Peki bilen var mıdır, merida tfs100d kardosu ne kadar eder satmaya kalksan? Galiba kaliteli bir touring kadrosuyla takas etmek istiyorum..