Merida TFS-100D vs Whistle Miwok 1160 D

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Arkadaşlar bugun gittim bisikletçileri gezdim.Öncelikle Accell grubu satan yere gitttim.Ordaki en üst bisiklet whistle 1162D ve carrraro daytona 436D vardı.Ordaki abiyle kataloglara baktık.Öncelikle Carraro 473 H race yi sorduk abi aradı depoyu ama yokmuş :( dedi whistle 1160 D getirdim 4-5 tane getirdim ama hepsi satıldı dedi.tekrar 2 tane daha sipariş vermiş ama bundan sonra başka gelmeyecek dedi çünkü fabrikada 10 tane kalmış :D sonra kartını aldık abinin. eger 1160D almak istersek arayacağız abiyi bir tanesini bize ayıracak.Daha sonra başka bir bisikletçiye gittik orda önce abiye salcano 270 srd sordum şuan ondan elimizde yok dedi daha sonra sedona sordum dedi onları yavaş yavaş getiriyoruz dedi.ben dedim abi acera-alivio karşımı 1000 tl lik bir bisklet ne önerirsin dedik abide bize Merida TFS 100D önerdi bunlar çok iyi dedi.Whistleyi dedim abi dediki whistleler salcano gibi dedi pek farkı yok dedi am bu merida kadro olarak çok iyi dedi ve en önemli özelliği HAYES hidrolik frenler var dedi ve bisiklet harbiden güzeldi :) Özellikleri şöyleydi hatırladığım kadarıyla;
Frenler: HAYES STROKER RYDE
Arka vites: Shimano Alivio
Ön vites: Shimano Altus
kadro: 6061
Maşa: SR Suntour (böyle hatırlıyorum ama tam emin değilim maşa modeli şaibeli hatırlamıyorum:D )
jantlar özel birşey dedi abi şimdilik bunları hatırlıyorum özellik olarak, fiyatta yanlış hatırlamıyorsam 1100-1200tl arası bişey dedi :) ayrıca gelecek whistlelerinde kadro boyunu bilmiyorum.whistle kendi satış fiyatı.
Arkadaşlar şimdi ne önerirsiniz?eger annemi ikna edersem bu hafta sonu alabilir yada en kötü gelecek ay.Aşağıdaki linkteki meridanın maşası ile benim gördüğüm farklıydı linkteki gibi değil maşa fakat örnek olsun diye linki verdim.Renk olarakda turuncu gümüş bir renkli olan vardı kurulu ama abi arkada farklı renk ve kadrı boylarıda mevcut dedi.Ayrıca şöyle bişey var accell grubunu satan yer sadece bayi, servisi başka yer.fakat diğer bisikletçi hem bayi hemde servis(kaliteli servis hemde ;) ) :)
whistle 1160D:(link)
Merida TFS 100D:(link)

Scudo

Doğukan KARBAL

Forum Bağımlısı
Tepki
386
Bisiklet
Merida
Kesinlikle Whistle. Bende zaten ya TFS200D alcam ya da Mıwok 1160D alcam. :) :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
neden whistle?arkdaş kendi açtığın konuda en son şunu demişsin 'o fakof. O zaman bısıkletım merida tfs 200 Bida ona para bırıktırıp fox maşa ' şimdi neden whistle diyorsun?sebebini söylersen iyi olur.

Doğukan KARBAL

Forum Bağımlısı
Tepki
386
Bisiklet
Merida
Bak TFS100 ile 200 arasında fark var. Karşılaştırırsan TFS100 daha düşük seviye 200 den. 1160 100 den ıyı ama 200 den ıyı degıl. BENCE. :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
biliyorum 200ün üzerinde sram x5 var fakat meridanın kadro-maşa ve hidrolik fren avantajı var ;) zaten üzerindeki parçaları sonra yükseltebilirim.değiştirecem olursam ilk ön vitesi altusdan acera veya alivio ya yükseltebilirim ki çok pahalı değil o modeller ;)

Doğukan KARBAL

Forum Bağımlısı
Tepki
386
Bisiklet
Merida
al merida ozaman kendını kanıtlamıs sağlam bir marka ;)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
HAYES STROKER RYDE için ne düşünüyorsunuz ve Merida ve whistle kaç kg?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
arkadaşlar babam kabul etti gibi.belkide tuturur yarın gidip alak diye.lütfen yardımlarınıza ihtiyacım var.

Doğukan KARBAL

Forum Bağımlısı
Tepki
386
Bisiklet
Merida
Bak al 100D yi. Ben geçen bün Bülent Amcanın yanındaydım. [ Bülent Benli SEDA BİSİKLET ] . Tanışma amacıyla gitmiştim çok yardımcı olmustu. Orada bir çift vardı adam karısına hediye TFS100D aldı. :D

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
bugun gördüm zaten meridayı yaklaşık 10 küsür tane meridayı abi dizmiş :D hepsi birbirinden güzeldi ;)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Genede çok kafam karışık ya en geç bu hafta sonuna kadar bisikleti alma ihtimalim %70. Usta abiler,ablalar zamanım az biliyorum sizinde zamanınız kısıtlı ama bana bir yol gösterseniz, bişeyler deseniz :)

serhat fırat

Daimi Üye
Tepki
177
Ben 100d nin turuncu siyahini aldim 6 ay once cok memnunum. Cok guzel bir bisiklet ben teferruattan fazla anlamam ama cok hosuma gitti. Sirkecide asli bisiklet var oradan uygun alabilirsin.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
teşekkür ederim ben adanada yaşıyorum burdaki yerden alacam.benim gördüğümde sizinki ile aynı renk :) biraz kullanıcı olarak yorum yapabilirmisiniz.teknik açıdan değil ama konfordan sürüşe dayanıklılık falan filan işte :D

Mustafa Şükrü Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
812
Bisiklet
Giant
Benim gördüğüm izlenimler kadarıyla merida kadroları gerçekten sağlam, zaten marka olarak karşılaştırman hata olur, biri bianchinin yan markası whistle diğeri, koskoca merida :), ben olsam düşünmez merida alırdım, ileride yavaş yavaş upgrade inide yaparsın paşalar gibi takılırsın :) .

• Beğen
Tepkiler: levent çetinkaya

serhat fırat

Daimi Üye
Tepki
177
6 aydir ormanda camurda asfaltta kullandim. Herhangi bir ariza cikmadi. Gayet keyifli.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Dağ bisikletteki abide aynısını söyledi :) whistle ile salcanolar denk dedi zaten orda 7-8 tane yeni salcano vardı ama meridaler kendini belli ediyordu :D şimdilik öncelikli olarak kask aydınlatma vs. gibi şeyleri almak ilerde ön vitesi ilk değiştirebilirim şuan üzerinde altus vardı.Acaba alırken desem abiye bu altusu acera veya alivio ile değiştirsek, kaça mal olur?

Mansur KHASSANOV

Daimi Üye
Tepki
111
Ben bugün whistle miwok 1160d aldım. 15 km sürdüm. Full deore set kusursuz çalışıyor. Masa SR XCR gidondan kilitlemeli. 62 kiloyum, ona rağmen iyi çalışıyor. Jantlar Mavic 117 ve shimano seri dişi göbekler sağlam gözüküyor. Sele biraz sert gibi geldi bana, ama ben 4 ay bisiklet kullanmadım, birkaç gün içinde alışırım.
Bisiklet alırken en önemli nokta kadro boyu.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
kadro boyu konusunda sorun yok.gelecek whistlelerden M boy bana oluyor ayrıca kurulu olan merida 16 inçdi fakat bana 18 inç gerek dedim sorun değil arkada farklı renkde ve boyutta kadro mevcut dedi :) zaten biz ölçüp ona göre veriyoz sen meraklanma dedi :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@serhat fırat
resimlerinize baktım hem bisiklet süper gözüküyor hemde sürdüğünüz yerler. eger orda o bisiklet sağlamsa ki sağlam görünüyor ve size güveniyorum :) burdada sağlam kalır diye düşünüyorum:) bu bisiklet benden tam puan aldı ;)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
işte bayideki bisikletin aynısı ve özellikleride buydu; (link)