Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Merida TFS 100 - D / Bianchi TDL 1200

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında aydeniz.gulsoy tarafından paylaşıldı.

1. aydeniz.gulsoy

aydeniz.gulsoy Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaslar merhaba,

Bugunlerde havanın düzelmeye baslaması ve İstanbulun bunaltıcı yasamında bir nebze olsun nefes alabilmek, rahatlamak, kafa dağıtmak ve biraz da spor olsun diye bisiklet almayı dusunuyorum. Cok kapsamlı bir arastıma yapmamakla beraber şuan icin iki seçenek arasında kaldım ki bu konuda da çok cok tecrubeli biri değilim. Suana kadar begendiğim iki model var, birincisi Bianchi TDL 1200 ikincisi ise Merida TFS 100 D. Meridanın dünyanın önde gelen markaları arasında oldugunu duydum. Bianchi ise cogumuzun cocuklugunda imrenerek baktıgı ve sahip olmak istedigi bisiklet markası. Ancak son yıllarda uretilen ve cocuklugumuzdaki bisikletlere göre daha ''modern ve profesyonal'' görünen bisiklet akımını yakalayabilmiş midir bilemiyorum.

Foruma geliş ve sizlere danışma ihtiyacı duymamın nedeni de budur aslında. İki bisiklet arasında 300-400 TL civarı bir fark var. Donanımsal olarak yeterlilikleri nedir, ayrıca bu iki bisikletin fiyatına yakın önerebileceğiniz başka marka-modeller var mıdır yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Tesekkurler.

2. Oguzhan.Pilgir

Oguzhan.Pilgir Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Merhaba, fiyatlarınının ne kadar olduğunu yazmamışsınız ve hangisi 300-400 tl daha ucuz veya pahalı o da yazmıyor? Donanımsal olarak yeterliliklerini mukayese için donanımları da yazmamışsınız, konuyu biraz daha detaylandırsanız daha iyi olur bence. Ama ne olursa olsun Bianchi yi Merida ile mukayese etmeyin direkt eleyin bence...

Mutlu Onur ÖZDEMİR bunu beğendi.
  3. aydeniz.gulsoy

aydeniz.gulsoy Yeni Üye

Seviye:
    Haklısınız eksik bilgi verdim. Detayları hemen yazayım ve sunu da ekleyeyim: Bugun gorustugum bir bisiklet satıcısı bana bisikleti bir bilgisayar gibi düşünmemi ve onemli olanın marka değil parcalar oldugunu soyledi ve bana da mantıklı geldi. Suan son derece karasız durumdayım.

Detaylar:

Bianchi TDL 1200 - 850 TL

Kadro 26" alümi̇nyum 1.1/8" yari entegre maşa yataği
    Masa suntour 26" xct di̇sk 100mm ki̇li̇tli̇
    Sele ddk 373 bianchi
    Tekerlek 26/559x19 bianchi alümi̇nyum 4x8 si̇yah 32h di̇sk
    Lastik schwalbe 26x2.10 54-559 smart sam si̇yah
    Jant Boyutu 26
    Vites Adeti 24
    Vites Takimi shimano altus
    Fren Takimi ön-arka: mekani̇k di̇sk ''shimano'' brm375 rotor 160

Merida TFS 100 D - 1200 TL

Özellikler
    Speeds 24
    Sizes 14.5″-16″-18″-20″-22″
    Frame Matts TFS Comp-D
    Color Black(team green)
    Fork RST Gila 100 TnL
    Shock
    Derailleur front Shimano M310 low 34.9-42
    Derailleur rear Shimano Alivio 8
    Shifters Shimano SL-M360 Rapidfire
    Brake levers attached
    Brakes Tektro Draco 180/160 mm
    Chainwheel Shimano M311 42-32-22 CG
    BB-Set Shimano Cartridge
    Chain Shimano CN-HG50
    Hubs Disc-F Alloy / Disc-R Alloy
    Rims Matts Pro D
    Freewheel Shimano CS-HG40-8 11-32
    Spokes Black stainless
    Tires Merida Race 2.1
    Handlebar FSA XC 300A OS R20 620
    Stem FSA OS-190 6°
    Headset M10 Neck
    Seatpost FSA SL280 SB25 31.6
    Saddle X-Mission Line
    Pedals XC Alloy

4. Cengiz Gökalp

Cengiz Gökalp Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    merida tabi ki bianchi ye göre performans ve donanım olarak iyi. bence seçiminizi merida tfs 100 den yana kullanın.

küçük bir anımı da anlatayım size :)

ben de ilk bisiklet almaya giderken focus whistler 2011 modeli camekanda asılıydı.bir de yanında merida tfs 100 .. dükkan sahibi meridayı önerdi fakat kalbim focus u almamı istiyordu. onu aldım ve cidden çok memnunum. demek istediğim burdan bilgi alırsınız iyi güzel ama bir yandan da kalbin istemesi.gözünüze güzel gözükmesi de önemli

ha bu arada 1200 liraya focus whistler için de bir bakın derim ;)

5. aydeniz.gulsoy

aydeniz.gulsoy Yeni Üye

Seviye:
    Evet merida cok daha iyi gorunuyor donanım olarak ancak tabi birde bunun maddi yanı var :)
    aradaki 350 lira fark da az degil. acaba fiyat/performans olarak Bianchi TDL 1200 nasıl ? Acıkcası Merida TFS 100 u kafamda hiç suphe kalmadan alabilirim, icime siner ama 850 TL ye Bianchi de iyi bir bisiklet ve yeterli tatmini olurturur derseniz fiyat ve biraz da gorunum yuzunden Bianchi ye yonelecegim. Ya da sizlerin onerecegi baska bir modele.

6. Oguzhan.Pilgir

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Seçenekleriniz bu iki bisiklet ise eğer, ben sizin yerinizde olsam 350 TL farka bakmayıp Merida alırdım.. Alman Malı kadrosu sağlam bir bisiklet almış olursunuz, üzerindeki donanımları kullanım şartlarınıza göre yeterli olabilir, donanımları ilerde yavaş yavaş yükseltebilirsiniz.

Bence de Focus'a bir bakın, Cengiz arkadaşımızın bisikleti de güzel.

7. aydeniz.gulsoy

aydeniz.gulsoy Yeni Üye

Seviye:
    Merida içime sindi gibi, ne yazıkki cok fazla marka var ve fiyatlar birbirine cok yakın, tecrubem olmadıgından da secim yapamıyorum.
    Aslında 850 TL benim icin uygun bir fiyat ekonomimi sarsmadan odeyebilecegimi dusunumyorum ancak Bianchi den vazgectim. Merida biraz tuzlu oderken zorlanabilirim.

Kron marka bisikletler de fiyat olarak uygun gorunuyor ama sizce performans olarak nasıldır ? Bu konuda da yardımlarınızı rica edecegim, baska markalar da olabilir tabiki.

8. onur tuna

onur tuna Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    benim de forumda "kocaeli için bisiklet seçimi" başlıklı bir konum var oraya henüz bunu yazmadım ama elimdeki paranın biraz artma ihtimali var. ve kronun xc 750 diye yeni bir modeli var bu sene peşinde 1000 tl fiyatı var pazarlıksız. pazarlıkla ne olur onu bilemem. ama eğer kronun xc 250 sinde bahsedilen maşa problemi diğer modellerinde yoksa bunu da listeye eklemende fayda var diye düşünüyorum.

9. Oguzhan.Pilgir

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Bütçe 1000TL yi gördüyse bence Krondan ziyade Scott, Merida, Cannondale, Trek, KTM gibi daha üst sınıfın başlangıç modellerini de bi inceleyin derim.

onur tuna bunu beğendi.
  10. onur tuna

onur tuna Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    kocaeli'de bu markaların satışlarının olmayışı beni biraz düşündürüyor açıkçası, yoksa dediğinizde haklısınız

11. Doğukan KARBAL

Doğukan KARBAL Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Her türlü Merida, donanımları da daha iyi... :)

12. myarisci01

myarisci01 Yeni Üye

Seviye:
    arkadaşlar merida tfs 100 d için 1200 gibi bir fiyattan bahsedilmiş,o fiyata bu bisikletin sıfırını nereden bulabileceğimi bana söyleyebilir misiniz,hatta daha uygun olan yerler var mı bildiğiniz ?

13. Oguzhan.Pilgir

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Dostum internet üzerinden bisiklet almak doğru değil, görerek ,binerek, deneyerek almak en doğrusu. Adana da mutlaka ki vardır bir bayisi, araştırdınız mı? yok ise, internetten almak yerine, bisikleti alabileceğiniz bir mağazanın olduğu şehre gidip almanız daha iyi olur. İzmir de var ama çok uzak size :)

14. BF Okuru_

BF Okuru_ Bisikletkolik

Seviye:
    Adanada Dağ Bisiklet merida bayisi ben geçen yıl ordan tfs 100 d aldım geyet bilgili ve güleryüzlü bir yer :) tavsiye ederim.

15. myarisci01

myarisci01 Yeni Üye

Seviye:

Adanada araştırdım burada bahsedilen fiyatların çok üzerinde,zaten bende görmeden almayı düşünmüyorum bisikleti,izmir den dahi alabilirim yeter ki fiyat cazip olsun,hem oraya gitmeyi düşünüyodum bu aralar ikisini aradan cıkarmısta olurum bu sayede :D tavsiye edebileceğin biryer var mı orada,fiyatları ne bilgin var mı?

16. myarisci01

myarisci01 Yeni Üye

Seviye:
    kardes dağ bisiklet bana pahalı geliyo,orada tfs 100 d nin fiyatı 1550 tl,2012 modeli :( ama internetteki arastırmalarımda uygun satan yerler buldum,büyük ihtimal tercihim bu sekil olur,internet üzerinden alacağım yeri belirlerim sonra gidip görerek alırım,amacım bu :D

17. Oguzhan.Pilgir

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Dostum bende yeni aldım sayılır bisikletimi, Mart sonunda.

Bende alırken burada bayağı bir araştırma yaptım, belli başlı bütün bisikletçileri gezdim dolaştım fiyatlar aldım. En sonunda bir karar vardım. Sen bir C.tesi atla gel, olmadı beraber gider bakarız sana bir bisiklet.

18. myarisci01

myarisci01 Yeni Üye

Seviye:
    tam olarak nereden uygun fiyata alabileceğimi detaylı arastırmam lazım önce,bi bakarsın buralardan daha ucuza bulurum,bu arada sizin oralarda merida tfs 100 d fiyatları ne durumda,bilgin var mı? ikinci el sıfır ?

19. Oguzhan.Pilgir

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    yarın bi sorayım, burdan yazarım size.. peşin mi alacaksınız, taksitle mi? ona göre sorayım..

20. myarisci01

myarisci01 Yeni Üye

Seviye:
    nakit almayı düşünüyorum,cok tesekkür ediyorum şimdiden emeğiniz için,güzel haberlerinizi bekliyorum sabırsızlıkla :D