Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Merida Speeder T1 vs Sedona 331

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Mehmaddict tarafından paylaşıldı.

1. Mehmaddict

Mehmaddict Üye

Seviye:
    Arkadaşlar öncelikle merabalar hepinize.
    Ben Mehmet 24 yaşındayım aranıza yeni katıldım.

Yaklaşık 1 aydır şehir bisikleti bakıyorum kendime ve gerçekten zor işmiş.Araba almak daha kolay gerçekten.
    Sonunda 2 bisiklete indim.Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

Birincisi kadrodaki detaylarının güzelliği ve tertemiz işçiliği bir o kadarda yüksek fiyatı ile (marka imajı etkili bence) Merida

Bu bisiklet Yarış-Yol tipi imiş yani yarış bisikleti alt yapısı olan yol bisikleti

İkincisi de özelliklerini çok iyi bulduğum geçmişi olan fakat rengide bir o kadar faso olan Sedona

Sedona ise benim kaanatim Cross denilen, yani Mtb ile şehir bisikleti.Ama yorumlara göre oldukça rahatmış.

Sedona; Merida'ya göre daha uygun tabiki..
    Fakat 100-150 lira fark için ki taksitte 10 15 oynayacak, bisikletten kaçmam.
    Çok kötü arada kaldım.
    Fikirlerinizi bekliyorum.
    Saygılarımla.
    Mehmet

2. efeballi

efeballi Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Merida'daki ve Sedona'daki vites sistemleri kalite olarak birbirine yakın diye biliyorum.
    Bisikleti nerede süreceğinizi bilmiyorum ama Sedona'nın ön amortisörü bence gereksiz ağırlık. Sedona'daki disk frenler çok kaliteli, ama disk frenin de gereksiz ağırlık olduğunu söyleyen pek çok kişi var. Buna siz karar verin.
    Merida, V-fren ve amortisörsüz olduğu için sedona'dan 1,5-2 kilo daha hafiftir. İkisini de tarttırıp bir bakın.
    Merida (sedonacılar kızacak bana) sedona'dan daha kaliteli bir markadır. Bunu da göz önünde bulundurursak, bence Merida.
    Sedona'nın amortisörsüz ve v-frenli bisikleti 321'e de bakın. Bunlardan daha ucuz.
    Şimdiden hayırlı olsun. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Mehmaddict bunu beğendi.
  3. Mehmaddict

Mehmaddict Üye

Seviye:

Sedona'yı maalesef göremedim canlı olarak, bahsettiğiniz detayların tamamı doğru disk fren ve amortisör konusunda.
    Merida'yı canlı gördüm, çok temiz bir işçiliği var gerçekten.
    Şuan satıcının elinde 52 boy varmış uygun fiyatlı. 1.85'im ben sizce bana küçük müdür?
    Sitede yazanlara göre biraz küçük gibi.

4. Armagan Hop

Armagan Hop Aktif Üye

Seviye:
    Ben olsam sedona yı alırdım sıkılınca hafif arazide gezinmek baya zevkli olur, bide malum türkiye yollarında sedona ile kaldırım ve çukurları daha iyi aşabilirsiniz.

Mehmaddict bunu beğendi.
  5. efeballi

efeballi Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bence de küçük, 58-60 cm size uygun sanırım.
    Alacağınız bisikleti mutlaka deneyin. Ve evinize yakın bir yerden alın ki benim gibi bozuk bisikletle 30km gitmek zorunda kalmayasınız.

6. -Paşa-

-Paşa- askssy

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Merida diyorum, Ayrıca düz maşa ve v fren bisiklet almanızı öneririm. maşayı daha sonradan amortisörlü bulabilirsiniz ancak düz maşa daha sonradan çok zor bulunuyor. Bunun yanısıra 331 i bizzat görmüş ve denemiş birisi olarak göze çok hoş geldiğini de söylemeden edemeyecem.

7. Mehmaddict

Mehmaddict Üye

Seviye:
    60-70 lira için haklısınız denemeden yanlış bir bisiklet almanın anlamı yok, yorumlarınız için teşekkürler.

Aslında kesinlikle haklısınız bizim bostancı sahil yolundaki bisiklet yolunu düşününce yol bisikleti olanların göbeklerini nasıl sağlam bıraktıklarına şaşıyorum doğrusu.

8. Mesut C.

Mesut C. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Tam olarak nerede süreceğinize karar vermelisiniz.

Düz yol olsada ( şehir içi kullanıcaksan ) kaldırımlar, bozuk yollar maşayı aşırı zorluyor. Sedona çok çekici duruyor.

9. Mehmaddict

Mehmaddict Üye

Seviye:
    Abi ne kadar zor seçmek :)

60-70 lira için haklısınız denemeden yanlış bir bisiklet almanın anlamı yok, yorumlarınız için teşekkürler.

Aslında kesinlikle haklısınız bizim bostancı sahil yolundaki bisiklet yolunu düşününce yol bisikleti olanların göbeklerini nasıl sağlam bıraktıklarına şaşıyorum doğrusu.

10. Mehmaddict

Mehmaddict Üye

Seviye:
    tamamen bahsettiğiniz gibi, uzun kısa turlar.. Şehir için bazende şehir dışı.
    Bisiklet yolumuzda bile engebeler mevcutken sanırım Sedona daha doğru tercih gibi, hem fiyat hemde karar açısından.

11. Kadir.Celik

Kadir.Celik Forum Demirbaşı

Seviye:
    Merhaba ben de yeni bir bisiklet alacağım. Cyclocross ve şehir-tur bisikleti arasında kaldım, Scott sub40 modeline de bakmanızı öneririm.

12. emreseda

emreseda Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba,

Merida Çok yakışıklı ama bizim oğlan (sedona ) da yakışıklı :) Merida bana Daha çok Avrupa ülkelerinde caddeler de Yollar da kullanıma uygun gibi geliyor. Bizim Yollarımız da öyle olsa hiç düşünme sen merida al derim. Fakat Bizim oğlan Bize ve bizim yollarımıza daha uygun Bence Sedona Al. :)

13. Mehmaddict

Mehmaddict Üye

Seviye:
    :) Bizi bizden iyi bilen yoktur değil mi? , Sanırım Sedona'ya çok ısındım şuan.
    Fiyat politikasıda diğer markalara göre daha iyi gibi Scott Merida vs..

14. özençekçen

özençekçen Kıdemli Üye

Seviye:
    sedona nın kadrosunu bir görüp renklerine bir yakından bakın derim scoot almak için gittiğim bike and outdoor da sedonayı ilk görüşte vuruldum ve 321 modelinin M modelini sipariş ettim kalite ve f/p oranı muazzam bir bisiklet ki mtb den sonra vereceği hazzı tahmin bile edemiyorum.

15. Mehmaddict

Mehmaddict Üye

Seviye:
    331'i yakından gördünüz mü? ben göremedim bir türlü hala gelmemiş sanırım bayiilere.. 321 gerçekten güzel bir bisiklet son anda karar verdim 331'e bende hep 321 321 diyordum. 331'in mavisi çok pastel geldi onu pek sevemedim ama tabii canlı görmek gerekli dediğiniz gibi.

16. özençekçen

özençekçen Kıdemli Üye

Seviye:
    sedona 331 bike and out door beşiktaşta var gördüm gidip görebilirsiniz.

17. T.Varol

T.Varol Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bence hibrit tarzı bir bisiklet tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Ben Scott Sub 40 kullanıyorum. Hıza meraklıysanız bence bir bakın derim, Sub serisi de çok iyidir.

18. Mehmaddict

Mehmaddict Üye

Seviye:

Önerinizi dikkate alcağım. Önümüzdeki hafta içi Bike And Outdoor yolu gözüktü sanırım, ellerinde var gözüküyor. Artık orada gidip karar verip alıp geleceğim kısmetse inş.

19. özençekçen

özençekçen Kıdemli Üye

Seviye:
    malesef sub 40 ellerinde yok şu an net bilgidir sedona ya alıcı gözüyle bakınız ellerinde L kadro var

20. YasinYur

YasinYur Yeni Üye

Merida ile Sedona arasında kalite farkı bu iki bisikleti yakından görmüş birisi olarak çok bariz ortaya çıkıyor. Merida 1-2 gömlek daha üstün gibi. Özellikle Sedonanın lastikleri biraz uyduruk geldi bana! Kadro kalitesi, hafiflik ve gösteriş bakımından Merida bence öndedir.